Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Nina Simone "My Baby Just Cares For Me" meni jos i danas jedan od najupecatljivijih video spotova/singlova,ne samo unutar jazz-a :x

... Mene odusevljava "Sinnerman"... :oops: ...i "Black is the colour of my true love’s hair"... i njeno izvodjenje "Strange Fruit"... i... :D

Link to comment
Share on other sites

Re denis: :oops:

Pre par meseci je bio neki dokumentarni film o njoj na "Mezzo"-u,dok je bila u garderobi i spremala se za koncert delovala je izuzetno histericno,maltene agresivno...kad je izasla na scenu,i kad je pocela koncert sve se jednog trenutka pretvorilo u magiju,cak i onako prosto gledajuci/slusajuci je na obicnom TV-u

Velikanima ne trebaju carolije,bakraci...

:D

Link to comment
Share on other sites

Pregledao sve preporuke , da se ne ponovim sluÄajno , ovo se ne propuÅ¡ta

Pink Martini , UŽIVANJE

Pink Martini - Simpathique

Upravo sam, prema preporuci, preslušao. Zaintrigiralo me je i ime i omoti.

Nemoj me pogreÅ¡no shvatiti (dozvoljavam da si uspeo ovde da ÄujeÅ¡ neÅ¡to Å¡to ja nisam), ali ovo je Ä‘ubre (namerno koristim prejak izraz) od albuma. Pa, Å¡ta je ovde dobro? Skup kubansko-Å¡pansko-kabaretskih kliÅ¡ea. JoÅ¡ sve jaaako uÅ¡minkano. ZvuÄi kao matrica. Sve vreme potpuno predvidivo i dosadno. Neinventivni vokali. Na granici pop-a.

Morao sam ovo da ispljunem :oops:

Za koji dan ću dati desetominutnu šansu i drugom albumu da vidim da nije (ne verujem) došlo da neke radikalne promene.

Link to comment
Share on other sites

Re zbrujic1:nije ta stvar tako strasna,kako na prvo izgleda.Verovatno se samo radi (mozda?) o nenaviknutosti na zanr koji ja zovem danas "nova elektronska kafanska muzika" koja u datom ambijentu,kao serije:cafe del mar,hotel costes,st.germain du pres cafe,ingredients itd mogu da pruze izuzetnu muzicku pozadinu recimo uz pijuckanje ledene kafe sa slagom ili druzenje uz jedan cocktail "mojito"...

Slicna orijentacija,ali...:Up bustle and out"Master session.."

post-1799-128510501676_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pink Martini - Simpathique

Upravo sam, prema preporuci, preslušao. Zaintrigiralo me je i ime i omoti.

Nemoj me pogreÅ¡no shvatiti (dozvoljavam da si uspeo ovde da ÄujeÅ¡ neÅ¡to Å¡to ja nisam), ali ovo je Ä‘ubre (namerno koristim prejak izraz) od albuma. Pa, Å¡ta je ovde dobro? Skup kubansko-Å¡pansko-kabaretskih kliÅ¡ea. JoÅ¡ sve jaaako uÅ¡minkano. ZvuÄi kao matrica. Sve vreme potpuno predvidivo i dosadno. Neinventivni vokali. Na granici pop-a.

Morao sam ovo da ispljunem :(

Za koji dan ću dati desetominutnu šansu i drugom albumu da vidim da nije (ne verujem) došlo da neke radikalne promene.

Izvinjavam se ako nisam pogodio ukus, ali postoje trenuci kada sam raspoložen i za takvu vrstu muzike, pokuÅ¡avam da pronaÄ‘em i u ovom muziÄkom pravcu zanimljive i nove stvari.

Ali evo neÅ¡to ozbiljnije Äemu se Äesto vraćam, verovatno se ovde slažemo.

post-2320-128510502299_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se ako nisam pogodio ukus, ali postoje trenuci kada sam raspoložen i za takvu vrstu muzike, pokuÅ¡avam da pronaÄ‘em i u ovom muziÄkom pravcu zanimljive i nove stvari.

Ali evo neÅ¡to ozbiljnije Äemu se Äesto vraćam, verovatno se ovde slažemo.

uh, nema potrebe za izvinjenjem. nista licno, stvarno.

nadam se da nema ljutnje.

Link to comment
Share on other sites

Ovo nisam smeo propustiti sa danasnje berze ploca,(LP):

Za mene nezaboravan kocert u Novom Sadu-Narodno Pozoriste,gde je prezentovan ovaj muzicki materijal,mimo standarda sa "Winter Light+Distant Hills",gde je Collin Walcott imao jedan od svojih zadnjih koncerata....

ethno jazz first class!

post-1799-128510502385_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dva albuma za veÄeras:

Spaceman 3 - Perfect Prescription (1987, Taang)

Sećam se ushićenja kad smo prvi put sluÅ¡ali ovo krajem 80-tih. PsihodeliÄno, i dreamy (spacy). Snažna celina (stvari se gotovo prelivaju jedna u drugu, a sve su priliÄno snažne za sebe). Jak uticaj Lou Reed-a, ali i praktiÄno svega Å¡to je na britanskom tlu bilo vezano za popularnu muziku (incl. british blues i punk). Ah, da... jak uticaj jakih droga.

Ovo je drugi album banda (prvi nisam nikad sluÅ¡ao!!). Å teta bi bilo ne pomenuti i vrlo dobre albume koji su pratili predmetni, ukljuÄujući i onaj bootleg sjajnog naslova - Taking Drugs To Make Music To Take Drugs To.

Spiritualized - Ladies And Gentlemen We Are Floating In Space (1997, Arista)

Band je nastao od prethodnog. Dobar deo priÄe je ostao isti. I dalje ovo zvuÄi psihodeliÄno i hipnotiÄno. Celina viÅ¡e nije tako teÅ¡ka (peÄat vremena), ali daleko od toga da je ovo samo zbirka jakih numera.

Ovu ploÄu doživljavam kao kraj (i možda najbolji uradak posle stone roses) britpop-a. No, nemojte se ovim zbuniti: ovo nema veze sa oasis.

Sad mi pade na pamet, pa ona prva skoro da bi se mogla nazvati poÄetkom britpopa.

Å to se mene tiÄe, obe ploÄe su obavezna lektira.

post-1432-128510502618_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oni koji su digli ruke od Nick Cave-a pre cca deset godina zahvaljujući aleluja šansonama za mrtve babe sa Boatman's Call pa naovamo, mogli bi mu eventualno ponovo dati šansu sa novim projektom Grinderman. Nije baš divlje i sirovo kao Birthday Party niti je ubedljivo kao rani solo radovi ali u odnosu na stranputicu kojom je već daleko odmakao sa Bad Seedsima ovo deluje kao osveženje.

post-792-128510503525_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Oni koji su digli ruke od Nick Cave-a pre cca deset godina zahvaljujući aleluja šansonama za mrtve babe sa Boatman's Call pa naovamo, mogli bi mu eventualno ponovo dati šansu sa novim projektom Grinderman. Nije baš divlje i sirovo kao Birthday Party niti je ubedljivo kao rani solo radovi ali u odnosu na stranputicu kojom je već daleko odmakao sa Bad Seedsima ovo deluje kao osveženje.

Meni je vec Abattoir Blues/Lyre of Orpheus bio to osvezenje. Za ovaj nisam ni cuo. Jedva cekam.

Link to comment
Share on other sites

A kada smo vec kod Nick Cave-a,a posle The Boatman's Call,moze i ovo:

Pazi ovo mi je najomraženija Cave-ova ploÄa :( . Rutinski sam kupovao svaki novi album i u njemu uživao do Boatman's Call, koji mi je bio nekako kilosterski do jaja, al' dobro rek'o svakom se desi, biće bolji sledeći...

I sećam se kada sam naivno kupio :( i prvi put pustio No More Shall We Part kao da je juÄe bilo. Nisam znao da li mi je viÅ¡e smeÅ¡no, tužno ili sam ljut. To je udžbeniÄki primer za mrtvo puvalo od ploÄe, sa sve pomodarskim bogoljubljenjem (kao da Dylanovo iskustvo nije bilo dovoljno - history will teach us nothing) i poklonio sam CD da me ne maleriÅ¡e. Posle sam ga narezao iz Äisto kolekcionarskih pobuda i potajno presluÅ¡ao Nocturamu (takoÄ‘e krÅ¡ ali sa malo manjim stepenom iritacije) i konaÄno se odljutio sa Abattoir/Lyre koji predstavlja neÅ¡to najbolje Å¡to je Cave uradio od Murder Ballads ili Let Love In naovamo. Grinderman je viÅ¡e interesantan kao stav nego radi samih pesama i nadam se da vodi neÄemu stvarno, stvarno dobrom u budućnosti. Ne mora da bude punker sa 6 banki (ili koliko ih već ima) ali ne mora da bude baÅ¡ ni Å¡onjava tetka.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto ali ovaj(No more...)album sam slusao i slusao i jednostavno mi je usao u glavu i sada mi je (jako)dobar. Nocturama mi je gora od Boatman's call,previse stilova na jednoj ploci,od ocaja do sasvim dobrih delova. Bitno je da su vodili ka remek delu koje bez njih bas takvih nikada ne bi nastalo.

Link to comment
Share on other sites

Pazi ovo mi je najomraženija Cave-ova ploÄa :( . Rutinski sam kupovao svaki novi album i u njemu uživao do Boatman's Call, koji mi je bio nekako kilosterski do jaja, al' dobro rek'o svakom se desi, biće bolji sledeći...

I sećam se kada sam naivno kupio :( i prvi put pustio No More Shall We Part kao da je juÄe bilo. Nisam znao da li mi je viÅ¡e smeÅ¡no, tužno ili sam ljut. To je udžbeniÄki primer za mrtvo puvalo od ploÄe, sa sve pomodarskim bogoljubljenjem (kao da Dylanovo iskustvo nije bilo dovoljno - history will teach us nothing) i poklonio sam CD da me ne maleriÅ¡e. Posle sam ga narezao iz Äisto kolekcionarskih pobuda i potajno presluÅ¡ao Nocturamu (takoÄ‘e krÅ¡ ali sa malo manjim stepenom iritacije) i konaÄno se odljutio sa Abattoir/Lyre koji predstavlja neÅ¡to najbolje Å¡to je Cave uradio od Murder Ballads ili Let Love In naovamo. Grinderman je viÅ¡e interesantan kao stav nego radi samih pesama i nadam se da vodi neÄemu stvarno, stvarno dobrom u budućnosti. Ne mora da bude punker sa 6 banki (ili koliko ih već ima) ali ne mora da bude baÅ¡ ni Å¡onjava tetka.

Mogu da razumem tvoju ogorcenost albumom No More... Samo, ovo nije losa ploca. Jednostavno je sve suvise na mestu i ploca ne vuce na ponovno slusanje (ovo svakako nije malo).

Kod mene Murder ballads nije nikad prosao, i ovo stvarno nema nikakve veze sa kylie minogue :(

Nocturama je verovatno Cave-ova najlosija ploca.

Ne mogu reci ni da je sa Abattoir Blues... bas briljirao (kako je ranije umeo), ali ovaj (mislim predugacak) album je trazio visestruka preslusavanja (mada ponovnim slusanjem nije dobijao na kvalitetu, sta vise...).

Nemoj zaboraviti ni onaj pricajuci Secret Life of love song, kao remek-delo podzanra.

Link to comment
Share on other sites

He he, bas sam pre neki dan slusao na radiju interviju ca Nick Cave-om u vezi sa grupom Grinderman. Ufff, stari junkie.

Ali pricao mi drugar davno da je citao u nekim novinama o NC i na pitanje novinara kakve su mu uspomene vezane za Srbiju i svirku u Beogradu, ovaj mu odgovara u fanozu: ma ne znam ti ja nista o tome. Tada sam se zestoko drogirao pa se ne secam ni gde sam bio ni sta sam svirao :(:(

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto, ali moja prva asocijacija nakon sto sam preslusao Grinderman je - Bowiev Tin Machine projekat. Poput njega, nesto ne verujem ni u sjajnu buducnost ovog projekta.

Nije ovo ni Cave, ali ni Birthday Party. Kao, jeste po malo od oba, ali ima skroz novih (za Cave-a) tonova. Nigde nisam prepoznao neku originalnost. Moracu jos da slusam.

Posle prvog preslusavanja za uvo mi je zapela (Cave-ovska) When my love comes down i (cini mi se) fenomenalna Grnderman (kao da je klavir zamenio gitarom).

Link to comment
Share on other sites

Mogu da razumem tvoju ogorcenost albumom No More... Samo, ovo nije losa ploca. Jednostavno je sve suvise na mestu i ploca ne vuce na ponovno slusanje (ovo svakako nije malo).

Kod mene Murder ballads nije nikad prosao, i ovo stvarno nema nikakve veze sa kylie minogue :(

Nocturama je verovatno Cave-ova najlosija ploca.

Ne mogu reci ni da je sa Abattoir Blues... bas briljirao (kako je ranije umeo), ali ovaj (mislim predugacak) album je trazio visestruka preslusavanja (mada ponovnim slusanjem nije dobijao na kvalitetu, sta vise...).

Nemoj zaboraviti ni onaj pricajuci Secret Life of love song, kao remek-delo podzanra.

Džaba priÄe ja neću viÅ¡e u životu presluÅ¡ati No More... :(

Trio Boatman-No More-Nocturama je mraÄno doba Cave-ove karijere Å¡to se mene tiÄe. Moje omiljene iz kasnije faze su Henry's Dream (vrlo subjektivno moj favorit) i Let Love In, Murder Ballads je već silazna putanja mada nije loÅ¡a ploÄa samo njene kvalitete treba tražiti van hitova i uložiti napor da se ignoriÅ¡e prisustvo malopre pomenute Kylie. Seti se samo Stagger Lee itd. Iz ranije faze omiljena mi je Your Funeral... (Carny :() a odmah zatim The Firstborn Is Dead (Tupelo :D). Tender Pray (Mercy Seat :D) i The Good Son (The Ship Song :() su mi nekako "prelazne" ploÄe i tako mi i ÄuÄe, u sredini. Abbatoir/Lyre je verovatno za stepenicu slabiji od svih ovih izdanja ali je bio takav surprise nakon crne trojke da je teÅ¡ko biti sasvim objektivan. From Her To Eternity je ploÄa za posebne prilike :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...