Jump to content


Acousti Research AR1


cuno

Recommended Posts

Veliki, izuzetno moćan, ali zvuÄno priliÄno zatvoren i nerafiniran zvuk. Aktivni vufer sa pojaÄalom 500W. IskljuÄivo za veoma velike prostorije >40m2. I pored toga Å¡to je efikasnost visoka (zvaniÄni - verovatno nerealan podatak mislim da je 95 db/W/m) traži snažno pojaÄalo za dobre rezultate. Kod nas uveženo nekoliko pari iz ove serije tokom 2001/02.

Link to comment
Share on other sites

s' obzirom na konfiguraciju rekao bih da bi im soba tih dimenzija bila tesna... nemaju de oni tu da se razmashu....

objektivno treba da im dash kvadratni metar od svakog zida a mozha i josh da bi imali mesta da dishu... ako ih tako postavish dolazish u situaciju da ti stoje na manje od 3 metra razdaljine jedan od drugog

(na duzhoj strani sobe uzevshi u obzir predpostavku da ti je soba 4x5) sto mozda njima daje shansu da se razmahnu al onda nemash nishta od stereo slike... nije to za male sobe... kao shto reche prethodnik tvog posta >40 kvm... il'ti J@$#no veliki prostor....

Al sta znam ja?... probaj ako imash mogucjnost... mozhda ti se i svidi... u svakom sluchaju jedan jako ozbiljan zvuchnik...

Link to comment
Share on other sites

Kako stvari stoje moracu da pricekam veci stan ako mislim da pazarim ove zvucnike.

Kakva je sansa da se ovi zvucnici kupe regularno kao fizicko lice u nemackoj i da se regularnim putem dopreme u Srbiju?

Ako zvucnici kostaju 1200 eur u nemackoj ima li neko informaciju koliki bi bili okvirni troskovi svega sto je potrebno (transport, carina, spedicija itd.) da oni zavrse u mom stanu?

Ima li nekih drugih i jeftinijih kanala za dopremanje ovih zvucnika?

Link to comment
Share on other sites

Carinu placas cini mi se 20%, a ako su novi jos i pdv 18%.

carina je 10%, PDV je na sve 18 % bez obzira, da li je nov ili polovan predmet uvoza!

Mada, najbolja varijanta ti je da das 100-200 EUR vozacu autobus-a i on ti to preveza bez ostalih troskova.

Ovo ne bih komentarisao, nije u skladu sa faq.php

Link to comment
Share on other sites

Zato sto kada se priblizite nasim granicnim prelazima ukljucuje se mikrofon i iz zvucnika cujete vozaca kako kaze " ajmo sada da skupimo lovu za carinu da nas nebi istovarali " 10-20€ po prtljagu u proseku svako ima po 3prtljaga -prosek 50€X 65 putnika X 200-inak autobusa dnevno = odgovor na tvoje pitanje ! :thumbsup2

A zaÅ¡to njih puÅ¡taju bez plaćanja carine na te uredjeje, a nas pojedinaÄno ne puÅ¡taju?

Link to comment
Share on other sites

Moji AR-90 koji su slicnih dimenzija su bez problema stigli iz Splita u prtljazniku autobusa.

Platio vozacu 50eur.

I meni su ti AR-1 zvucnici delovali zanimljivo u jednom trenutku.

Slican model, ali cini mi se bez aktivnog woofera (woofer postoji, ali nema ugradjenog pojacala), sam pre nekoliko godina video u sali za filmske projekcije u Francuskom Kulturnom Centru u Knez Mihajlovoj.

Mozda su jos uvek tamo. Svrati ako imaju neke projekcije pa ih mozda vidis/cujes u akciji.

Inace taj AR nema nikakve veze sa starim AR-om - ime je isto ali je firma druga.

Sada su pali na jos nize grane i pod njihovim imenom se prodaju neke saksije za cvece sa ugradjenim zvucnicima. :thumbsup2

.

Link to comment
Share on other sites

Zato sto kada se priblizite nasim granicnim prelazima ukljucuje se mikrofon i iz zvucnika cujete vozaca kako kaze " ajmo sada da skupimo lovu za carinu da nas nebi istovarali " 10-20€ po prtljagu u proseku svako ima po 3prtljaga -prosek 50€X 65 putnika X 200-inak autobusa dnevno = odgovor na tvoje pitanje ! :thumbsup2
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...