Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Tmurno je u Novom Sadu. Pada kiÅ¡a i hladno je, kao da je jesen a ne proleće. Pa sam pustio neÅ¡to za meditiranje - Mike Oldfielda, unapreÄ‘enu verziju Cevastih Zvona. Nastavio sam sa Floydima, album Aimals, koji po meni nikad neće na plastici zvuÄati kao na vinilu, pa ne znam kako da ga remasteruju... KonaÄno, za malo veselja tu je boogie sa Canned Heat :listen

post-2463-128510515245_thumb.jpg

post-2463-128510515266_thumb.jpg

post-2463-128510515278_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tmurno je u Novom Sadu. Pada kiÅ¡a i hladno je, kao da je jesen a ne proleće. Pa sam pustio neÅ¡to za meditiranje - Mike Oldfielda, unapreÄ‘enu verziju Cevastih Zvona. Nastavio sam sa Floydima, album Aimals, koji po meni nikad neće na plastici zvuÄati kao na vinilu, pa ne znam kako da ga remasteruju... KonaÄno, za malo veselja tu je boogie sa Canned Heat :listen

Koko, nemoj me plasiti sa vremenom :listen ja sam vec poceo da se pakujem iz ove zime i da razmisljam o toplom jugu, kad mi ti pokvari veselje ... :listen

Link to comment
Share on other sites

Koko, nemoj me plasiti sa vremenom

Ne daj se prevariti - toplo je ovde i više no što treba. Vreme je uglavnom poludelo. Danas je recimo bilo podnošljivo jutros kad sam kretao na posao. Pa me na njivi uhvati kiša. Pa dok sam došao kući kiša je stala i bilo je sparno da su mi se patike oznojale. I onda popodne zahladi, natušti se, pljusne - prava jesen... Još samo da je sneg pao i eto ti "kvatro stađone".

Btw, kad smo kod godiÅ¡njih doba, ne znam da li si ikad naiÅ¡ao na ovo izdanje na dve ploÄe - Na A stranama su klasiÄne verzije, dok na B stranama trio Gintera Norisa voÅ¡ti džez verzije koje su u najmanju ruku zanimljive...

post-2463-128510515289_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Evo jos jedan adlican live album od Nils Lofgrena!

re ninja:bio je jedno vreme standardni test materijal nekih prodavaca prilikom demoa...

Mmmmm...Cookbook :listen

Primjetio sam to, samo cini mi se da ga zadnju godinu vise tolko ne pustaju! Cak sta vise, proslogodisnji Göteborgski sajam je bio i bez puno vokalnog jazza i ping-pong muzike !

Je li neko uhvatio zvono telefona na Keith don't Go!? I to na dva mjesta :listen

Link to comment
Share on other sites

Nastavio sam sa Floydima, album Aimals, koji po meni nikad neće na plastici zvuÄati kao na vinilu, pa ne znam kako da ga remasteruju...

Pobornik sam vinila, ali remaster albuma Animals sa Shine On box seta iz '92. bi svakako trebalo poslusati... Misljenja sam da je to najbolji remaster pomenutog albuma. Pritom imam jos i japanski Sony CBS remaster, Mini LP iz 2001, kao i EMI iz 1994.

Link to comment
Share on other sites

Pobornik sam vinila, ali remaster albuma Animals sa Shine On box seta iz '92. bi svakako trebalo poslusati... Misljenja sam da je to najbolji remaster pomenutog albuma. Pritom imam jos i japanski Sony CBS remaster, Mini LP iz 2001, kao i EMI iz 1994.

Ja sam upravo uronio u svijet vinila i tu sam primjetio da moras biti mnogo vise skolovaniji da nadjes dobar zvuk. Ima puno razlika izmedju vinila i vinila, koje je izdanje i ko ga je izdo, koje po redu,.....

... a ono sto je pravo dobro, kosta pravo dobro!

p.s. cuo sam da novi remaster (2007) od Genesisa je haos dobar!!!

Link to comment
Share on other sites

p.s. cuo sam da novi remaster (2007) od Genesisa je haos dobar!!!

Nik Dejvis radi produkciju za Genesis, tako da bez slusanja mogu da pretpostavim da su remasteri pristojno odradjeni. Medjutim, ti remaster box setovi su uglavnom tesko djubre (i sa Shine On box seta se kao odlicni jedino izdvajaju Animals i singlovi). Masovna produkcija/proizvodnja nikad nije izrodila kvalitet.

Trebalo bi cuti, pa komentarisati...

Link to comment
Share on other sites

Evo jedan super, super album:

51h9Z0TK87L._SS500_.jpg

Mnogo se prica i potencira o mladjim albumima ali meni je ovo "njihov" najbolji album koji me je uputio malo nazad u Floyd smijeru :evil:

P.S. Jedam mali kuriozitet, 5. juni 2007, Svedska , sati je 22:42 i temperatura je 20.4 C, sunce zalazi ....

Link to comment
Share on other sites

Pobornik sam vinila, ali remaster albuma Animals sa Shine On box seta iz '92. bi svakako trebalo poslusati... Misljenja sam da je to najbolji remaster pomenutog albuma. Pritom imam jos i japanski Sony CBS remaster, Mini LP iz 2001, kao i EMI iz 1994.

Taj upravo i posedujem - kao i još tri iz istog seta, to su ovi koji tvore zrak koji prolazi kroz prizmu.

Ipak, obrati pažnju na prvi solo, deo koji poÄinje na 3:41 (kad sluÅ¡aÅ¡ cd :evil: ) - taj nostalgiÄni, potpuno retro pasaž, jednostavno vapi za krckanjem i Å¡uÅ¡tanjem, posebno na 4:49 kad se sve utiÅ¡a i Äuje lavež pasa... Ok je i cd, ali na ploÄi imaÅ¡ onaj duboki, analogni zvuk koji je jednostavno autentiÄniji, ne znam kako da se odrazim...

post-2463-128510515721_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ima puno razlika izmedju vinila i vinila, koje je izdanje i ko ga je izdo, koje po redu,.....

Ono malo što o tome znam podeliću sa tobom... :evil:

ÄŒovek koji se bavi time, rekao mi je da se najviÅ¡e cene prva izdanja jer je na njima otisak najdublji. Svako naredno doÅ¡tampavanje gubi na kvalitetu i cena je niža. ÄŒak i na domaćim, licencnim izdanjima, recimo rolling stonesa, on prema boji sredine ploÄe zna koje je izdanje u pitanju i na osnovu toga formira cenu.

Naravno, cena zavisi i od tiraža, stanja vinila, omota, i drugih, kolekcionarima bitnih stvari.

Japanska izdanja su cenjena i skupa zbog veoma kvalitetnog vinila i otiska. NemaÄka ili holandska koja smo mi pre dvadest godina zvali originalima danas imaju istu cenu kao i jugotonova ili pgp rtb izdanja. Italijanske ploÄe su generalno loÅ¡e zbog plitkog otiska.

180 gramska izdanja se cene jer je vinil debeo i moguće je napraviti dubok, kvalitetan otisak. Ali nije svaki takav. Itd...

Link to comment
Share on other sites

Pobornik sam vinila, ali remaster albuma Animals sa Shine On box seta iz '92. bi svakako trebalo poslusati... Misljenja sam da je to najbolji remaster pomenutog albuma. Pritom imam jos i japanski Sony CBS remaster, Mini LP iz 2001, kao i EMI iz 1994.

Da li si slušao japanski CBS/Sony 32DP 360? Važi za najbolji...

Link to comment
Share on other sites

Taj upravo i posedujem - kao i još tri iz istog seta, to su ovi koji tvore zrak koji prolazi kroz prizmu.

Ipak, obrati pažnju na prvi solo, deo koji poÄinje na 3:41 (kad sluÅ¡aÅ¡ cd ) - taj nostalgiÄni, potpuno retro pasaž, jednostavno vapi za krckanjem i Å¡uÅ¡tanjem, posebno na 4:49 kad se sve utiÅ¡a i Äuje lavež pasa... Ok je i cd, ali na ploÄi imaÅ¡ onaj duboki, analogni zvuk koji je jednostavno autentiÄniji, ne znam kako da se odrazim...

Jedan od najboljih soloa u sirokom dijapazonu stvaralackog opusa Pink Floyda. Tu se vec radi o emotivnoj percepciji zvuka, licnom dozivljaju, na sta niti jedan produkcijski cvarak nikad nece uticati. :evil::lol:

Da li si slušao japanski CBS/Sony 32DP 360? Važi za najbolji...

To je izuzetno redak japanski 1st pressing, i nemam ga. :-? Pokusao sam da ga lociram, ali bezuspesno, tako da ne mogu nista reci o njemu. Ovaj koji imam je japanski CBS/Sony CSCS 6042, za koji mislim da ima isti mastering kao 32DP 360, ali ne drzi me za rec.

Link to comment
Share on other sites

Pa evo jedan moj predlog za "live" snimak.Mimo standardnih "live" materijala meni,Doors-a,Zepp,G.Dead.L.Feat koji su mi "must" za proveru (re)kreiranja live feelinga ne toliko zbog mocnosti/glasnoce,nego atmosfere/direktnosti ovaj je isto standardan kod mene:

16 Horsepower "Hoarse" direktan,malo brutalan snimak,sa "elementarno prstecim gitarama" i harmonikom koju cujes kako "dise"...

"Hoarse is an amazing live set. The band displays an eerie energy as if playing from a busted-up warped wood porch in some unsettling fog... and the front yard a 19th century cemetery. This is back-woods folk / country / wrath of heaven & hell whiskey guzzlin' music."

Sad su po Woven Hand imenom...

post-1799-128510515818_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jedno od remek-dela oca Antonija Vivaldija: Motezuma RV736. Rukkopis ovog dela je pronađen tek pre dve godine u Univerzitetskoj biblioteci u Torinu a do tada se vodila kao izgubljeno delo u svim knjigama i katalozima. SNimljena je prvi put prošle godine.

Možete li da zamislite - posle 250 godina ponovo na svetlosti dana? To su neverovatni trenuci u klasičnoj muzici.

Opera - priključena direktno na Đerdap 1.

post-590-128510516154_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ova ekipa pustinjskih buntovnika je, cak, svirala u BG. Ne znaju engleski!

Jako dobro. Valjda ih zovu Rollingstonesima iz Sahare (a, oni bas i nisu odusevljeni zbog toga).

Ninja, sjajan izbor. Dugo nisam slusao.

Moj omot izgleda drugacije.

Uzivo su mnogo bolji neko na CDu. Dolaze u augustu kod mene pa sam planirao da ih slusam :evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...