Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Bez CD plejera sam ,da li da trazim Naim cd5,cd5i,cd5si ili da idem na cd5x?

Pojacalo je Nait5 znaci prva 5 bez i.

hvala na odgovorima

 

moj dobar drugar,a i clan foruma prodaje cd5x,u mint stanju,a i svira fenomenalno.

to je visa klasa u odnosu na tvoj amp,ali kako kaze Sondek u izvor pola para,ja se sve vise priklanjam toj filozofiji.

Link to comment
Share on other sites

izmedju 5 i 5x je jako velika razlika.To mi je jedan drugar ispricao na osnovu licnog iskustva i nevoljnog duga u kome je ostao zbog toga.Kupio je naime ovaj jeftiniji i onda samo hteo da cuje i taj bolji,i nije mu bilo nazad.Kad sam ga pitao ''Ali duplo vise para?'' rekao je  ''Vredi.''.Inace posveceni naimdzija,dugogodisnji tzv.banatska ''tvrda'' linija kojoj i sam pripadam.   :D

P.S.Zgrabi taj od forumskog kolege i uzivaj  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Slazem se cena je nebitna,ali bitan je prioritet tj.filozofija da bilo kakav ostatak sistema ne moze nadohnaditi izgubljeno na izvoru. Na temu odnosa medju uredjajima izvor od 2x i amp od 1x je mnogo bolja varijanta od obrnutog.Dobar amp uz los izvor je najgora moguca stvar-kad se na moj sistem prikaci los gram to zvuci ko najgora minilinija.Kod naima je to narocito izrazeno,tzv. reaviling.

I,da...Muzikalnost jeste i ono sto i ja najvise cenim kod dobrog uredjaja koji te uvuce maksimalno u muziku i udalji od "audiofilskih" razmisljanja o uredjajima,dzaba sva detaljnost ovog sveta kad te zvuk instrumenta ne pogodi kao onaj uzivo.Kad cujem violinu redovno padnem u nesves'

Link to comment
Share on other sites

 Daleko od dece :)

 

 Na polici recimo? U svakom slucaju, van plejera ako nema diska unutra, i stavi ga tako da deo koji ide ka CD-u ide na gore. 

 

nk, sinoc si izgledao sasvim normalno, doduse malo prehladjen ali normalno.... kad si stigao da poludis u medjuvremenu?  :D  Klemp se drzi u CD-u (eventualno na frizideru)  i kad je CD ugasen tj ne svira.   <_<

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...