Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Da pojasnim prethodni post.

Moja trenutna razmisljanja vezana za XXV odnose se na moju trenutnu likvidnost, a ne na uredjaj sam. Posto to nije interesantno za sve koji temu prate, onda sam mogucnost kupovine diskutovao sa pojedinim clanovima foruma van teme.

Uredjaj jos uvek nisam video, tako da jos nemam nikakvo misljenje o njemu.

Izvinjavam se ako je moj post bio nejasan i nekoga doveo u zabludu da XXV bilo sta fali.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Malo sam razmisljao da li da ubacim post u temu AV Impuls ili u ovu temu pa se resih ipak u ovu jer mi deluje prirodnije :).

U svakom slucaju bio sam danas do brace Trotter :D , da oslusnem kombinaciju Exposure (onaj jaci - sada vec lagano usvirani amp) i Neat (ne usviran :) ). Slusali smo pa recimo sve od lagane dzezerice, instrumentala, hard rocka, nekih baljezgarija koje sam ja hteo da cujem, itd., itd., i bez blama mogu da kazem da za moje usi ova kombinacija svira npr. ovako: :lol: ili ovako :) i na kraju da je ostavilo utisak na mene slican ovome :) .

Verujem da ce neko da napise sve ovo ali malo strucnije od mene u stilu - leprsavi visoki; pozornica sirine, visine, dubine Wembley stadiona; bas koji dopire iz dubina grand kanjona; cinela koja je udarena po ivici ili sredini, itd., itd., bla bla...

Dakle da sumiram - braca su ponovo na trziste doneli nesto vredno paznje.

U to ime :) !

Poz.,

G.

Link to comment
Share on other sites

Ako je to onaj integralac poÄeli su danas..jaoj kako onaj Neat ružno svira, zabolela me glava za dva minuta. Nadam se da će na njega prikljuÄiti Spendore kada mu se malo olovo iznutra prepeÄe.

2010 je manji od dva integralca. Neat i Spendor su dve potpuno razliÄite Å¡kole zvuka, Spendor je mekÅ¡i, suptilniji, "audiofilniji", Neat je ass-kicker. Spendor ne ume da svira kao Neat a važi i obrnuto - dakle ko Å¡ta voli.

Link to comment
Share on other sites

2010 je manji od dva integralca. Neat i Spendor su dve potpuno razliÄite Å¡kole zvuka, Spendor je mekÅ¡i, suptilniji, "audiofilniji", Neat je ass-kicker. Spendor ne ume da svira kao Neat a važi i obrnuto - dakle ko Å¡ta voli.

Onda je taj i pokrenut...

Ne bih se složio za Neat i Spendor, pre bih rekao da prvi uopÅ¡te ne svira nego samo kreÅ¡ti, mislim da nije do pojaÄala jer sam ga takvim doživeo i sa drugim amplifikacijama.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eto Soniće tako ti je to kad goste poslužuješ mlakim pivom.

Ja sam danas dobio `ladno pivo :D

Kako me je Sonic zamolio, a ja prihvatio, dovukao sam svog sada vec pradedu integralca Exposure 2010, ne bi li ga uporedili sa unukom 2010S2 (tata je 2010s...).

Dakle, Exposure 2010 - Exposure 2010s2 dueling. Oba crna, sa crvenim led diodicama-pokazivacima volumena zvuka i pozicije na selecteru kao i power signalizacije, jedan iznad drugog u racku, ocrtani pravilnim linijama minimalizma, daju utisak cistog, konkretnog i jednostavnog. :D

Ovo danas je bilo samo poredjenje ne bi li otkrili da li se kod unuka bitno odstupilo od Expo boogie-a, ili da mozda Neat Momentum 2 manje kresti kada se nakaci deda, ili je mozda unuk malo spremniji od dede da prihvati losu produkciju i da usminka zvuk.

Sta smo otkrili? Pa ne bas mnogo, jer unuk iz post-Farlowske ere, 2010s2 u sebi ima onaj prepoznatljivi boogie i neutralnost kao i 2010 koji je za nijansu meksi (deda... :D ). I kod jednog i kod drugog je sirok spektar tonova, ali se kod 2010s2 ipak za nijansu oseti veci , kako bi audiofili rekli, razmak/vazduh izmedju instrumenata, tj za nijansu je analiticniji od starog. Kako bez starca nema udarca, 2010 je malo brzi u srednjim i dubokim. Oba imaju veoma definisan stage.

Zadovoljstvo mi je konstatovati da je sustina nepromenjena, da pored PMC TB2S+ kutija koje posedujem postoje i druge kutije koje daju drugaciji zvuk, a koje ne narusavaju Expo ugodjaj. Mozda je to navika, ali meni se ipak vise svidja kako deda puni moj PMC. Ubedjen sam da ce ljubitelji starog zvuka (Janis, Almani, Kredenci itd) sebe naci u kombinaciji Expo - Neat koju smo danas slusali. S druge strane, meni bi interesantno bilo spojiti PMC i CA840 player na 2010s2, jer sam ipak odabrao njih da sinergisu uz 2010. U stvari, u ovoj temi je drug ozzy napisao celu enciklopediju u Expo zvuku/filosofiji/sustini i ja ne bih da ga drvim...

Ako nekoga zanimaju zice, interesantno je bilo cuti sistem cili su zvucnici spojeni na pojacalo Exposureovim zvucnickim kablovima koji su btw vrlo jeftini,a sto se po zvuku ne moze zakljuciti. Izvor je bio Creek CD (neka "momak" iz AVI potvrdi koji, ja sam zaboravio... :) )

Sve vreme smo vrteli jedan te isti cd/kompilaciju svakakvih zanrova muzike i nakon trece izmene (piva) nas je bas bilo briga da li udara deda ili unuk analizira :D

U principu, otisao sam zadovoljan onim sto sam cuo. Expo 2010s2 bi trebalo poslusati ukoliko vam se kupuje nesto novo a stvarno dobro i cenovno jako povoljno.Sve u svemu :):D

Pozdravljam "momke" iz AV Impulsa i zahvaljujem im se na gostoprimstvu i ugodnom popodnevu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas dobio `ladno pivo :D

Kako me je Sonic zamolio, a ja prihvatio, dovukao sam svog sada vec pradedu integralca Exposure 2010, ne bi li ga uporedili sa unukom 2010S2 (tata je 2010s...).

Dakle, Exposure 2010 - Exposure 2010s2 dueling. Oba crna, sa crvenim led diodicama-pokazivacima volumena zvuka i pozicije na selecteru kao i power signalizacije, jedan iznad drugog u racku, ocrtani pravilnim linijama minimalizma, daju utisak cistog, konkretnog i jednostavnog. :D

Ovo danas je bilo samo poredjenje ne bi li otkrili da li se kod unuka bitno odstupilo od Expo boogie-a, ili da mozda Neat Momentum 2 manje kresti kada se nakaci deda, ili je mozda unuk malo spremniji od dede da prihvati losu produkciju i da usminka zvuk.

Sta smo otkrili? Pa ne bas mnogo, jer unuk iz post-Farlowske ere, 2010s2 u sebi ima onaj prepoznatljivi boogie i neutralnost kao i 2010 koji je za nijansu meksi (deda... :D ). I kod jednog i kod drugog je sirok spektar tonova, ali se kod 2010s2 ipak za nijansu oseti veci , kako bi audiofili rekli, razmak/vazduh izmedju instrumenata, tj za nijansu je analiticniji od starog. Kako bez starca nema udarca, 2010 je malo brzi u srednjim i dubokim. Oba imaju veoma definisan stage.

Zadovoljstvo mi je konstatovati da je sustina nepromenjena, da pored PMC TB2S+ kutija koje posedujem postoje i druge kutije koje daju drugaciji zvuk, a koje ne narusavaju Expo ugodjaj. Mozda je to navika, ali meni se ipak vise svidja kako deda puni moj PMC. Ubedjen sam da ce ljubitelji starog zvuka (Janis, Almani, Kredenci itd) sebe naci u kombinaciji Expo - Neat koju smo danas slusali. S druge strane, meni bi interesantno bilo spojiti PMC i CA840 player na 2010s2, jer sam ipak odabrao njih da sinergisu uz 2010. U stvari, u ovoj temi je drug ozzy napisao celu enciklopediju u Expo zvuku/filosofiji/sustini i ja ne bih da ga drvim...

Ako nekoga zanimaju zice, interesantno je bilo cuti sistem cili su zvucnici spojeni na pojacalo Exposureovim zvucnickim kablovima koji su btw vrlo jeftini,a sto se po zvuku ne moze zakljuciti. Izvor je bio Creek CD (neka "momak" iz AVI potvrdi koji, ja sam zaboravio... :) )

Sve vreme smo vrteli jedan te isti cd/kompilaciju svakakvih zanrova muzike i nakon trece izmene (piva) nas je bas bilo briga da li udara deda ili unuk analizira :D

U principu, otisao sam zadovoljan onim sto sam cuo. Expo 2010s2 bi trebalo poslusati ukoliko vam se kupuje nesto novo a stvarno dobro i cenovno jako povoljno.Sve u svemu :):D

Pozdravljam "momke" iz AV Impulsa i zahvaljujem im se na gostoprimstvu i ugodnom popodnevu :D

Tako nesto sam i ja isto doziveo i napisao u temi , drago mi je sto nije mnogo promenjeno sto se tice zvuka.

Pozdrav :)

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja bejah danas da Äujem exposure i da dosaÄ‘ujem ekipi iz Av impulsa :heat

Na moj zahtev sluÅ¡ali smo (izmeÄ‘u ostalog) 3010 sa Mark & Daniel Topaz zvuÄnicima. I Å¡ta da kažem, to je po meni to. Zvuk je bio (za mene) izuzetan. Vrlo prijatno za sluÅ¡anje, puno detalja i velika slika. Bas baÅ¡ kako treba - brz i precizan, odliÄno definisan, a opet ne agresivan - niÅ¡ta nije gruvalo. ViÅ¡e mi se svidelo od exposure + neat kombinacije, a definitivno se pokazalo da treba probati exposure sa razliÄitim zvuÄnicima, velike razlike a za svakog po neÅ¡to.

Veliki pozdrav AV impulsovcima!

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja bejah danas da Äujem exposure i da dosaÄ‘ujem ekipi iz Av impulsa :heat

Na moj zahtev sluÅ¡ali smo (izmeÄ‘u ostalog) 3010 sa Mark & Daniel Topaz zvuÄnicima. I Å¡ta da kažem, to je po meni to. Zvuk je bio (za mene) izuzetan. Vrlo prijatno za sluÅ¡anje, puno detalja i velika slika. Bas baÅ¡ kako treba - brz i precizan, odliÄno definisan, a opet ne agresivan - niÅ¡ta nije gruvalo. ViÅ¡e mi se svidelo od exposure + neat kombinacije, a definitivno se pokazalo da treba probati exposure sa razliÄitim zvuÄnicima, velike razlike a za svakog po neÅ¡to.

Veliki pozdrav AV impulsovcima!

Koji je bio izvor zvuka? CD (koji) ili gramofon? Ozbiljno pikiram Exposure 3010 sa Neat ili Spendor zvucnicima pa me zanima konkretno u kom delu prezentacije je M&D bio bolji. Molio bih za komentar.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

CD je bio Creek evo 2 a gramofon Project rpm 5. Ne bih rekao da je Mark & Daniel bio bolji, samo da se meni to viÅ¡e svidelo. Neat Momentumu nemam da zamerim, ali je M & D pitomiji i meni viÅ¡e prijemÄiv, glavna razlika je upravo u bas polju koje nema žestinu ali ima finu definiciju i preciznost. Na kraju krajeva svrati kod njih pa probaj sve varijante koje te zanimaju (istrpeće oni sve :heat)

Link to comment
Share on other sites

Imao sam priliku da čujem istu kombinaciju pre izvesnog vremena: 3010 + Motive2, izvori Evo2, RPM5. Kao što sam negde već napisao, dotična zvuči brutalno. Dosta, dosta energije. Grandiozna pozornica za ne tako velike kutije, standardno iznenađujuća dubina i snaga, ali moram priznati da karakter zvuka baš i nije moj cup of tea. Preoštro za moje i samo moje uši. Drugar koji je bio sa mnom je imao zamerke na snagu pojačala (sa tim se definitivno ne bih složio) i kvalitet izrade kućišta pojačala (volume knob mu je delovao krhko - nisam čačkao pa ne mogu ni da komentarišem, ali mislim da kao fanatični pobornik vintagea standardno preteruje).

Međutim, kada se zavrteo vinil situacija se sasvim promenila. U početku je zvučna slika delovala plitko, kao da nešto fali. Kao loš mp3. Dok se uši ne naviknu. Onda utisku nedostajanja, mesto ustupa utisak daleko pitkijeg zvuka, bez visokih i niskih ekstrema. Nešto što se može slušati duže vreme. Muzika. Hebote, koji je otrov ova digitalija...

Sve u svemu, preporuka za ljude koji vole "tvrd" zvuk (i po karakteru i po muzičkom opredeljenju).

Link to comment
Share on other sites

CD je bio Creek evo 2 a gramofon Project rpm 5. Ne bih rekao da je Mark & Daniel bio bolji, samo da se meni to viÅ¡e svidelo. Neat Momentumu nemam da zamerim, ali je M & D pitomiji i meni viÅ¡e prijemÄiv, glavna razlika je upravo u bas polju koje nema žestinu ali ima finu definiciju i preciznost. Na kraju krajeva svrati kod njih pa probaj sve varijante koje te zanimaju (istrpeće oni sve :heat)

Najlepse hvala. Idem danas, zakazao sam termin za slusanje. Videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Bio ponovo (2x), slusao M&D, Neat i na kraju Spendor. Utisci generalno pozitivni. M&D bas kao sto je lukaluka primetio nesto definisaniji i mirniji u bass podrucju, visoki neznatno leprsaviji zaobljeniji po ivicama ali meni kao da donekle nedostaje ono sto bi Anglosaksonci nazvali attack. Nije to toliko izrazeno kad se M&D slusaju solo ali kad se posle prikace Neat i Spendor na njihovo mesto razlika je uocljiva. Nista dramaticno ali ipak postoji. Motiv 2 i dalje u vrhu liste na cijem celu je za sada Spendor A5. A6 mi je cenovno ipak ndostupan kao i Momentum 3i mada su u pocetku bili u igri. Pojacalo i dalje Exposure 3010 koje mislim da je skoro definitivno moj izbor. 2010 je i dalje u opciji ali gubi trku sa jacim modelom zbog nesto manje kontrole bass frekvencija na visim nivoima glasnoce kad je u paru sa A5. Sa Motiv2 se snalazi gotovo jednako dobro kao i 3010. Razlike su mnogo manje uocljive. Na posletku, i cenovno su blizi.

Odluka za pojacalo je fakticki doneta a i zvucnici ce kako stoje stvari ici u paketu. Vruce je.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...