Jump to content


FTA(Final Touch Audio)


ScepanBG

Recommended Posts

Jimmy ovo je bila sala. Nadam se da stvarno nemate taj kabel i da ste ga pozajmili...

 

Na netu je gomila linkova o pravljenju ovog kabla i nema uopste potrebe otvarati kutiju kad su to drugi vec sve sazvakali. Meni je bio pre dve nedelje jedan na slusanju i nisam ni na najdaljoj celiji mozda imao zelju da ga otvorim i pogledam

 

http://www.instructables.com/id/How-to-make-a-Transparent-Audio-Reference-XL-Speak/?ALLSTEPS

 

@impuls

jel to Äuveni transparent kabal kojeg plavo-beli telefonski kabal zvuÄno tuÄe?

post-10803-0-80376200-1389471046_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

To je jeftiniji Transparent kabel i nema veze sa pravljenim, da opet ne raspredamo bez potrebe. Sem toga Jimmy-jev je drugi model. Kod mene taj sa slike nije uopste legao u sistem i totalno ga ugusio.

 

Link koji sam postavio je primer kopije najskupljeg Transparenta Reference XL po kom je i Siroma radio svoj kabel. Posto se uopste ne radi o istim kablovima ne moze se suditi po jednom slusanom, drugima.

Link to comment
Share on other sites

To je jeftiniji Transparent kabel i nema veze sa pravljenim, da opet ne raspredamo bez potrebe. Sem toga Jimmy-jev je drugi model. Kod mene taj sa slike nije uopste legao u sistem i totalno ga ugusio.

 

Link koji sam postavio je primer kopije najskupljeg Transparenta Reference XL po kom je i Siroma radio svoj kabel. Posto se uopste ne radi o istim kablovima ne moze se suditi po jednom slusanom, drugima.

 

Hm, Äitajući ovu temu videh da je Jimmy pomenuo da poseduje Transparent Music Wave (http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/12687-ftafinal-touch-audio/?p=512782) isti onaj model kabla kao i na slici gore (koju si ti postovao na onom drugom forumu i taj kabal testirao u svom sistemu).

 

Ma skontao sam da je Siroma uradio copy/paste ovog od 12K$ kad je bal nek je maskenbal, Å¡ta da se cima sa ovim entry modelima. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Da Jimmy ima MusicWave, a na slici ako bolje pogledate je MusicWave Plus. To su dva razlicita kabla

 

Prevideo sam. Bogme i cenovno se razlikuju. Pa ovaj MusicWave Plus Å¡to bio kod tebe na probi joÅ¡ i skuplji (oko tisuću zelenih retail cena za par standardne dužine). Auuu a svira grdje od plavo-bele telefonske žice .... za  :plakanje.

Link to comment
Share on other sites

Dok sam ja "izigravao PR-a" za FTA, kako rekoÅ¡e neki "viÄ‘eniji" Älanovi, tema je bar bila o FTA kablovima, kako joj je i naslov...

Sad ode priÄa na sasvim drugu stranu... "Da li da dam 12k evrića za mambo-džambo genuine transparent ili da napravim to isto za 100x manje para (pa neka crknu svi od muke)?"

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta tebe pogadja prica o FTA kablovima licno. Ko zaradjuje od njih neka se brine o tome i nalazi nacin da dokaze vrednost proizvoda protiv konkurencije, brend ili diy. To vazi za sve distributere, prodavce proizvoda.
U svakom slucaju ko ume sam da napravi isto proci ce bolje nego da mu to neko drugi radi a on plati i uslugu.

Ako ne ume da napravi identicno ili bolje, nema svrhe ali ako postigne kvalitet za manje novca. Da umem da napravim pojacalo npr nikad ga ne bih kupio u prodavnici.

Link to comment
Share on other sites

Ja moram jos jednom da se umesam u FTA temu sa sasvim drugim brendom. Moja izjava da Transparent u mom sistemu nije nikako legao je na razlicite nacine protumacena i pogodila je pojedine clanove tako da sam cak dobio i privatne poruke. Da ponovim MusicWave Plus u mom sistemu, koji smatram poprilicno dinamicnim i otvorenim, nije legao najbolje jer je zatupio totalno donji spektar. Verovatno bi u nekom vristecem sistemu sa previse basa legao bolje tako sto bi smirio srednjotonski i gornji spektar a utisao i umirio bas podrucje.

 

Sa druge strane i Kimber 8tc koji je odlican kabel i izbalansira frekventni odziv u boljim sistemima suvise pegla zvuk dok u jeftinijim sistemima taman doda dozu finoce.

 

S toga ne treba izjave posmatrati kao tacne vec ih treba posmatrati u sistemu u kom su probane kako uticu na zvuk.

 

I na kraju poznanik sa Dynaudio - Electrocompaniet sistemom je izbacio Transparent zvucnicke jer su mu ubijali muziku i stavio Symo koji je po njemu mnogo realniji. iz istog razloga je izbacio i Specijal 25 a ostavio pravljeni SBI3 sa drajverima kupljenim od Dzileta sa foruma

Link to comment
Share on other sites

Tvoja izjava pogodila pojedine clanove, pisali PM? Ljudi, ukusi su razliciti i ono sto jednome prija ne mora i drugoj osobi!

 

Meni se zvuk mog sistema svidja, nekima koji dodju u goste takodje se dopadne, nekima ne. Treba da me to pogadja? Valjda je bitno kako god da svira, meni da prija a ne ostalima?

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne treba generalizovati,ne postoji idealan kabl koji ce u svakom sistemu dati najbolje rezultate i to nazalost bez obzira na cenu.Imao sam prilike imati i izbaciti iz svog sistema skupi Nordostov digitalni kabl jer mi je zvucao preostro u odnosu na moj koji je par puta jeftiniji.Da li to znaci da je losiji? Naravno da ne,samo se manje uklopio u sistem i to bas onim sto bi ga u drugom sistemu ucinilo pobednikom.Jednostavno njegova energicnost je ovde bila preterana i smanjila slusljivost,a negde bi povratila sistem iz mrtvih.Karikiram malo, ali razumete sta sam hteo da kazem.

Koristim priliku da pohvalim Zoranovu poslovnost i zahvalim se na kablovima koje sam slusao protelih nedelju dana vrlo intenzivno i tako proveo praznike "radno" :D  .Dobio sam na probu jedan strujni kabl od 140E i jedan digitalni za 70,oba su bila negde sa sredine game proizvoda,dakle ima i skupljih i jeftinijih alternativa.Strujni sam uzeo jer dosad nisam cuo neke bitnije zvucne promene zamenom strujnih kablova.Ovog puta doslo je do izvesnih i za mene iznenadjujucih promena i mogu da kazem da bi za nekog one bile i velike i da primetim da audiofili i za manje razlike daju dosta vece novce.Visoki tonovi su dobili promene u vidu duzeg trajanja tona,srednji su dobili "vazduh" i ambijentalnost,a u basu se dobila izvesna dodatna toplina ali i za moj ukus izvesno zamucenje koju nevolim.Volim da je bas potpuno jasan i da u svakom momentu mogu da pratim basistu bilo da je elektricni bas ili akusticni u pitanju.Visoki su dobili neki hiend prizvuk koji bi nekog osvojili potpuno i moram da budem iskren i ja sam u prvi mah bio odusevljen i pozeleo da zadrzim kabl mada mi taj trosak nije bio ni na kraj pameti u startu.Tackastiji izvor zvuka visokih i nesto preciznije odredjen instrument u prostoru i njegov karakter sa originalnim kablom je nesto sto se meni se vise svidelo,ali verujem da bi mi mnogi od vas rekli "ma nisi normalan" zbog drugih stvari koji je FTA doneo u zvuk.Opet dolazimo do licnog ukusa i mozda uklapanja u sistem.Kablovi inace imaju vrhunsku zavrsnu izradu i ako nisu bolji i zavrseniji vizuelno nisu nista losiji od vrhunskih svetskih proizvodjaca koje sam imao licno ili  imao prilike da probam,Nordost,Van den Hull,Audioquest, Monster,Linn...Ovo sto ja koristim bilo da je naim ili flashback(ne i Linn) izgleda ko s pijace prema tome i zao mi je sad samo sto ih nisam uslikao uporedo.Digitalni mi se bas nije uklopio i o njemu ne bih detaljisao,jer sam manje vremena i proveo u probama i slusanju.Planiram od kolege jos probati Din/RCA interkonekt koji je Zoran pravio, a u narednom periodu i kabl izmedju preampa i snagasa.U nedoumici sam da to odlozim zbog promene preampa jer zahteva malo vece masiranje zorana jer su potpuno ne standardni.Tu ocekujem bas mnogo,a i prosto mi je vizuelno potpuno jadan ovaj flashbackov koji koristim.

Toliko od mene.Jos da napomenem offtopic ove teme opasno smara  :heat

Link to comment
Share on other sites

I na kraju poznanik sa Dynaudio - Electrocompaniet sistemom je izbacio Transparent zvucnicke...

 

Da se samo ogradim, da (iako bi mi bilo izuzetno zadovoljstvo) ja ipak nisam taj poznanik  :D :D :D

 

Iako sam i ja isto ovo ucinio, i to JAVNO napisao u Sucinoj (DY Klub) temi, ipak ne bih da mi (kao onomad) opet Mladja krene sa onim, "koji sam, ciji sam, koji mi je serijski broj pojacala, itd, itd..."

 

Dosta mi bre tih njegovih "pticica sto mu sapucu" za ceo zivot :D

Link to comment
Share on other sites

I na kraju poznanik sa Dynaudio - Electrocompaniet sistemom je izbacio Transparent zvucnicke jer su mu ubijali muziku i stavio Symo koji je po njemu mnogo realniji. iz istog razloga je izbacio i Specijal 25 a ostavio pravljeni SBI3 sa drajverima kupljenim od Dzileta sa foruma

Da li znate koji je model bio u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ko ume da posalje poruku ili mail skriveni cenovnik se cudom pojavljuje.

 

Poslao poruku i dobio cenovnik.

Ono sto mogu da zakljucim uporedjujuci cene sa onim sto znam o nekim kablovima (konstrukcija, vrsta provodnika, kvalitet izrade…) je da je odnos ulozeno/dobijeno VEOMA dobar!

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma, moje iskustvo sa kablovima je bedno. Ne pridajem im neki znacaj, valjda zato.

Uglavnom, imam HQ Silver, Mogami, Supra Dual RCA i FTA (valjda K10?) i koristim FTA zato sto mi se najbolje uklopio. Ovde jedino ne razumem zasto ljudi ne iskoriste mogucnost da probaju, moze da se vrati ako ne odgovara, jer ne mora da znaci da ce da se uklopi fino u sistem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...