Jump to content


Da li i sta planirate da nabavite od opreme u 2016-oj?


Dubwiser

Recommended Posts

@Betoven

Elementarna kultura podrazumeva saradnju prodavca i kupca u procesu kupoporodaje ako je sama trgovina iskreni, zajednicki cilj.

Ako prodavac odbije tako minoran predlog i molbu, koja utice na realizaciju procesa (u tvom slucaju da izadje do autobuske stanice i preda pojacalo soferu autobusa) ne vidim razlog da se ulazi u bilo kakav dogovor pa makar iz principijelnih razloga. Sem u jednom slucaju - ako je dogovorena cena izuzetno povoljna za kupca.

Pod takvom pretpostavkom podrzavam sondekov predlog licnog odlaska u Skopje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 7.3.2016. at 22:38, Betoven said:

Tako nesto sam i ja predlozio, ali prodavac kaze da je zauzet i da verovatno ne moze da na taj nacin obezbedi prevoz. E sad, da ja nadjem nekog vozaca i da mu dam pare i posle cekam pojacalo koje bi mu prodavac dao mi deluje kao dobar uvod u pricu u kojoj izvlacim deblji kraj.

... ali ti opcija da prodavac na sebe preuzme rizik koji ti na sebe neces, deluje kao sasvim ok varijanta? :D

Link to comment
Share on other sites

On 8.3.2016. at 14:44, Dubwise said:

@Betoven

Ako prodavac odbije tako minoran predlog i molbu, koja utice na realizaciju procesa (u tvom slucaju da izadje do autobuske stanice i preda pojacalo soferu autobusa) ne vidim razlog da se ulazi u bilo kakav dogovor pa makar iz principijelnih razloga. Sem u jednom slucaju - ako je dogovorena cena izuzetno povoljna za kupca.

 

U dadoj situaciji postupio bih isto dasam na mestu prodavca - nedam robu dok "ne vidim" pare. Narocito imajuci u vidu geografsku distancu koja ukljucuje i jednu (medju)drazvnu granicu.Sta tu nije u redu?  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tako nesto sam i ja predlozio, ali prodavac kaze da je zauzet i da verovatno ne moze da na taj nacin obezbedi prevoz. E sad, da ja nadjem nekog vozaca i da mu dam pare i posle cekam pojacalo koje bi mu prodavac dao mi deluje kao dobar uvod u pricu u kojoj izvlacim deblji kraj.

... ali ti opcija da prodavac na sebe preuzme rizik koji ti na sebe neces, deluje kao sasvim ok varijanta?

Naravno :)

Ja kad preuzmem pojacalo na autobuskoj stanici nemam uslove da organizujem demonstraciju uredjaja. To je najveci rizik koji sam spreman da podnesem, toliko od mene. Pogotovo u ovom slucaju kad je cena daleko od spektakularne. Sve je na prodavcu, ako ume ili ne ume da proda svoju robu.

Link to comment
Share on other sites

blago rečeno uvaljujes coveka na tvoj predlog u rizik i nevolju.nije mi čudno da te skinuo s dnevnog reda.Ajd zamisli sebe u situaciji da ti neko nepoznat predlozi da mu posaljes nesto ne bas jeftino u inostranstvo bez plaćanja,a pritom na njegov predlog,njegovom "varijantom".To se kaze "fala lepo, ne zakopčavam se na leđa".I mene je kupac probao provozati do slovenije pa sam mu se zahvalio i ponudio pola para za put i ručak u NS,da pregleda,vidi i čuje na miru sta kupuje pa srećan put i carina.Sto je na kraju i prihvatio.

hteo sam ovo da postujem još kao reakciju da je "minoran predlog" predložiti nekom takvu varijantu...pominjanje elementarne kulture i sl.

Link to comment
Share on other sites

Covek prodaje na srpskim oglasima. Pitam cenu, on odgovori - pri tome ne skidam ni jedan evro samo kazem salji kako znas i umes. Ne vidim poentu postavljanja na prodaju stvari koje ne mozes isporuciti kupcu.

Tako sam uzeo prethodno pojacalo kod ocigledno iskusnijeg prodavca, pa sam mislio da je i u ovom slucaju takav vid saradnje moguc. Ocigledno nije. Kraj price. To sto je tebe neko provozao ili hteo da provoza je tvoj problem. Napisi knjigu ili pesmu o tome. Al na drugoj temi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Betoven said:

Covek prodaje na srpskim oglasima. Pitam cenu, on odgovori - pri tome ne skidam ni jedan evro

Cenu koju lik digne pri sledecem postavljanju oglasa i onda ocekuje da cenkanjem dodje do svoje u glavi zacrtane prodajne sume. Takva trgovacka "greska u koracima" je dovoljna za diskvalifikaciju prodavca. Moj licni stav. I na ozbiljnim evropskim poslovnim tenderima a sticajem okolnosti, ucestvujem na njima, cena u II krugu ne moze biti veca od cene date u I krugu nadmetanja.

Kolege Sonic, Sondek, mislim da ste promasili poentu. Ako nema iskrenih, obostranih i jasno iskazanih namera da se dogovor utanaci i finalizuje, desava se ovo sto i kolegi da, kako sam razumeo, za prakticno dogovorenu sumu tj. iznos trazen od strane prodavca,ne dodje do transakcije.

Sonicni, nekako mi se cini da tu prodavac vise gubi. Ili mi se lose cini? 

Link to comment
Share on other sites

Sinu riknuo  Xbox. Poznati kvar, neko pregrevanje procesora, grafičke šta li, tek ne diže sistem.

Nadjem danas jedan (pre)prodavac nudi XBox  bez išta, ni džojtici, ni kablovi ni napajanje. 

Kaže cena je 25Evra . Pitam "jel može da se proba?"  "ne,"kaže,"nemam napajanje".

"Imam ja!" rekoh.  I znate šta mi kaže džiber?

"Ako probamo i radi onda je cena 35 €"

Pa ne li  je za tepanje?

 

 

PS   Pogrešan thread. Molim prebaciti u Vašaiskustva sa (pre)prodavcima Hi-Fi opreme

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Betoven said:

Covek prodaje na srpskim oglasima. Pitam cenu, on odgovori - pri tome ne skidam ni jedan evro samo kazem salji kako znas i umes. Ne vidim poentu postavljanja na prodaju stvari koje ne mozes isporuciti kupcu.

Mislim da ovo sasvim ima smisla, prevideo sam a to je u ocom skuccaju od sustinske vaznosti.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Dubwise said:

Sonicni, nekako mi se cini da tu prodavac vise gubi. Ili mi se lose cini? 

u konkretnom slucaju vise gubi onaj koji ima vecu zelju i interes da zavrsi posao.

Ocigledno je da je doticno pojacalo trenutno deficitaran proizvodna domacem trzistu  polovnjaka  jer je potraznja veca od ponude, sto vec sutra moze da se promeni ali "danas" je tako. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

 ...

Kaže cena je 25Evra . Pitam "jel može da se proba?"  "ne,"kaže,"nemam napajanje".

"Imam ja!" rekoh.  I znate šta mi kaže džiber?

"Ako probamo i radi onda je cena 35 €"

ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaahaaaa..........

Link to comment
Share on other sites

I tako je predmetni Naim, po pojacanoj ceni i posle nasih komentara nestao sa KP-a da bi se opet pojavio na oglasniku. Ovoga puta za identican iznos koji prodavac trazi od prvog postavljanja. Trgovacki bas naivno. Ali je dobro da nas barem posmatraju :ph34r:  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...