Jump to content


Stereo @ InSides' House.


InSides

Recommended Posts

Svaka cast za sistem i enterijer.Moj savet je da nabavis preamp Rotel RC-1082, ZAPREPASTICES SE KOJA JE RAZLIKA U ODNOSU NA rc-1070.Pozdrav i uzivaj...

Neche ovde josh dugo biti aktivnih preampa... nadam se. Bar ne preampa sa 20db+ gain-a. :thumbsup2

Na poÄetku topica je trebalo da stoji upozorenje da sadržaj nije za one sa slabim srcem... svaka Äast!

:beer

Link to comment
Share on other sites

Jolida SJ-302A. Ruby EL34 + Sovtek ECC83 + JJ ECC81.

post-11973-048800000 1286057148_thumb.jp

Do sada najbolje pojachalo za AKG K-1000 koje sam imao u sobi. Problem je shto nije moje, a sumnjam da bi ga se vlasnik rado oslobodio.

Mozda neko ima ideju za pristojnog integralca sa EL34? Makedonski proizvodjachi ne postoje, dok srpski proizvodjachi nekako ne vole bash ovu cev? Ili se samo meni tako chini...?

Link to comment
Share on other sites

Pre svega, da pitam da li joÅ¡ sluÅ¡aÅ¡ Trafomatic pojaÄalo za sluÅ¡alice? Da li je ova Jolida, možda, bolja od naÅ¡eg proizvoda iz komÅ¡iluka ili to važi samo za sinergiju sa AKG K-1000? U svakom sluÄaju, zanimljiva problematika. Interesantno je videti da se klasiÄan p-p pentodni integralac u AB klasi koristi kao pojaÄalo za sluÅ¡alice!

InaÄe, ne bih se složio da u Srbiji ne vole EL34. SluÅ¡ao sam najmanje 5-6 komada takvih pojaÄala, a sluÅ¡ao sam i Jolida-u. Ono Å¡to može da se napravi ili gotovo kupi kod nas je, po mome miÅ¡ljenju, u najmanju ruku sliÄno po kvalitetu sa Jolida-om. Npr. Äuo sam da u Trafomatic izraÄ‘uju integralac za inostranu firmu http://www.wlm-acoustics.com/, zatim, Korato pravi pojaÄala sa 6CA7 koja je ekvivalentna EL34 i baÅ¡ sa jednim njihovim izlaznim pojaÄalom sam isprobavao kako rade pojedine 6CA7 (Ei i joÅ¡ neke vojne, ameriÄke) u odnosu na JJ i kineske EL34 ... Nikola VukuÅ¡ić Äesto koristi pomenutu cevku (Tube Audio Lab). Setio sam se joÅ¡ PiK, Atilla, verovatno ih ima joÅ¡, ali mi trenutno ne pada niko drugi napamet. TakoÄ‘e, dosta ljudi u varijantama diy je koristilo raznorazne EL34 uz inostrane ili u diy motane izlazne trafoe.

Link to comment
Share on other sites

Pre svega, da pitam da li joÅ¡ sluÅ¡aÅ¡ Trafomatic pojaÄalo za sluÅ¡alice? Da li je ova Jolida, možda, bolja od naÅ¡eg proizvoda iz komÅ¡iluka ili to važi samo za sinergiju sa AKG K-1000? U svakom sluÄaju, zanimljiva problematika. Interesantno je videti da se klasiÄan p-p pentodni integralac u AB klasi koristi kao pojaÄalo za sluÅ¡alice!

Svakako da koristim Trafomatic Head One. To pojachalce ima izlazne trafoe za izvodima od 30, 100 i 300 Ohma, i izuzetno se slaze sa Sennheiser HD-650 i AKG K-701. Nazalost, nije ni blizu dovoljno snazno da pogoni AKG K-1000.

K-1000 trazi dosta struje i snage, i video sam ljude koji su ih pogonili 500W monoblokovima sa izuzetnim rezultatima.

Mada ja to ne bih radio. :)

InaÄe, ne bih se složio da u Srbiji ne vole EL34. SluÅ¡ao sam najmanje 5-6 komada takvih pojaÄala, a sluÅ¡ao sam i Jolida-u. Ono Å¡to može da se napravi ili gotovo kupi kod nas je, po mome miÅ¡ljenju, u najmanju ruku sliÄno po kvalitetu sa Jolida-om. Npr. Äuo sam da u Trafomatic izraÄ‘uju integralac za inostranu firmu http://www.wlm-acoustics.com/, zatim, Korato pravi pojaÄala sa 6CA7 koja je ekvivalentna EL34 i baÅ¡ sa jednim njihovim izlaznim pojaÄalom sam isprobavao kako rade pojedine 6CA7 (Ei i joÅ¡ neke vojne, ameriÄke) u odnosu na JJ i kineske EL34 ... Nikola VukuÅ¡ić Äesto koristi pomenutu cevku (Tube Audio Lab). Setio sam se joÅ¡ PiK, Atilla, verovatno ih ima joÅ¡, ali mi trenutno ne pada niko drugi napamet. TakoÄ‘e, dosta ljudi u varijantama diy je koristilo raznorazne EL34 uz inostrane ili u diy motane izlazne trafoe.

Kontaktirao sam skoro sve gorenavedene kompanije i niko mi se nije javio nazad. :(

Link to comment
Share on other sites

Svakako da koristim Trafomatic Head One. To pojachalce ima izlazne trafoe za izvodima od 30, 100 i 300 Ohma, i izuzetno se slaze sa Sennheiser HD-650 i AKG K-701. Nazalost, nije ni blizu dovoljno snazno da pogoni AKG K-1000.

K-1000 trazi dosta struje i snage, i video sam ljude koji su ih pogonili 500W monoblokovima sa izuzetnim rezultatima.

Mada ja to ne bih radio. :)

Kontaktirao sam skoro sve gorenavedene kompanije i niko mi se nije javio nazad. :(

Šteta što se niko nije javio da ponudi svoj rad. Valjda kriza ... Moram priznati da svi zajedno deluju neozbiljno. Što ne pitaš na diyaudio.rs? Možda bih mogao da Ti pomognem, makar idejom kome još da se obratiš, videću da Ti se što pre javim na PP.

Nego, sada sam se baÅ¡ zainteresovao za te K-1000. Ne znam puno o njima. Da li znaÅ¡ neki sajt gde ljudi iznose iskustva sa njima. Å ta sama fabrika preporuÄuje kao pogon?

Link to comment
Share on other sites

Šteta što se niko nije javio da ponudi svoj rad. Valjda kriza ... Moram priznati da svi zajedno deluju neozbiljno. Što ne pitaš na diyaudio.rs? Možda bih mogao da Ti pomognem, makar idejom kome još da se obratiš, videću da Ti se što pre javim na PP.

Ja i jesam cepidlaka, ali...

Nego, sada sam se baÅ¡ zainteresovao za te K-1000. Ne znam puno o njima. Da li znaÅ¡ neki sajt gde ljudi iznose iskustva sa njima. Å ta sama fabrika preporuÄuje kao pogon?

Enjoy:

Everything about the K-1000 (K1000)

P.S. Fabrika, naravno, preporuchuje KH-1000, iliti SAC KH-1000. To je A klasa tranzistorac specijalno proizvodjivan za AKG od strane firme SAC, a onda distribuiran kao SAC proizvod. Ja sam svoji dobio kad sam kupio K-1000 - bio je u kompletu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Novosti...

post-11973-075602700 1289066831_thumb.jp

I josh...

post-11973-005592300 1289066856_thumb.jp

Od strane software-a... AyreWave [hog mode + memory playback] + Edirol UA-25 Advanced OSX Driver.

Interesantna promena zvuka od dosadashnje Windows XP + foobar2000 + SRC kombinacije... ovo novo zvuchi malo vishe, sramim se da kazem, 'tube-like'. :)

Link to comment
Share on other sites

Novosti...

post-11973-075602700 1289066831_thumb.jp

I josh...

post-11973-005592300 1289066856_thumb.jp

Od strane software-a... AyreWave [hog mode + memory playback] + Edirol UA-25 Advanced OSX Driver.

Interesantna promena zvuka od dosadashnje Windows XP + foobar2000 + SRC kombinacije... ovo novo zvuchi malo vishe, sramim se da kazem, 'tube-like'. :)

šiljci na mac-u svakako pomažu u tome...

Link to comment
Share on other sites

Novosti...

post-11973-075602700 1289066831_thumb.jp

I josh...

post-11973-005592300 1289066856_thumb.jp

Od strane software-a... AyreWave [hog mode + memory playback] + Edirol UA-25 Advanced OSX Driver.

Interesantna promena zvuka od dosadashnje Windows XP + foobar2000 + SRC kombinacije... ovo novo zvuchi malo vishe, sramim se da kazem, 'tube-like'. :)

to verovatno zahvaljujući audioquest usb kablu, koji na tube like naÄin Å¡alje jedinice i nule kroz sistem...ali da ne zaboravimo i specijalni mrežni kabl koji, kao Å¡to je poznato, daje lampaÅ¡ki zvuk kod digitalnih sistema...

Link to comment
Share on other sites

to verovatno zahvaljujući audioquest usb kablu, koji na tube like naÄin Å¡alje jedinice i nule kroz sistem...ali da ne zaboravimo i specijalni mrežni kabl koji, kao Å¡to je poznato, daje lampaÅ¡ki zvuk kod digitalnih sistema...

Pa dobro - samo dva dana do prvog flame-a...

...and here I was wondering where hath all the flamers gone.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kako je AyreWave pocheo traziti Snow Leopard, a komshija pocheo traziti da kupi Mac-a, evo prinove:

post-11973-0-27627500-1292922231_thumb.j post-11973-0-68122600-1292922241_thumb.j

Fanless, headless playback PC koji je zamenio Mac + UA-25 kombinaciju. Digitalni izlaz [do 192KHz] preko EMU 1010 PCI kartice, HTTP kontrola preko bilo kog uredzaja koji ima browser.

Link to comment
Share on other sites

lepo,nego jedno nehifisticko pitanje..slike na zidu AAoCH?..avatar Rosco?

slika sa njihovog zadnjeg koncerta,bilo je zabranjeno slikanje sem momku iz photopress-a..

"Great black music ancient to the future"

:klanjanje

Jeste... Lester, Roscoe, Malachi, Don. Avatar Roscoe. Zivotna tema Odwalla/Theme [Coming Home Jamaica]. :klanjanje

P.S. Gledao sam ih 1995-te u Skoplju... bar mi je tako otac rekao - 90's were a blur. :)

Link to comment
Share on other sites

Jeste... Lester, Roscoe, Malachi, Don. Avatar Roscoe. Zivotna tema Odwalla/Theme [Coming Home Jamaica]. :klanjanje

P.S. Gledao sam ih 1995-te u Skoplju... bar mi je tako otac rekao - 90's were a blur. :)

3x

Novi Sad,Székesfehérvár full postava(mid '80)i malo je falilo Minhen rane '80,i okrnjen sastav(-Lester/Malachi) na turneji sa Sirius Calling negde tu 2005..Moye je vec jedva hodao,neki problemi sa zglobovima nogu(?)al se fino dalo popricati sa njim u pauzi..nova postava nije kao stara(naravno!) al su se fino uklopili,odradili klasicno pranje mozga..sedeo sa dobrim prijateljem u prvom redu,isto je lud za AAoCh pa smo se zezali u pauzi "ajmo pogledati sta ONI imaju zapisano u notnim sveskama"..note ili "znakove" :ruganje ..Rosco za svoje godine duva jos i sad do j@ja,imao neki solo od 15-ak minuta..no comment kategorija :thumbsup2:facehearts

:cheers

post-9700-0-60157200-1292943436_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ðајважнији део ÑиÑтема готов...

post-11973-0-83898400-1296392119_thumb.j

...бар први део - ~400 највреднијих. :)

Edited by InSides
Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Ðе знам колико Ñе виде, али оне кеÑе за виниле Ñу набављени локално. Полипропилен, 32Ñ…32цм, Ñа Ñамолепљивим језичком за преклапање од 4цм. Ðаручио Ñам прилично велику количину и имам вишка - у духу дружења - неколико чланова може добити 50 комада беÑплатно уколико нађемо јефтин и поуздан метод Ñлања.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...