Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Posto sam danas otisao u AVI da vidim i cujem Expo cd player, post pisem u ovoj temi.

Exposure cd player 3010s2 lepo izgleda, barem meni koji sam navikao da njihov minimalisticki dizajn. Bio je prikacen na Exposure Int Amp 3010s2 a kutije su bile Spendor A5, a posle i Neat Motive 3 kojem ovom prilikom mogu da dam cetiri zvezdice **** za iznenadjenje koje mi je sasvim slucajno priredio.

Posto nisam do sada cuo niti jedan Expo player, nisam imao predstavu kako bi mogao da reprodukuje, ali pretpostavljao sam kakav bi zvuk mogao da bude.

Ali verovatno su Spendor A5 kutije malo smirile Expo hirurgiju pa je zvuk na kraju ispao topao, okrugao i da ne s...m vise, sve se lepo culo, sve je bilo na svom mestu i malo drugacije od moje zamisli. Ja bih samo za svoj ukus pokusao zicama da za nijansu posvetlim celi dozivljaj, ali to je zbog mog kaprica i uha istreniranog na PMC studijske monitore..... :nerd

Zivo me ineresovalo kako bi sve izgledalo sa nekim manjim kutijama, pa je posle Sima prikljucio Neat Motive 3 kutije....Poslednji put sam se ovako iznenadio kada sam cuo moje PMC po prvi put sa Expo combo 2010 pojacalima. :nerd Ne pada mi na pamet da s...m u stilu " veliki zvuk iz malih kutija" i slicno, vec mi je bilo interesantno kako su se jako dobro uklopile sa Expo playerom i integralcem i bilo mi je zabavno kako dobar druk imaju. Zbog prostora, a i zbog toga sto nismo hteli previse da se zabavljamo Neatom, smo kutijice postavili malo ispred Spendora A5 na vise od metar od zida, skoro na sredinu sobe. Kada bi se Sima i Brka malo vise pozabavili pozicioniranjem ovih kutija, sigurno bi se dobio jos bolji rezultat. Verujem da ce nakon ovog danas to i biti jedan od prioriteta.... 8)

Evo malo fotki snimljenih telefonom.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drustvo. Pre kraceg vremena zaokruzio sam svoj novi sistem . Ne zelim da upadnem u grupu onih koji se jave pitaju sta da kupim, kupe i vise ne jave. Vidim da takve bas i ne volite. Iskreno ja takvu temu nikad nisam postavio ali sam se prikljucio temi slicne sadrzine i imao nekoliko komentara i pitanja. Stvar je gotova, sistem o kome se pricalo u to vreme konacno je kod kuce. Cine ga Exposure 3010s2 pojacalo i 3010s2 cd plejer a zvucnici su ipak Spendor A5. Oko pojacala nije bilo mnogo dileme, cd je dosao nekako kao logican nastavak ali oko zvucnika je bilo borbe. U igri su bili Neat Motiv2, Momentum 3i, Spendor A5 I A6. Kao neko srednje resenje zbog novcanih mogucnosti izbor je pao na A5. Nesto bolji od Motiv2, nesto losiji od A6 ili Momentum3 a i sa cenom negde u sredini nekako se nametnuo kao konacan izbor.

Utisci? Prezadovoljan sam. Zvuk sistema je kristalno jasan i cist. Brz, pun detalja. Pozornica je velika da odlicnim 3D imidzom. Dinamika za ovaj cenovni rang po mom misljenju sjajna. Rekao bih neprevazidjena / da se niko ne naljuti. Visoki apsolutno nenapadni, iskricavi i leprsavi a srednji su prica za sebe. Nisam cuo sistem u ovom rangu cene sa tako realno prezentovanim vokalima. Pre neko vece sam se doslovno presekao kada sam cuo vocal Charles Browna sa albuma Blues and other love songs. Bio sam sam kod kuce, muzika je tiho svirala I onda se u sobi pojavio on ili se meni samo tako ucinilo. Album Oscar Petersona We Get… koji poznajem kao svoj dzep ima toliko detalja, uzdaha i drugih tonova koje pre nikada nisam cuo. Waltz for Debby Bill Evansa vodi direktno u klub u kome je inace ovaj live recording i nastao. Bass Scot Lafaro zvuci neobicno duboko, precizno i definisano cak i na najnizim nivoima glasnoce. Pravi sistem za nocno, tiho slusanje muzike.

Slow Train Hans Theessinka, vec oronuli glas Johnny Casha sa American Recordings iskustvo su za sebe. Tammy Wynette nikad nisam cuo u boljem izdanju. Svaka cast velikanima ali moj omiljeni saxofonista Buddy Tate zvuci carobno. Autoritet u prezentaciji Enescove Ronmanian Rapsodije je neponovljivo zadovoljstvo za slusanje. Dalje, izvezbano uho nepogresivo moze da cuje da li violina jeca u rukama J. Heifetza, H. Szerynga ili R. Riccija. A tek Igor i David Oistrakh u tandemu. Uhhh.

Ono sto me posebno cini srecnim je sto sistem ume i da zatrese propisno kad zatreba. ZZ Top, S.R. Vaughan, AC DC, Zeppelin, Uriah Heep…

Sve u svemu pravi olraund sistem sto bi rekli Englezi.

B.R.I.L.I.J.A.N.T.N.O.!!!

Malo sam se dvoumio da li da ovoliko nakitim celu pricu jer moze izgledati i kao reklama distributeru na sta su pojedinci, primetio sam, podosta alergicni. Iskreno, nije me briga. Zasluzili su svaku pohvalu. Prvoklasan odnos prema kupcu, odlicni uredjaji u radnji i zaista odlicno poznavanje hifi tematike I muzike. Prosto se oseti da nisu tu samo zbog para. Cista desetka za njih. Hvala momci!

Eto ljudi od mene ovoliko.

Svraticu ponekad ovde da vas obidjem.

Manje se svadjajte, vise uzivajte u muzici.

Pozdrav svima!

Link to comment
Share on other sites

Moram da podelim sa vama, sinoc naletim na holandskim oglasima na Exposure A100+C100 u kompletu 195e, kao novi, sve objasnjeno do tancina u kakvom stanju, jos blizu mog suraka samo da sedne u kola i da pokupi. Ne javim mu i sad pogledam...naravno prodato :screwy

To ne postoji, verovatno misliš na Cambridge Audio.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li neko može da iznese svoja iskustva sa nabavkom uređaja iz inostranstva i optimalno rešenje za kupovinu.

Pokušao sam da dobije neke konkretne infomacije o tome:

1. koji su najsigurniji naÄini za transfer novca iz Srbije u Britaniju i NemaÄku,

2. koji su optimalni naÄini (cost-benefit) za transport ureÄ‘aja u Srbiju,

3. kakvi su uslovi carinjenja polovne robe i iskustva u vezi sa tim,

pa bi znaÄilo da neko ko ima konkretna iskustva, predloži reÅ¡enja...

Dok sam pokušavao da mobilizujem zaboravljenog drugara u Glazgovu, upravo mi je promakao jedan solidan primerak Exposure XXV.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko može da iznese svoja iskustva sa nabavkom uređaja iz inostranstva i optimalno rešenje za kupovinu.

Pokušao sam da dobije neke konkretne infomacije o tome:

1. koji su najsigurniji načini za transfer novca iz Srbije u Britaniju i Nemačku,

...

pa bi značilo da neko ko ima konkretna iskustva, predloži rešenja...

Bank transfer (ako nemas PayPal)

Odes u svoju banku, a prethodno od prodavca dobijes podatke za placanje: ima i prezime/naziv, adresu, ime banka, iban i swift.

Izvrsis uplatu preko banke, novac bi trebalo da legne na njegov/njihov racun za 2-3 radna dana. Troskovi, u Srbiji, su reda velicine 10-15EUR, za iznose do 1000EUR, ako svi troskovi transfera novca "padaju" na teret uplatioca...

Link to comment
Share on other sites

Ako pricamo o Srbiji tesko da ce ti neka banka uraditi transfer samo na osnovu instrukcija za placanje a pod etiketom `placanje robe`. Ovo ne moze da prodje bez kopije neke fakture, predracuna itd.

Za sitne transfere koristiti osmeh u banci, instrukcije na papiru i klauzulu `pomoc prijatelju` koji dozvoljava novcane transfere do 10000eur mesecno. Nikako ne spominjati bilo kakvu robu - odbice vas bez dokumentacije.

Link to comment
Share on other sites

...

Znači, samo klasični bankovni transfer?

Ne vidim sta je problem - ne gubi se mnogo vremena, samo se ne isplati za male iznose...

Pre dve nedelje sam placao nesto by bank transfer. Nista me nisu pitali - samo da imam sve potrebne podatke.

Plus, iz elektronskog placanja (Unicredit) imam opciju placanja prema inostranstvu - nigde se ne pominje svrha placanja :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim sta je problem - ne gubi se mnogo vremena, samo se ne isplati za male iznose...

Pre dve nedelje sam placao nesto by bank transfer. Nista me nisu pitali - samo da imam sve potrebne podatke.

Plus, iz elektronskog placanja (Unicredit) imam opciju placanja prema inostranstvu - nigde se ne pominje svrha placanja :wink:

ne vidim problem sa plaćanjem preko banke...samo rezimiram. Inenikejs, iznos ne bi bio ispod 400 jura.

Iz iskustva znam da primati novac preko banke u Srbiji zahteva da odem u banku, potpišem izjavu koliko para treba da mi legne i po kom osnovu. Tako je u Intesi.

Offtopic: Ne mogu sada da se taÄno setim koliko proviziju naplaćuju primaocu, ali u Societe imaju bezobrazan fazon-ako ti je novac nakon uplate na raÄunu manje od mesec dana-naplate ti proviziju!

Link to comment
Share on other sites

Pokušao sam da dobije neke konkretne infomacije o tome:

..............................

2. koji su optimalni naÄini (cost-benefit) za transport ureÄ‘aja u Srbiju,

3. kakvi su uslovi carinjenja polovne robe i iskustva u vezi sa tim,

pa bi znaÄilo da neko ko ima konkretna iskustva, predloži reÅ¡enja...

Dok sam pokušavao da mobilizujem zaboravljenog drugara u Glazgovu, upravo mi je promakao jedan solidan primerak Exposure XXV.

Kako stoje stvari sa stavkama od 2-3.

Dosta uÄesnika ove teme je imalo iskustva u transportu ureÄ‘aja do Srbije, koji su najbolji naÄini za to ?

Shvatam da nijedna delivery kompanija ne može biti 100% zadovoljavajuća za sve, ali sa kojima su Älanovima imali najbolja iskustva.

I kako je sve to prošlo sa carinom?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...