Jump to content


Just chrome my bumpers (Naim)


sondek

Recommended Posts

Å to se blizine zida tiÄe, OK - možda nije idealno, ali nije falilo basova. Nije falilo niÄega, ako se složimo da je upravo TO zvuk koji ti odgovara. Pre sam mislio na osećaj da zvuk stalno "beži" u otvoren prostor prema ostatku sobe. Nekada (leti) zaboravim da zatvorim prozor pre sluÅ anja, pa posle svega par taktova primetim da neÅ to nije u redu. A tek da fali ceo zid (ipo)? :lol:

Link to comment
Share on other sites

@sondek:

Uz NAP 250 ide lepo i NAC 82 (stari), ide i NAC 52 - nije to hrdjavo. Ide, stoji, kao sto ti kazes, i 282. Nista ne ide bez *Cap-a, 250 (i stari i novi) je jako dobar amp, primeti se razlika, niti on moze da napaja pre-amp (nema izvode), a i dovoljno je transparentan da se cuje dobar pre-amp. Eksterno napajanje je must.

A cuj, 260... ja bi na tovm mestu rado poredio i sa NAP 135 ;). Ali da, to je vec bubreg, ili bolje receno apotekarka koja slucajno prodaje dva bubrega, pluca i ostalo u kompletu, cijena prava sitnica... :D

Link to comment
Share on other sites

Na 82 preamp sam i mislio kad sam rekao znam koji,svojevremeno mi je i James iz Tomtomaudia rekao da ni ne menjam amp(160) vec da uzmem 82 preamp i da ce mi to transformisati ceo sistem.282 sam slusao sa i bez hicap-a kad mi je bio u gostima komplet 282/200.Bez hicap-a sa napajanjem iz nap 200 komplet je zvucao skroz bez veze sa tako sirovim i ostrim visokim da ne moze covek da veruje da je to naim i narocito te cene.Sa nap 250 nije ni moguce slusati bez dodatnog napajanja,jer nema izvod za napajanje.Po meni i jos dva prisutna svedoka 62/90 kombinacija je zvucala bolje od tog kompleta kad se ne koristi dodatno napajanje.Mozda ne bolje po svakom pitanju,ali 100% slusljivije.Dodavanjem hicap-a na 282 od c,c,c umesto zvuka cinele dobio se pravi zvuk cinele sa pravilnim "odjekom" kao kad odes na jazz koncert,pa je cujes uzivo.S obzirom da je nap 250 dosta mirnijeg zvuka od jeftinijih nap-ova vec vidim kako bi to leglo jedno s drugim.Od agresije koju ima sa nap200 nebi ostalo nista,a superdetaljnost uz malo smeksanja od 250 pretvorilo bi se u cist endorfin. Dodavanjem jos jednog hi cap-a(ili supercapa) mogu da zamislim sta sledi.Jedan nas audiofil mi je rekao da je cuo razliku sa i bez Supercapa i kaze da je tek sa njim na svome,sve te doplate su me i odbile od tog set-up-a.Najjeftinija alternativa je bila Dual Teddy cap koji zamenjuje dva hicap napajanja i kosta "samo" oko 600E umesto naimovih 2400.Upravo zbog toga (prokletih para) ostajem pri ovome uz mozda jednu Avondale plocicu za nac 72 koja je oko 150funti i moze da se vrati ako ti se ne svidi.

Inace nap160 je za nap 200 ultrahighend po muzikalnosti.Uopste me ne cudi da je bio Verekerov omiljeni amp,mogu samo da ga zamislim uz Quad ESL na pr.

Evo jedne slicke sa pomenute black naim sesije.

post-11818-0-80999900-1323895039_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Za nap 135 je Julijan Vereker umeo da kaze nikad mi nije bilo jasno sto ljudi zele da plate tako mnogo mono pojacalo.Inace nap 250 je 160 sa regulisanim napajanjem,a 135 mono 250 sa ventilatorom koji se nikad ne ukljuci.Karikiram malo,al' nije daleko od istine.Cudo smo mi audiofili koliko smo nekad spremni da platimo dodatno zadovoljstvo.

Link to comment
Share on other sites

Ima u Beogradu jedan 82,pokusacu da dodjem do coveka i da ga zamolim za probu.Inace razmisljam i o sasvim novom proizvodu,a to je Sondek's DIY dual hicap u hrome bumper kutiji pune sirine sa dva zelena power dugmica,videti bez haube napajanje sa dva 500VA trafoa...ma ne procenjiv prizor,a tek pritisnuti 2 x power na jednom CB-u... :order

Link to comment
Share on other sites

Voleo bih da probam Teddy-a nekad,jako ga hvale pre svega zbog cene,svidja mi se sto tu nema ni potrebe za relativno skupim recapom.Steta pa ovde nikog ne poznajem ko ga ima,pa da trazim na probu.I Teddy daje sprave na probu ali problem je naravno transport i carina.Ovo za dual cap je samo jedna od (fiks)ideja,samo bi dosvajserisao ovaj moj.Nikako da probam original hi cap kod mene u ovom sadasnjem sistemu,nervira me ovaj maÄak sto prede iz hicap-a. Planiram i da preko onehifi uradim recap pojacala original kondovima iz fabrike,a ove Kendeil iz ampa prebacim u napajanje mislim da su iste vrednosti.Najbolje je naravno koristiti original i nove stvari,ali prokleta besparica je ta koja tera na jeftinije puteve kao sto su polovnjaci, DIY...

Link to comment
Share on other sites

Ja zbog besparice i preporucujem Tedija. Majstorgradnju bi izbegao jer, dok nadjes komponente, platis majstora, proveris da je sve OK... Plus, ako ne valja, ne mozes sa time nista. Samogradnja u pravom smislu, da sam radis je nesto drugo, naravno - to je hobi, a ne samo slusanje posle.

A cuj, SuperCap-2, cijena prava sitnica, sigurno dobro radi. Mada, za te pare....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nema nista novo,ako neki forumas ima pametan predlog oko Aksisa da ubrzamo zamenu bice,resio sam da ne gomilam gramofone.Razmisljam i o novoj glavi za Aksis koja bi posle zavrsila u itoku, pored Adikt-a koji za Aksis bio najbolji izbor malo me ceska i AT 0c9 mk3-stvarno je "jeftina" je kod Tome tesko joj odoleti,ona je cesto pominjana kao dobar izbor za Sondeka-jel je neko slusao ali u Sondek/itok-u.

Naleteo sam na jedan link o zameni lasera na Linn Karik plejeru,pa da ga ne zagubim neka ga ovde http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?p=1582638#post1582638 .Ima tih lasera po ebay,mozda i kupim jedan za rezervu ,moze toga i da ne stane.Kad ga je linn najavio za lifetime plejer ja sam to ocigledno bukvalno shvatio,ima da radi dok se ne raspadne(m).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Uf, bas se uvatila paucina na temi,godina prodje(a dan nikako)...

 

Razloga za piskaranje nije da nije bilo i neke su se najavljene promene u sistemu desile,pre svega na izvoru ali i u elekronici.Hvala bogu na bolje.Neke su se novine pominjale po drugim temama,neke i nisu,ali red je i ovde.

 

1.Na izvoru zvuka je konacno posle 10-tak godina pauze vracen taj moj famozni imenjak Linn Sondek lp12.U pitanju je Valhala  ,corner braced izdanje u crnoj boji sa poslednjim "black liner" pre Cirkus tipom lezaja.Kupljen je u UK od prvog vlasnika sa neverovatnom paznjom je koriscen i cuvan, sa kompletnom ambalazom ,crvenim tranportnim poklopcem za lezaj i dodatnim gratis parom drzaca poklopca koji su poznata bolna tacka jer opruga vremenom hoce da oslabi.Zbog ocigledne paznje dosad nisu zatrebali.Gramofon je servisiran pre slanja kod UK dilera,sa zamenom potrosnih delova koji se pri servisu menjaju -opruge,kais ulje...Podesio sam ga sam uz drugarsku uslugu Onehifi kojima se ovim putem zahvaljujem na podrsci i stalku za podesavanje tzv "JIG-u",odusevljen sam sa njime-pravi profesionalni alat na kome je milina raditi.

2.Na Sondek se morala montirati i neka rucka pa da ne lutam uzeo sam sa druge strane,iz Nemacke Ittok LVII,silver poslednja varijanta pre izlaska LVIII,takozvana "single counterveight" verzija.Japan i UK zajednicki na delu ko ga je drzao  ruci zna o cemu pricam.Shel ima spremnu rupu za treci sraf koje neke Linn glave imaju i koje montazu tih state of the art MC glava cini nepogresivom,jedan fantasticno praktican koliko znam Linn only standard.Rucku sam iztestirao tzv. Swing testom,lezajevi su u dobrom stanju.

3.Kad smo vec kod glave i tu je vremesni Supex nasao zamenu.To je Linn Adikt ,neverovatno dobar i detaljan MM koji mnoge MC-e zavija u crno.Naravno ne one vise klase,vec one iz srednje u klasi cene u kojoj je i Adikt.Pravo je uzivanje slusati nove detalje iz starih dobro poznatih ploca.Mislim,mislio sam da su mi dobro poznate... :smile:

 

Toliko sto se tice Izvora za koji apsolutno tvrdim da je najvazniji u hifi lancu,da ne ponavljam sad vec previse staru poznatu pricu o tome kako ni najbolji sistem ne moze povratiti ono sto je na izvoru izgubljeno.Garbage in garbage,garbage out -pa da tako ne bude nek se svi potrude da obezbede da im je izvor najbolja sprava u sistemu i nece biti zime.

 

Jos malo izmena je bilo kod elektronike

1.Hicap u Diy varijanti zamenjen je originalnim iz Chrome bumper perioda sa Holden fisher trafoom.Zvucno se dobilo poboljsanje,ne drasticno ali cujno.Eliminisane su i neke smetnje od potrosaca iz mreze u potpunosti-tako da fen i ves masinu vise ne cujem preko preampa kao izvore zvuka.   :screwy

2 Avondale 821 gain Boards za preamp.U pitanju je jedna modifikacija 72 i 32 naim preampa koju radi Les w sa PFM foruma ili firma Avondale,covek sa potpisom "neiskvaren progresom".Mnogo sam od nje ocekivao i nesto sam dobio,ali i nesto izgubio.Zvuk CD-a je svakako bolji,vuce na lampasku opustenost i mozda nesto bolju prostornost i neki smek u srednjima ali i mali gubitak energije koji nekad dobro dodje sa CD-om.Pot se mnogo lakse koristi i mozes pojacavati i do 12h ako ti je volja,sve u svemu jedno 20-30% je tise.Dok na CD-u to prija na gramofonu sa redovnim naim plocicama to smeta-pretiho je i desio se gubitak dinamike.Ovako sredjen naim 72 preamp je dobitak na lotou ocigledno samo sa naim Prefix preampom za ugradnju u bazu sondeka jer iz njega izlazi glasan signal kao kod CD-a ili nekim drugim Phono preampom,mozda Superline ili skupocenim Linn resenjima.U to sam se uverio slusajuci juce i danas odlicni Gidjgin Acoustic Invader phono preamp.Les proizvodi i svoj Avondale 821 line preamp sa tri line ulaza pod svojim brendom.

 

Eto to su bile novosti,zapravo vec to i nisu ali cito da se tema upotpuni,godisnji izvestaj republicke komisije.Planovi za buducnost moraju da postoje ali nisu veliki-jos jedan reparirani primerak Linn Troika MC iz Supex kuhinje i najverovatnije nac 82 preamp.

U zdravlje do sledeceg javljanja iz linnovog studia,valjda ne prodje opet godina.Saljem i neke slike,sa telefona su, ali sam se trudio.

 

Cheers evribadi

 

Sondek

 

P.S. Da ne bude samo sprave se jurile,nakupovalo se,natrampilo jos 100-tinjak ploca i sigurno jedno 2-3 CD-a.

 

 

post-11818-0-44637400-1367101195_thumb.j

post-11818-0-24915800-1367101389_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Nesto ne uspevam sve slike odjednom da spojim,pa evo jos preostale dve,ah ta tehnika-da crknem od smeha kad vidim kolike sliketine ispadnu,sondek ko pod mikroskopom forenzicara...  :oops:  drz' se 33 obrtaja sondeÄe,batali fotkanje i naprednu tehniku.

post-11818-0-34332200-1367101618_thumb.j

post-11818-0-43408900-1367101880_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Nesto ne uspevam sve slike odjednom da spojim,pa evo jos preostale dve,ah ta tehnika-da crknem od smeha kad vidim kolike sliketine ispadnu,sondek ko pod mikroskopom forenzicara...  :oops:  drz' se 33 obrtaja sondeÄe,batali fotkanje i naprednu tehniku.

 

 

Pravi PFM sistem. :)

Odlicno izgleda. :)

 

ah, da... ;)

Link to comment
Share on other sites

P.S. Da ne bude samo sprave se jurile,nakupovalo se,natrampilo jos 100-tinjak ploca i sigurno jedno 2-3 CD-a.

Dva ili tri? Dobar ti je taj "faktor sigurnosti" od 50%! Nadam se da su pažljivo izabrani. ;-) 

 

InaÄe, kul su ti sprave, naroÄito vrteÅ¡ka!  :thumbsup2

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dve novine na pocetku i kraju hifi lanca,podjednako vazne.Da krenem ipak od za mene vaznije.

1.Linn K18 MM glava,nekad sa vrha ponude koja mi je nekad bila decacki san dok sam na Ittoku vozao pametnu K9.Bila je skupa ko djavo i van mojih mogucnosti,zamisljao sam o kako li to zvuci glava sa 30db chanel separacije u odnosu na 25 na koje sam navikao sa K9 i raznoraznim Ortofonima.Pa zvuci kao StereOOO  :D .Salim se naravno,ali zaista prvo sto sam pomislio pri probi,jer je jelte naravno polovna,da je cas jedan cas drugi kanal jaci.Znaci cuje se ta separacija,levo je levlje a desno desnije.Prvi utisak je i nesto svetliji i detaljniji zvuk od umorenog Supex-a.Vokali su mozda njen najveci kvalitet,pored odlicne prostornosti.Ima vec par meseci kako sam to uzeo od forumskog kolege,kad mu je stigao gram prvo sto sam pomislio e ovo moram da probam da zadovoljim decacku radoznalost staru 20 godina.Cena je bila drugarska,forumaska tako da se Ringe-tu zahvaljujem jos jednom.Stanje igle je dobro,barem zvucno slusajuci i iako je uzeta vise probe i radoznalosti radi ostace na gramofonu dok ne kupim Troiku koja mi je krajnje resenje.Moje je misljenje,tj. za moje usi to je bolja glava od Adikta.Ustvari vise ima od onog sto ja volim u zvuku.Zbog nesto vece transparentnosti i detalja u gornjim srednjim i visokim nije izostalo i preslusavanje dela kolekcije u poslednjih par meseci odkada je tu.Mozda fali malo emcejaskog bass-a i high enderskih srednjih koji Supex nudi,ali slusanje je veselo.Kvalitet izrade je izvanredan,kuciste ovaj crveni deo je od livenog komada alumijuma CNC obradjenog,a onaj plastici tockic koji mi je bio komican nekad uopste nije plasticni nego inbus sraf koji steze igle i cini je kompaktnim delom glave,wow.  Bacila je opet CD i Dac u drugi plan i to je dovoljno.

2.Naim SBL mk2.Promena na kraju lanca,cujna u odnosu na predhodni model.Ali ne i neki spektakl od razlike.Koliko ja znam osim bass jedinice ostalo je isto.Malo brzi bass,pogodan i za funky me je prvih par meseci bacio medju neke fjuzn i funky style ploce.Malo vise bassa kolicinski bass-a me je navelo da ih odmaknem jos malo od zida,malo eksperimentisanja nikad nije na odmet.Iako su Closse to Wall mogu da rade i odmaknuti na 25-30cm sasvim solidno i to je prijalo zvucnoj slici jer je prenatrpana polica sa uredjajima dosta blizu i to je nesto sa cime cu se pozabaviti u skorije vreme.Mislim da bi bilo idealno da izmedju njih nema nista,ali to je tesko ako nemas dedicated room.Malo vise vazduha svakako ce u buducnosti dobiti.Stanje zvucnika je izvanredno(osim cicaka koji drze grill,koji su malo "spali"),cak i grillovi nisu za zamenu tako da par novih koje imam idu na poklon kupcu drugog para SBL.

Poslacu ovde po neku sliku nakon raspakivanja i podesavanja koje ja za ove zvucnike jako bitno.Videce se malo bolje konstrukcija kutija,a mozda nekom bude od koristi ako ih bude raspakivao i podesavao.Podesavanje je inace vrlo prosto,podesi se sve u "vaservagu" skine se silikon i na gasket deo koji je od nekog penastog materijala(slicnog podlozi za mis) nanese se silikon.Unutar donje kutije je klasican stalak(tipa heybrook ili linn sara) koji drzi srednju kutiju u kojoj je bass kao da je standmount zvucnik.Ta srednja kutija ima nesto kao variovent i preko toga vazduh moze proci u donju kutiju koja je rezonator ispunjen nekom masom za dampiranje.Ta veza sa silikonom cini ceo sistem kompresionim i bitno je dosta silikona staviti.Silci na tom ugradjenom stalku su opasno ostri i zabadaju se u aluminijumske podloge.Zbog toga zvucnici i nisu za nikakvo premestanje nakon podesavanja,jako lako se probije taj lim.Ja sam uspeo pomeriti 2-3mm pored i nisu mi bili potrebni novi limcici.Mislim da je lim od limenke u slucaju potrebe ono sto vam treba.

Malo sam se izvezbao u svakom slucaju, pa cu biti od pomoci onom koji kupi ovaj Sbl koji je visak i za prodaju odnosno bilo kome od republikanaca kad zatreba.Meni je takva pomoc bas falila,imao sam nepotrebni strah od podesavanja.Dobar je i onaj sajt www.sbls.co.uk ,ali mi nije bas sve bilo jasno dok nisam odradio prepakivanje prvi put.

3.Treca promena je izbacivanje Avondale plocica.Mozda malo CD nalepsavaju kao izvor ali sa gramofonom preamp definitivno losije zvuci i vratio sam ih u otadzbinu,zapravo prodao jednom pinkfishermanu.Nadam se da ima separatnu phono sekciju ili ne koristi gram.Meni posao nisu zavrsile,tako da cu verovatno vremenom preci na nac82 koji bolje lezi uz 250,ili cak mozda i vratim stari dobri 160.72/160 je brutalno dobra kombinacija i svakako value for money mozda i najbolja kod naima.

post-11818-0-12938300-1419711768_thumb.jpost-11818-0-21310300-1419712210_thumb.jpost-11818-0-92904400-1419712450_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Dve novine na pocetku i kraju hifi lanca,podjednako vazne.Da krenem ipak od za mene vaznije.

1.Linn K18 MM glava,nekad sa vrha ponude koja mi je nekad bila decacki san dok sam na Ittoku vozao pametnu K9.Bila je skupa ko djavo i van mojih mogucnosti,zamisljao sam o kako li to zvuci glava sa 30db chanel separacije u odnosu na 25 na koje sam navikao sa K9 i raznoraznim Ortofonima.Pa zvuci kao StereOOO  :D .Salim se naravno,ali zaista prvo sto sam pomislio pri probi,jer je jelte naravno polovna,da je cas jedan cas drugi kanal jaci.Znaci cuje se ta separacija,levo je levlje a desno desnije.Prvi utisak je i nesto svetliji i detaljniji zvuk od umorenog Supex-a.Vokali su mozda njen najveci kvalitet,pored odlicne prostornosti.Ima vec par meseci kako sam to uzeo od forumskog kolege,kad mu je stigao gram prvo sto sam pomislio e ovo moram da probam da zadovoljim decacku radoznalost staru 20 godina.Cena je bila drugarska,forumaska tako da se Ringe-tu zahvaljujem jos jednom.Stanje igle je dobro,barem zvucno slusajuci i iako je uzeta vise probe i radoznalosti radi ostace na gramofonu dok ne kupim Troiku koja mi je krajnje resenje.Moje je misljenje,tj. za moje usi to je bolja glava od Adikta.Ustvari vise ima od onog sto ja volim u zvuku.Zbog nesto vece transparentnosti i detalja u gornjim srednjim i visokim nije izostalo i preslusavanje dela kolekcije u poslednjih par meseci odkada je tu.Mozda fali malo emcejaskog bass-a i high enderskih srednjih koji Supex nudi,ali slusanje je veselo.Kvalitet izrade je izvanredan,kuciste ovaj crveni deo je od livenog komada alumijuma CNC obradjenog,a onaj plastici tockic koji mi je bio komican nekad uopste nije plasticni nego inbus sraf koji steze igle i cini je kompaktnim delom glave,wow.  Bacila je opet CD i Dac u drugi plan i to je dovoljno.

Drago mi je da je K18 "legla" kako treba i da si zadovoljan, odliÄna je to glava i da nemam ovu Ortofon MC 20 Super verovatno je ne bih ni prodavao.

I nema potrebe da mi se zahvaljujeÅ¡, s obzirom da si se priliÄno zauzeo oko moje nabavke Linn gramofona i jako puno mi pomogao korisnim savetima, tako da je ovo najmanje Å¡to sam mogao da ti se odužim.

 

p.s. I kod mene je digitalija od kako je stigao gramofon u debeloj 'ladovini.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Da malo apdejtujem temu, nekim novostima i ujedno zavrsetkom sistema,preskocih citavu godinu

1.Naim nac82+2xhicap-  Proslogodisnji apgrejd amplifikacije.Kupljen konacno Naim nac82 preamp i napajanje dopunjeno do njegovog punog kapaciteta tj 2 dual Hicap napajanja i malenog napsc.Napajanja su sa zaista predimenzioniranim Holden fisher i Talema trafoima od 500VA i napajaju preamp u 4 zasebna regulisana voda sa po 24v,maleni napsc sluzi samo za pogon volume kontrole i digitalne sekcije,displeja i sl. "parazitskih" potrosaca.Jedan princip kako ga je izraelski konstruktor nazvao Brutal force princip.Sto se mene tice prilicno efikasan jer se i prvi,a zatim kasnije i drugi pridodat hicap odlicno cuju kao zvucni apgrejd.Razlika u odnosu na dosadnasnji nac72 preamp koji sam dosad slusao je zaista velika.Svojevremeno mi je James iz Tomtom audia rekao na moje pitanje o promeni snagasa da promenim preamp za 82 i da ce mi to preporoditi sistem i bio je covek zestoko u pravu.Kako je 72 idealan match za 160 snagas tako je 82 match za 250,nemam vise potrebu da stalno prizivam nazad nap160 zbog boljih i jasnijih visokih.Zvuk se dodatno otvorio,visoki su jasniji tacniji,bolja je prostornost i osetno dublji bas.Kako je to kolega Gidjga lepo rekao kad je cuo "prosirio se f.opseg i gore i dole".Nazalost hicapovi nisu iz iste generacije,a obzirom da se dodatnim hicapom desava i razdvajanje po kanalima to se neznatno i razlicito cuje.Iz tog razloga prva recenica ovog posta bas i nije potpuno istinita-crni (hrombamper) hicap je pre par dana prodat kako bi se i to uparilo istim napajanjem za oba kanala.Postoji i dosta velika mogucnost da zavrsim sa Teddy Pardo dualcap-om koji objedinjuje sva tri napajanja u jednoj kutiji pritom i nudi malo drugaciju napredniju tehnologiju diskretne regulacije napona(kojoj se na kraju i naim priklonio),i ima jednu veliku prednost da ne zahteva skupo servisiranje kao naimovi hicapovi.Pored tih ociglednih prednosti,to je i usteda za nesto vaznije u sistemu.Ujedno ako to stigne kako sam isplanirao to ce biti i prilika da se napravi direktna usporedba Teddy vs Naim napajanja,pa cu izvestiti o tome na "Republici".Verujem da ima jos zainteresovanih da provere ono o cemu cesto citamo na PFM i slicnim mestima da je to i znacajan apgrejd,a tabu tema je na naimovom forumu sa ogranicenom slobodom govora.

2.Linn Troika - Konacni i najvazniji apgrejd u poslednjih par godina,za mene slag na torti posle 25g druzenja sa L&N spravama.Glava isuvise poznata da bih nesto puno pisao pre slusanja.Znam sta ocekujem kao Supex user-mnogo.Glava ide na reparaciju u Expert stylus i to se ceka par meseci.Strpljen spasen,nakon 20-tak godina kad sam je prvi put video i cuo uletece na itok sa svoja tri srafa,odatle joj i ime.Mali osvrt na stari rewiew http://www.stereophile.com/phonocartridges/987linn/#qrKctU8lhPysW9l8.97

 

Uz ove dve poslednje novine mislim da sam dosao do kraja onog sto isplanirah odavno.Mada, uvek ima mesta za jos.Ovaj moj sistem je uostalom kompletiran tek sa aktivnom skretnicom i jos jednim snagasem,sondek je nadogradiv za dva zivota...Tako da ipak treba bolje reci never say never,kad mi kolega vec uzeo naslov teme "Never ending story".

Da rezimiram od cega se sistem danas sastoji

Linn Sondek lp12(valhala)/Ittok/Troika

Linn Karik CD/Linn Numerik Dac

Linn Kudos FM Tuner

Naim Nac 82 preamp+ 2xhicap

Naim Nap 250 poweramp

Naim SBL Separate box loudspeaker

Link to comment
Share on other sites

Ma katastrofa to sada izgleda, rasformirao sam policu,bolje su one stare slike.Lepse izgleda al losije zvuci,ometala je rad zvučnika svojom visinom.puno sprava,problem za smestaj i njih i ploča.englezi to nikad ne drže ko mi među zvučnicima,to je lose po zvuk,a to mi je problem izvesti.Ratujem sa zenom oko smestaja 3 metra ploča.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...