Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Zanima me da li svi ovi negativni komentari o Madonni dolaze od samog imena Madonne ili je neko slusao gore navedene albume!?

Negde od 1990. redovno presluÅ¡am svaki novi Madonna-in album. Ako zanemarimo carstvo koje je ova vladarica izgradila oko sebe, muziÄki, nema jako dobrog albuma. Mislim da je samo dva puta uspela da zvuÄi interesantno (Erotica i Ray of Light), ali nikad u formi dobrog celog albuma.

Uz predratne bluesere, ovo je, valjda, jedini performer Äije kompilacije vredi imati.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me da li svi ovi negativni komentari o Madonni dolaze od samog imena Madonne ili je neko slusao gore navedene albume!?

O doticnoj dami nemam misljenje, ali nisam ostao ravnodusan prema iskoriscenju lika Ernesta Gevare, tj. cuvene fotografije koju je nacinio Alberto Korda.

Gevara ni u najludjim snovima nije mogao da nasluti da ce postati kapitalisticka pop ikona. A da ironija bude veca, pomenuta zabavljacica se fotografisala u istom stilu.

Link to comment
Share on other sites

Za mene je veci grijeh pisati njegovo (Guevara) ime pogresno nego slikati se u njegovom fazonu :o

A poslusaj malo tektove u American Life i mozda ces skontati zasto je Che koristen....

A trece, Che je OK ali nije bio svetac, imao je i on losih strana :bounce

Madonna nije neki super pjevac, ali nije tako ni losa kao ste je izgleda "obiljezena" i osudjena od HiFi auditorijuma :o

Link to comment
Share on other sites

Negde od 1990. redovno presluÅ¡am svaki novi Madonna-in album. Ako zanemarimo carstvo koje je ova vladarica izgradila oko sebe, muziÄki, nema jako dobrog albuma. Mislim da je samo dva puta uspela da zvuÄi interesantno (Erotica i Ray of Light), ali nikad u formi dobrog celog albuma.

Uz predratne bluesere, ovo je, valjda, jedini performer Äije kompilacije vredi imati.

zbujic, tema ove teme nije ni bila koji su super-duper albumi, nego sta se sada slusa :o

Ja nekada ubacim i Madonnu i druge stare "disko stvari" sto zbog veselja sto zbog promjene a bogami i nostalgije :bounce

Link to comment
Share on other sites

Za mene je veci grijeh pisati njegovo (Guevara) ime pogresno nego slikati se u njegovom fazonu :o

U srpskom jeziku strana imena se piÅ¡u po Vuku, npr. Å ekspir, AjnÅ¡tajn, Å openhauer, LinÄ, Igo... isto prijatelju važi i za Ernesta Gevaru.

A poslusaj malo tektove u American Life i mozda ces skontati zasto je Che koristen....

ProÄitao sam nekolicinu tekstova. Pop diva, simbol potroÅ¡aÄkog druÅ¡tva, peva o negativnosti modernog života. :o

A trece, Che je OK ali nije bio svetac, imao je i on losih strana :bounce

Nećemo o Čeu.

Link to comment
Share on other sites

Zanima me da li svi ovi negativni komentari o Madonni dolaze od samog imena Madonne ili je neko slusao gore navedene albume!?

SluÅ¡ao sam ja. Ovaj novi definitivno nije za mene, njoj svaka Äast - ona joÅ¡ uvek diktira tempo, mada ima i godina i kilometraže.

Ove prethodne (fali ti "Music") volim da slušam, jer imam utisak da su pesme pravljene uz gitaru, a da su svi zvuci kasnije "nabacivani". Zapravo, bilo bi preterano videti madonu kako izvodi taj repertoar unplugged, ona, gitara, glas... Ne mora kao Forestova Dženi biti bez odjeće, mada bi to bilo još zanimljivije... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Re Koko: :o

Bila je organizovana kolektivna narudzba,moglo se birati od cca 4000 naslova novih LP-a(rock/jazz/blues),obecavali su rok isporuke max 1 mesec..vec sam i bio otpisao stvari da nece biti nista od svega..nazalost jedan Eddie Boyd jos mi visi u vazduhu :wink:

Link to comment
Share on other sites

Turner je bio 11 eura,B.Kays 16 eura,Boyd je trebao biti isto 16..sve novo u celofanu..(sa svim dazbinama,legalno).Da sam radio na svoju ruku,dazbine bi bile manje(mislim da do 100 eura nemamo porez ako je roba van EU),ali te onda ubijaju troskovi postarine...

E sad,mozda se cini da je skupo,ali su to "normalni LP",sonicno su apsolutno OK-ne ko neka talijanska s@anja,i nisu providni ko da su od flispapira,ima materijala u njima.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

E sad,mozda se cini da je skupo,

Pa sad, to je oko 1.300 dinara za ganc-nov lp, Å¡to nije skupo ako je nov cd 1.400 dinara. Pri Äemu je to kako ti kažeÅ¡ ona viÅ¡a cena, turner je 900 dinara...

Nevolja je što to kod nas apsolutno ne postoji u ponudi, a onda kad im greškom stigne neka diana krall ili johnny cash, to košta 30e.

ja sam pre par nedelja naruÄio neke ploÄe iz Zagreba, naÅ¡ao sam link Äituckajući njihov audio forum. Cene su tu baÅ¡ kao i te po kojima si ti kupovao. NaruÄio sam ploÄa za 200e. Å ema je da se Å¡alje ortaku u Osijek koji plaća pouzećem, a onda ja skoknem po to. Videćemo da li funkcioniÅ¡e. Posebne "slastice" su 4LP box Echoes od Floyda i greatest hits od deep purple na purple vinilu. JoÅ¡ ako bi stigli i svi Maideni koji za mene postoje samo na cdovima pa da kompletiram lp kolekciju.... Ali videćemo Å¡ta će od svega biti...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...