Jump to content


Fotelja sistem


Bujodrag

Recommended Posts

  • Replies 321
  • Created
  • Last Reply

Moja omiljena linolada boja je mleÄno bela, ali, farbanje će saÄekati leto ili jesen jer je priprema dugotrajan proces a sad hoću da ih sluÅ¡am. :bounce

Upravo pravim nekakve stalke.Za viked ću, nadam se, imati vremena pa ću postaviti bolje slike i malo prokomentarisati zvuk.

Eh, užasi promiskuiteta!

Link to comment
Share on other sites

Moja omiljena linolada boja je mleÄno bela, ali, farbanje će saÄekati leto ili jesen jer je priprema dugotrajan proces a sad hoću da ih sluÅ¡am. :bounce

Upravo pravim nekakve stalke.Za viked ću, nadam se, imati vremena pa ću postaviti bolje slike i malo prokomentarisati zvuk.

Eh, užasi promiskuiteta!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Citiraću, po sećanju, moju devojku Svetlanu... "Kada idemo u goste da sluÅ¡amo sisteme, ne nadam se niÄemu dobrom... najÄašće provedemo sate i sate sluÅ¡ajući bitove i bajtove, testerisanje tranzistoraca i sumanute refleksije zvuka o ogromne ormane i regale... zato uvek sa sobom ponesem i jedan Brufen."

Evo, mogu da se pohvalim da nam već drugi put za redom Brufen nije potreban. Posle odliÄne zabave kod Pecass-a (1210, lampaÅ¡i, Quad-ovi, ali i full surround), imali smo Äast i zadovoljstvo da sednemo i u Bujodragovu Fotelju!

Ponovo 1210, izvanredno podeÅ¡en, i ruÄno raÄ‘ene horne. Zvuk je izuzetno prijatan, izbalansiran. Horne daju Å¡irok, otvoren zvuk primeren muzici koju smo sluÅ¡ali (kanterberi folk). Najbolja osobina ovog sistema je prirodnost i nenametljivost - u nekom trenutku smo potpuno zaboravili da smo doÅ¡li da sluÅ¡amo sprave, i sasvim se predali Muzici... sjajno!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Danas popodne vodim svoje malo cevno pojaÄalo na parenje sa Bujinim hornama...

Bocama%20redesign.jpg

Veoma smo uzbuÄ‘eni, i ja i pojaÄalo. Ako sve bude kako treba, možda se Buja pokaje i najzad uÄ‘e u Äarobni svet lampi! Poželite nam sreću :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja bez lampi!

DSCN1092.JPG

A, probaćemo i ovo:

003.jpg

No, pre par dana sam bio napisao jednu debelu stranicu bijeloga sitnog teksta o Zeonirima i spravama koje sam do sada probao.

Medžutim, baÅ¡ u trenutku kad sam se spremao da postavim tekst, nestalo je struje na par sekundi i sav moj trud je ostao izgubljen negde medju haotiÄnim elektronima koji, u svom bezumlju, joÅ¡ ne poznaju red i ustrojstvo interneta već bezglavo jure po kablovima Å¡irom planete.

Uvredjen tim Äinom svojeglave Sudbine, odbijam da komentare piÅ¡em ponovo.

Za sada....

Link to comment
Share on other sites

Upoznali smo gizdavog lampaša sa Bujinim hornama... došlo je do nekih simpatija, ali do romanse - jok. Lampaš preferira oble, elegantno popunjene basove, dok horne insistiraju na atletskim visokim. Izgleda da da je njihovu sreću pomutio neko treći: fono-sekcija ili preamp - teško je reći!

Link to comment
Share on other sites

Da znaÅ¡ da jeste bio kvrc danas, dva puta.Izgleda da nisam dobro spojio masu kad sam sklapao ruÄicu.

Miloševa Bocama, ustvari, svira baš lepo. To je, valjda, taj lampaški zvuk, okrugao bas i smireni, topli visoki.Medjutim, meni tu fali detalja, preciznosti, brzine. Pretpostavljam da se to može dobiti s lampama ali verujem da nije jeftino.

A Zeoniri....Zeoniri su odliÄni. Sve mi zvuÄi dobro na njima. Brzi su, precizni, zvuk je otvoren i Äist(uglavnom). Ne nameću neki svoj peÄat, koliko je to moguće, pa se promene pojaÄala i izvora jasno Äuju.Nisu joÅ¡ ni zavrÅ¡eni, kad izaberem amplifikaciju, sleduje mi fino tjuniranje kutija (i sobe).Same horne umeju ponekad da zazvone, sve mi se Äini da ću praviti nove, ovog puta od drveta.

Å to se uredjaja tiÄe, za sad koristim moj Audiolab 8000A kao preamp. Najduže sam sluÅ¡ao Nikko Alpha 230 snagaÅ¡ i on mi se, rekao bih, najviÅ¡e svideo. OdliÄna sredina i bas, vrlo smiren zvuk i odliÄna zvuÄna slika, ali i, za moj ukus, previÅ¡e povuÄeni visoki.

Posle toga sam sluÅ¡ao Mitsubishi DA-A30. To je pravi dual mono snagaÅ¡, vrlo detaljan, neutralan i ultra brz pa mi je, možda, zbog toga zvuÄao nekako ravno.

Sad sluÅ¡am Audiolab 8000P snagaÅ¡. On zvuÄi isto kao i moj integralac(veselo i otvoreno, s malo slabijom sredinom), samo je moćniji, bolje se snalazi u zahtevnim deonicama, kad nastane gužva.

Ipak, shvatio sam da nije pametno da izvodim zakljuÄke o snagaÅ¡ima dok trajno ne reÅ¡im pitanje preampa jer Audiolab, ipak, neće ostati u sistemu. Već sami ovi snagaÅ¡i zvuÄe potpuno razliÄito, kad u igru udju i razliÄiti preampi, broj varijanti postaje prevelik.

Probao sam, na kratko, Harman/Kardon snagaÅ¡ i preamp kolege Aleksandra, ne sećam se modela. ZvuÄi baÅ¡ onako kako H/K treba da zvuÄi: tvrd i jak bas i sredina(zato se dobro uklapa sa mekim basom i sredinom JBL-a). ZvuÄao je odliÄno, ali, nisam stigao detaljnije da ga posluÅ¡am. Moraću to da ponovim. Ipak, nisam mogao da ne primetim da mu je phono sekcija dosta slaba(ili se ne uklapa sa Salsom), no, to nije Äudno za uredjaje te klase iz devedesetih. Lampucera je, s druge strane, zvuÄala odliÄno s H/K.

Eto, da nije bilo bezobraznog nestanka struje, sad biste Äitali mnogo detaljniji izveÅ¡taj. Ovoliko za sada, videćemo kako će se sistem razvijati.

Veselo vam bilo!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...