Jump to content


Stereo @ InSides' House.


InSides

Recommended Posts

Digitalno, ima i phono?

 

И то какав phono. :) Две ручице везане иÑтовремено - могућноÑти подешавања out of this world.

 

Koji model?

 

200.

 

I to viseci!

 

Ðко га задржим, Ñвакако. :)

Link to comment
Share on other sites

SluÅ¡ao sam baÅ¡ taj model, odliÄan je!

 

У овом ÑиÑтему, заменио би 7 кутија, и елиминирао 7 пари интерконекта и 7 мрежних каблова. Кад уз то Ñвира и бар ниво изнад Ñкупа делова... :)

 

За Ñад је више но одличан. 

Link to comment
Share on other sites

@Insides

Jel su i dalje aktuelne B&W kutije s pocetka teme?

 

За Ñада, јеÑу. Потребна ми је референца пре него идем на потпуно другачији звук.

Link to comment
Share on other sites

За Ñада, јеÑу. Потребна ми је референца пре него идем на потпуно другачији звук.

 

Мада верујем да у B&W има још тога што би одговарало и мојој филозофији звука и квалитетима појачала. Ðешто као girl's best friend. :)

Link to comment
Share on other sites

Devialet zasluzuje mnogo rezolutnije i kompletnije zvucnike od B&W 703, mislim najvise na nedovoljno cist i zrnast zvuk u srednjem i gornjem spektru ovih kutija. Imao sam do pre dve godine 802 Nautilus, i iako se moze reci da je Bowers prevashodno rokerska kutija zdravog i otresitog zvuka, ipak to nije kompletan zvucnik pogotovo u kontekstu pomenutog uredjaja. Devialet 200 ce svakako podici svaku kutiju na visi nivo (imao sam prilike da na 802-ke prikacim Devialet D-Premier i to je odlicno radilo), ali je zvucnik taj koji najvise odredjuje finalni rezultat, ovakvo pojacalo ce svakako ostati kao odlicna karika i hifi lancu.

I sam sam se dugo razmisljao da li da ulazim u tu pricu, ali me je od iste odvratio njegov "all in one" koncept i cross uredjaj kakav je Resolution Audio Cantata koji sam malo pre toga uzeo (praktico mini digitalni centar), nedostatak usb veze na tadasnjem modelu D-Premier, i u to vreme visoka cena (12k eur).

U svakom slucaju sjajan uredjaj, pa ako se razmisljate evo moj glas ide za Devialet!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Devialet zasluzuje mnogo rezolutnije i kompletnije zvucnike od B&W 703, mislim najvise na nedovoljno cist i zrnast zvuk u srednjem i gornjem spektru ovih kutija. Imao sam do pre dve godine 802 Nautilus, i iako se moze reci da je Bowers prevashodno rokerska kutija zdravog i otresitog zvuka, ipak to nije kompletan zvucnik pogotovo u kontekstu pomenutog uredjaja. Devialet 200 ce svakako podici svaku kutiju na visi nivo (imao sam prilike da na 802-ke prikacim Devialet D-Premier i to je odlicno radilo), ali je zvucnik taj koji najvise odredjuje finalni rezultat, ovakvo pojacalo ce svakako ostati kao odlicna karika i hifi lancu.

I sam sam se dugo razmisljao da li da ulazim u tu pricu, ali me je od iste odvratio njegov "all in one" koncept i cross uredjaj kakav je Resolution Audio Cantata koji sam malo pre toga uzeo (praktico mini digitalni centar), nedostatak usb veze na tadasnjem modelu D-Premier, i u to vreme visoka cena (12k eur).

U svakom slucaju sjajan uredjaj, pa ako se razmisljate evo moj glas ide za Devialet!

:wave2

 

802 Diamond је једна од опција. Свакако, предноÑÑ‚ је то што је 200 мени боље појачало од оригиналног D-Premier-а, уз то и пуно јефтиније.

 

Filipe, a vi kako 'te? ;) Ima kod vas nesto novo? :)

 

@insides

 

dobar je Devialet.

Mene pre jedno dve godine kad sam ga pohvalio na nekoj drugoj temi, napravise gluvim. :D

 

Види горе. :) Мени Ñе 200 пуно више Ñвидео од оригиналног D-Premiera.

Link to comment
Share on other sites

802 Diamond је једна од опција. Свакако, предноÑÑ‚ је то што је 200 мени боље појачало од оригиналног D-Premier-а, уз то и пуно јефтиније.

Види горе. :) Мени Ñе 200 пуно више Ñвидео од оригиналног D-Premiera.

Da li je Devialet 200 zvucno bolji ili u smislu kompletniji i moderniji uredjaj od D-Premier?

Asinhroni usb, sam, bolja phono sekcija, itd... Prednost nize cene se podrazumeva.

Koliko vidim staru "skoljku" koja je bila na D-Premier su ostavili na monoblok modelu 800 (cena prava sitnica)... na oko izgleda kvalitetnije od nizih modela.

post-17167-0-99286400-1406803160_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Da li je Devialet 200 zvucno bolji?

 

То. :) Мада Ñам нешто мање времена провео Ñа D-Premier-ом, ово је вредело чекати. Свакако, D-Premier никада није био опција ако Ñе цена узме у обзир.

Link to comment
Share on other sites

Hvala, ovo je vrlo korisna informacija ako se uzme u obzir da je vec D-Premier zvucno odlican!

Najvise mi je prijao njegov tacan, rezolutan ali pre svega fluidan i nenametljiv (bolje receno ujednacen) zvuk kakav licno preferiram.

:wave2

 

Проблем је у томе што морам мењати цео ÑиÑтем. Безецирао Ñам и звучнике, и нови аналогни front-end. Мада... треба времена. :)

 

I jos nesto, kapa dole za lepo skockan sistem a pre svega hifi only prostoriju  :klanjanje, Sve na mestu, skladno, svedeno i sa ukusom  :thumbsup2

Smucio mi se prokleti TV koji ionako sve manje gledam, ali posto je sve smesteno u dnevnoj sobi nemam drugog izbora  :cry:

 

Хвала! Могу уживати још Ñамо мало - Ñве нешто чујем планове шефице за преуреду те проÑторије.

Link to comment
Share on other sites

802 Diamond је једна од опција. Свакако, предноÑÑ‚ је то што је 200 мени боље појачало од оригиналног D-Premier-а, уз то и пуно јефтиније.

He, he... sad mi je jasno odakle 802D kao opcija za Devialet   :type

 

p.s. Cuo sam da rade ozbiljna laboratorijska merenja sa pravim kutijama. Pa trebace im citava vecnost da urade merenja za sve ozbiljnije zvucnike (ili makar vecinu). :heat

post-17167-0-46922400-1407169375_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

He, he... sad mi je jasno odakle 802D kao opcija za Devialet   :type

 

800 / 802 Ñу у ÑаÑвим другој финанÑиÑкој категорији. Devialet + 802 Diamond + Transrotor + SME = ехехе...

 

Добра Ñтвар је што је избор у том ценовном рангу Ñтварно велик. Лоша Ñтвар што Ñе Ñкоро ништа од тога не може поÑлушати.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 years later...
1 sat ranije, Majda said:

(Uhh sto je lep taj Orange. Jel ono gore proviruje flying V?)

Једна од њих. :) Фетиш једног другог времена.

Интересантно, тај Orange је сада код Влатка Стефановског.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...