Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Kakogod, ovih dana se naruÄujem na testiranje dva tube pre-ampa (Unison-Mystery, drugi Conrad Johnson PV10B) i dva Monrio italijanca (Pluri L i Primus).

Citiraću samog sebe,

Sinoć sam slušao ovo dosta dugo, pa da ne bi dilatirao temu i OT-rio pogledajte na mom Exposure topicu s konkretnom problematikom.

Radi se o mojim utiscima po sluÅ¡anju Monrio pretpojaÄala. Izvinjavam se Å¡to je na engleskom ali sam isto pisao za jedan PM na ino forum gde je ovo aktuelno (i to jednom tipu s kojim već dugo razgovaram o istoj temi).

Evo linka ka topicu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Jedino sto me malo cudi je natpis na zadnjoj stani pojacala da garancija ne vazi ako se ne koristi Exposure zvucnicki kabl, to mi deluje malko...

NiÅ¡ta Äudno, istu politiku imao je i Naim. PojaÄalo nema zobel kolo i traži induktivitet na izlazu, otud potreba za specijalnim kablovima sa razdvojenim vodovima i preporuka da njihova dužina ne bude manja od 3,5m/ch. Niko ne može naknadno da utvrdi koji su kablovi korišćeni sa pojaÄalom tako da pretpostavljam da je ton u kom je sroÄeno upozorenje verovatno u vezi sa željom da isto bude dovoljno ozbiljno shvaćeno. Btw, Expo kablovi su bili priliÄno jeftini i dileri su ih maltene poklanjali uz pojaÄala.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram ja to, i cenim to sto Farlowe nije probao da zaradi na takvoj vrsti vezane trgovine.

Jedino sam ljubitelj fleksibilnosti, da ne kazem pomodno "interoperabilnosti"...

Mozes da koristis Chord. Exposure kada ide na sajmove koristi Chord kablove, tako da....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Boki...ne mogu da verujem...pa to je U.K. sprava :bacanje

Exposure nije tako kilavo uradjen kao neki drugi UK uredjaji. Mislim na pouzdanost u radu, ali i da je OK cena, i kada su bili novi za ono Å¡to nude. Nije moj "cup of tea", ali respektujem neÄiju želju da ima UK pojaÄalo, pa ako baÅ¡ mora, neka bude Exposure.

pera451 će silno da se raduje, a to je najbitnije. Odmah iza toga je da taj uredjaj radi dobro i pouzdano. A ne ko oni MF-ovi u "nazovi A-klasi bez hladnjaka" ili Cyrusi i još poneki bez ikakve zaštite na izlazu....ne daj bože.

Link to comment
Share on other sites

Cyrusi i još poneki bez ikakve zaštite na izlazu.

Kod cyrus serije je zastitni sklop izostavljen s izgovorom da svaki elemenat/sklop pozitivno/negativno utice na kvalitet zvuka..idijoti koji pisaju u konektor,prave kratak spoj kod svojih uredjaja,nek plate skupo svoje greske..BTW,na vrlo kratko spojeni izlazni polariteti nisu problem kod tih uredjaja,taman dovoljno vremena da ukapiras da nesto nije OK,e sad ako je neko sa IQ20..ako neko bas ima nameru da vari/hefta bas sa njima..uzdravlje..

@Boki:sa kojim si ti pa Cyrus-ima ziveo duze/krace vreme,bas me interesuje :)..teoretisanje,gledanje slika i ziveti s necim su 3 razlicite stvari...

:bacanje

Link to comment
Share on other sites

:bacanje

Preskupooo...

Da obrazlozim: ako se dobro secam, to pojacalo je bilo u cenovnom rangu 800GBP, te stoga smatram da je sve preko 300GBP previse. Da ne pominjem dodatne

troskove tipa slanje u GB i do Srbije... Ovako visoku cenu traze zato sto ima dosta onih koje se loze na exp i zato sto ih nema previse (a nema ih zato sto se nisu pravili u velikim serijama, u odnosu na druga pojacala).

U svakom slucaju, UVEK bih pre kupio Audiolab 8000S, koje ce izaci manje, zato sto masa ljudi ne zna o kakvom se pojacalu radi... I svakako da je lakse uklopiti ga sa drugim uredjajima, nego exp...

Link to comment
Share on other sites

Preskupooo...

Da obrazlozim: ako se dobro secam, to pojacalo je bilo u cenovnom rangu 800GBP, te stoga smatram da je sve preko 300GBP previse. Da ne pominjem dodatne

troskove tipa slanje u GB i do Srbije... Ovako visoku cenu traze zato sto ima dosta onih koje se loze na exp i zato sto ih nema previse (a nema ih zato sto se nisu pravili u velikim serijama, u odnosu na druga pojacala).

U svakom slucaju, UVEK bih pre kupio Audiolab 8000S, koje ce izaci manje, zato sto masa ljudi ne zna o kakvom se pojacalu radi... I svakako da je lakse uklopiti ga sa drugim uredjajima, nego exp...

Nije preskupo Pajo. Novo pojaÄalo je koÅ¡talo 1000 gbp, staro je oko 10 godina i 3 komada sa kojima sam imao posla rade isto kao prvog dana, niÅ¡ta na njima nije ÄaÄkano. PojaÄala jesu relativno retka i to utiÄe na cenu ali ne u toj meri da je obesmiÅ¡ljava - pojaÄalo apsolutno vredi tih para. Audiolab je daleko poznatija firma i mnogo veći broj ljudi će kupiti njihovu robu zbog imena nego Exposure ureÄ‘aj. Anyway, Exposure je za mene ipak druga klasa i u dilemi koju pominjeÅ¡ postupio bih upravo suprotno. :bacanje Ako budeÅ¡ imao priliku da posluÅ¡aÅ¡ Expo XV-XX-XXV...nemoj je propustiti.

Link to comment
Share on other sites

Nije preskupo Pajo. Novo pojačalo je koštalo 1000 gbp, staro je oko 10 godina i 3 komada sa kojima sam imao posla rade isto kao prvog dana, ništa na njima nije čačkano. Pojačala jesu relativno retka i to utiče na cenu ali ne u toj meri da je obesmišljava - pojačalo apsolutno vredi tih para. Audiolab je daleko poznatija firma i mnogo veći broj ljudi će kupiti njihovu robu zbog imena nego Exposure uređaj. Anyway, Exposure je za mene ipak druga klasa i u dilemi koju pominješ postupio bih upravo suprotno. :) Ako budeš imao priliku da poslušaš Expo XV-XX-XXV...nemoj je propustiti.

Znam da si ti (pre)veliki fan expo-a i da zbog toga nisi realan :bacanje

Argumenti koje navodis jednostavno ne "drze vodu"... Provericu sto se cene tice, mislim da nije bilo 1000GBP...

Slusao sam XV svojevremeno - nista posebno... Jeste davno bilo, ali sumnjam da bih sada promenio misljenje (ako neko ima pojacalo za probu - prihvatam :) )...

Edit: proverio sam malopre cenu i definitivno si u pravu - 1000GBP (1997)...

Link to comment
Share on other sites

Evo vec neko vreme imam XXV, dao sam neke slicne pare ali sad mislim da svakako vredi i vise. Pored toga, Exposure tehnicku podrsku treba doziveti. Glavni baja u fabrici se polomi da pomogne nekome ko je kupio polovno pojacalo koje se vise ne proizvodi i koje je staro deset godina. Ma, kompletan ugodjaj - fali jos samo da mi posalju neku da mi se malo exposureuje ispred pojacala. :bacanje

Edit: RRP je bila 1000 GBP ako se dobro secam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...