Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

nesto ne razumem??? :listen sta je pisac hteo da kaze...ili nisam pazio na casu :banana

Peca

Ma nista posebno. Malo sam se salio. :)

Mrzi me sada da opsirno pisem sta mislim o fenomenu "svilenih violina".

Posluzicu se par citata iz nekih ranijih thread-ova:

Zivi zvuk je pravi, ostalo je reprodukcija, imitacija. Retke su kutije koje daju bar pribliznu boju instrumentima. Raspravljao sam se sa likovima koji mi tvrde da bas bubanj mora meko da se cuje, a violina kao da je svilena, jer je to zaboga pravi HIFI zvuk. Na pitanje, dal su neki put culi bubanj uzivo i violinu, gledali su me kao da sam pao s Marsa!

A od tih tvrdnji ,da je pravi hi-fi zvuk kada cujes "svilenu" violinu,mi se dize kosa na glavi. A sta ako je bas na tom snimku koji ti imas grubo svirana violina?

I ja sam se cesto sretao sa misljenijma i opisima da ako je nesto audiofilsko onda je to toplo, "ususkano", svileno zvucece i sl.

Izjave tipa audiofilski sistem, akusticna gitara i zenski vokal zvuci fenomenalno, za tvrdji rok nije dobar, ali nema veze posto ja to (fuj) i onako ne slusam.

Znaci muzika ne sme ni slucajno da vredja usi.

Super. E sada ako ne vredja usi, zasto ne bi bila lepa i za oko?

Tu na scenu stupaju te skandinavske, egzoticne, itd. lolita pevacice, koje iznicu ni sam ne znam odakle.

Mozda gresim, ali mi se cini da je pola (mozda i vise) njihovog uspeha vezano za izgled.

.

Nesto ne vidim da ima mladjanih lepuskastih muskih pevaca koji pevaju jazz i snimaju audiofilske ploce.

Ili ih ima, ali su nepravedno zapostavljeni i nema ih u postovima po forumima.

.

Nisam bas siguran da bi pevacica sa glasom i interpretacijom Nore Jones i izgledom Nine Simone ista uradila u zivotu (i da joj tata nije Ravi Shankar).

Da li na kablovskoj TV imate Classic FM TV? To je tek smeh!

To je kanal kobajagi sa klasicnom muzikom, na kome sve vrvi od nekih utegnutih cica u dekoltirane svilene haljine i neglizee koje kao pevaju, sviraju klavire i violine, sve zamahujuci zlacanim uvojcima. :)

Doduse ne poricem da kada setam kanale i ja ponekad ne zastanem i malo pogledam.

Zivi smo ljudi! :):wink:

Dosta o tome. Vec sam na tu temu pisao, pa da se ne ponavljam.

Ko razume shvatice. :)

Naravno da nisam imao nameru nikoga da uvredim.

Izmedju ostalog, muzika moze biti i izvor cistog uzivanja neopterecenog nikakvim umetnickin pretenzijama.

Ne poricem da kombinacija lepog izgleda i umilnog glasa ponekad moze biti ocaravajuca.

Licno ipak ne mogu pobeci od utiska da poplava pevacica tog tipa vec prelazi granicu gde to postaje eksploatacija.

Link to comment
Share on other sites

Ma nista posebno. Malo sam se salio. :listen

Mrzi me sada da opsirno pisem sta mislim o fenomenu "svilenih violina".

Posluzicu se par citata iz nekih ranijih thread-ova:

I ja sam se cesto sretao sa misljenijma i opisima da ako je nesto audiofilsko onda je to toplo, "ususkano", svileno zvucece i sl.

Izjave tipa audiofilski sistem, akusticna gitara i zenski vokal zvuci fenomenalno, za tvrdji rok nije dobar, ali nema veze posto ja to (fuj) i onako ne slusam.

Znaci muzika ne sme ni slucajno da vredja usi.

Super. E sada ako ne vredja usi, zasto ne bi bila lepa i za oko?

Tu na scenu stupaju te skandinavske, egzoticne, itd. lolita pevacice, koje iznicu ni sam ne znam odakle.

Mozda gresim, ali mi se cini da je pola (mozda i vise) njihovog uspeha vezano za izgled.

.

Nesto ne vidim da ima mladjanih lepuskastih muskih pevaca koji pevaju jazz i snimaju audiofilske ploce.

Ili ih ima, ali su nepravedno zapostavljeni i nema ih u postovima po forumima.

.

Curtis Stigers, Michael Buble, Tony Desare, Harry Connick, Matt Dusk...pevaÄi kojih mogu na prvu loptu da se setim.

a svilenkasti zvuk, hm. znas kako, mene nikada nakon koncerta ne boli glava od zvuka instrumenata, sta god da slusam, ali me zato svaki drugi hi-fi koji cujem kod nekoga smori, i to toliko da me bukvalno zaboli glava nakon 5 minuta slusanja. pa ti sad sam izvuci zakljuÄke.

Link to comment
Share on other sites

.......

Tu na scenu stupaju te skandinavske, egzoticne, itd. lolita pevacice, koje iznicu ni sam ne znam odakle.

Mozda gresim, ali mi se cini da je pola (mozda i vise) njihovog uspeha vezano za izgled.

......

Ko razume shvatice. :wink:

Naravno da nisam imao nameru nikoga da uvredim.

Izmedju ostalog, muzika moze biti i izvor cistog uzivanja neopterecenog nikakvim umetnickin pretenzijama.

Ne poricem da kombinacija lepog izgleda i umilnog glasa ponekad moze biti ocaravajuca.

Licno ipak ne mogu pobeci od utiska da poplava pevacica tog tipa vec prelazi granicu gde to postaje eksploatacija.

Razumio sam :) ... samo poslusaj ih i malo se raspitaj kolko i zbog cega su popularne pre nogo sto ih osudis :listen:banana

Link to comment
Share on other sites

Nesto ne vidim da ima mladjanih lepuskastih muskih pevaca koji pevaju jazz i snimaju audiofilske ploce.

Ili ih ima, ali su nepravedno zapostavljeni i nema ih u postovima po forumima.

Ma ima ih, ali nešto manje - proporcionalno zbiru ženskih i gay audiofila :banana

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.... Zakljucak... Ti sistemi koje slusas su losi.

po ulozenim parama nisu. a njihovi vlasnici misle da je to pravi neutralni, neofarbani, i sta ja znam kakav 'prirodan' zvuk, i da me glava boli jer sam navikao na 'svilenkaste koloracije', sto naravno nema veze sa zivotom.

Link to comment
Share on other sites

Caravan - In The Land Of Gray And Pink

caravan3rd.JPG

Jedan od najboljih progresivnih rok albuma, plod kanterburijske muzicke scene. Ovaj album je vrhunac njihove stvaralacke kreativnosti. Fuzija roka i dzeza, sa psihodelicnim momentima, daje ovom albumu jedinstven i nesvakidasnji muzicki tonalitet. Sto se album vise slusa, postaje dopadljiviji. Jednostavno, muzika nije napadna, ne tezi da vam u lice saspe svoje kvalitete, sto je nazalost precest slucaj u muzici. Takva muzika iziskuje previse paznje, vremenom opterecuje i zamara, iako na pocetku deluje prijatno. The Land Of Gray And Pink odise jednostavnoscu i nenametljivom lepotom, stvarajuci citav spektar raspolozenja, a da se pritom ni u jednom trenutku ne osecate kao da ste pola dana citali analiticku filozofiju...

Na albumu su zastupljeni najraznovrsniji instrumenti, saksofon, klavir, flauta, pikolo flauta, orgulje, melotron, koji doprinose odlicnom sveukupnom utisku.

Preporucujem svakom ljubitelju progresivnog roka.

Semplovi se mogu cuti na cduniverse, ali ne mogu da docaraju muziku u potpunosti.

Reference: Pink Floyd, Jethro Tull, King Crimson, Genesis...

Uz Ljubino odobrenje, ostavicu link odakle moze da se skine album.

Link to comment
Share on other sites

Audiofilski ili ne, sećate li se ovoga:

41C4BJZJTTL._AA240_.jpg

Već viÅ¡e od Äetvrt veka imao sam samo ploÄu, a nedavno je stigao i cd (mislim da sam na nekoj temi i okaÄio fascination iz sound forgea) sa bonusima. Ne mogu da se otkaÄim, kao nekoć....

Gde me nadje... :wink::banana:listen

Link to comment
Share on other sites

Trenutno slusam:

Waterboys "Fisherman's blues".. neka mesavina folk/rock-a,pub-ovske atmosfere,leprsavosti,sa nekim "zaraznim"zvucima violine,hammond orgulja/kockastim zvukom klavira i sa nekim iskrenim,vrlo jednostavnim/iskenim vokalom M.Scott-a

:-?:blah

..and a bang on the ear....

post-1799-12851051263_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...