Jump to content


Harman Kardon HK 6600 Dc offset


Duci

Recommended Posts



Evo posle vise od jednog sata slusanja muzike opet sam kontrolisao temperature navedenih tranzistora.
Q403/405...41.8C
Q404/406....31.4 C 



Температура ми није интетесантна него промена ДЦ напона када се прстима пипну диферецијани парови оба канала!


Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, giZ_Mo said:

Aha,merim ponovo pa javljam.
 

 

 


Температура ми није интетесантна него промена ДЦ напона када се прстима пипну диферецијани парови оба канала!


Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, giZ_Mo said:

Dok drzim prst na tranzistorima oba para se ponasaju identicno - vrednost raste.
 

 

 


Температура ми није интетесантна него промена ДЦ напона када се прстима пипну диферецијани парови оба канала!


Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam primetio da posto merenja radim na poziciji speakers 2,kada prebacim na speakers 1,levi kanal varira od -6.5mV do +6 mV i sve tako u krug,dok je vrednost desnog kanala 0.Isto se ponasa i kad je preklopnik na Speakers off.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Duci said:

To je ova sprava.Predpostavljam da se kaci na PC?Koliki je problem naci drajvere?

osc.jpg

To je 6074BD, 4 kanala i 70MHz. Drajveri za Win 7, 8 i 10 postoje na zvaničnom sajtu. 

Prva cifra u oznaci je serija (6)

Druge dve cifre su propusni opseg sinusnog signala * 10MHz na -3dB (07, 10, 20 i 25)

Treća cifra je broj kanala (4)

Poslednja dva slova su: BC- bez generatora funkcija i BD - sa integrisanim generatorom funkcija. 

To važi za ova četiri modela sa tog linka. Inače imaju puno modela i oznaka. Pri poručivanju dobro pročitati šta piše za taj model na sajtu proizvođača.

Znači koristim ga sa nekim prepotopskim laptopom Asus K53S i Win7. Sedmicu držim na mašini jer za eksternu audio karticu nemam drajvere za višu verziju od 7. A nju koristim za merenje frekventnog opsega i TS parametara zvučnika. Pa dok traje, traje. Užasnu sporost laptopa sam premostio ugradnjom SSD hard drajva.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gorfili said:

To bi trebalo da je jedino relevantno..

U stvari si u pravu.Medjutim u svom prvom postu sam napomenuo da mi je lakse bilo meriti na terminalima nego na samoj ploci kako oni preporucuju.Kada meris na ploci tada ide na off.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Gorfili said:

image.png.72251c0fb510e298ad0fc1e992fb9916.png

Ovaj bi trebalo da sam ispregovarao za 300e. Podsjeća na old school ;) 4x50MHz, mogući upgrade na 4x100.. Nema generator funkcija, ali neki generator signala za početak bi trebalo da je ok...

Bing Videos

Zavisi šta planiraš da radiš, nešto stalno ili samo povremeno. Tih Rigola i sličnih ima i kod nas po radnjama. Realno, 50MHz je skromno, taj se može otključati da radi 100MHz. Pogledaj dobro šta se sve nudi, možda nađeš neki jači model za te pare.  Meni je dosta i onaj USB scope koji sam platio malo više od 200$ sa poštarinom. Carina ništa, naplatili mi 1000din za nešto, i to je bilo sve. To stoji u fijoci u jednoj maloj kutiji i čeka dok ne zatreba. Vodi računa da je taj model uzemljen preko napojnog kabla, a moj kad radi laptop na baterije nije. A imam i bežičnog miša pa sam skroz odvojen od osciloskopa. Generator signala isto treba da bude kvalitetan. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nixie said:

Pogledaj dobro šta se sve nudi, možda nađeš neki jači model za te pare.  Meni je dosta i onaj USB scope koji sam platio malo više od 200$ sa poštarinom. Carina ništa, naplatili mi 1000din

Ovaj je kod nas oko 500..600e, a u cg za sve preko 100e naplaćuju carinu+pdv+špediciju, skoro 40% skuplje izađe..

Link to comment
Share on other sites

За подешавање појачавача од 150€ довољан је и унимер чак и онај Парксајд из Лидла!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

A ako se nešto gradi?
Ili parazitna oscilacija?
Е баш паразитна, то се дешава једном у педесетак уређаја.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kad se pravi nešto tipa sopstvene konstrukcije, ili kad se popravlja ili unapređuje nešto, može biti izuzetno korisno. Možeš da vidiš razne stvari, dal osciliuje pomalo, da li je prekompenzovan ili podkompenzovan, frekventni opseg, klipping, snagu, THD, ripple na napajanju itd. A da podesiš DC offset pojačala i mirnu struju, stvarno je dovoljan instrument od 5eur.

Recimo kad sam pravio ove dakove razne, bilo je i momenata kad ponešto nije htelo da radi. Osciloskop mi je ukazao na moguće probleme. Ako nisi siguran, snimiš, okačiš, konsultuješ se i brzo se neđe rešenje. Ako ja ne znam, ima ko zna. Samo ako oće da kaže, to je već druga tematika. 🙃

A za servisiranje uređaja, osim puno opreme, tu je najbitnije iskustvo i posedovanje šema, poznavanje tipičnih problema koje su fabrike ugradile u svoje sprave i tako to.

Link to comment
Share on other sites

Evo recimo kad se stave pogrešni šift registri, kako izgleda signal iz PCM1702. Svira i krči usput. Zanimljivo je da su drugi čipovi radili sa tim istim šift registrima ( i rade još uvek), samo ovaj nije hteo.

1702 ne radi kako treba.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cmos cip, brzi shift registri. Zna da drvi bez toga u zavisnoati od dizajna, pogotovu na plocici na kojoj je stavljen 😁 Pisah tamo sta i kako i zbog cega cmos imaju zajebanciju sa dizajnom. 

@Gorfili Za audio sasvim dovoljan :) Eventualno dobaci jos malo (~100e) i uzmi siglent, sve lepo sa garancijom i fabrickim pojasom od 200Mhz, vecom dubinom i brzim uzorkovanjem. Ne trebaju ti 4 kanala. No, ako neces dalje od ovoga ici u konstrukciju, ozbiljnije modovanje, samogradnju, opravke, nemoj trositi novac. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, brijac said:

Eventualno dobaci jos malo (~100e) i uzmi siglent, sve lepo sa garancijom i fabrickim pojasom od 200Mhz

Hvala! Gledao sam siglent, ali ne nađoh 200MHz modele kod nas? Samo preko: Digital Oscilloscopes (siglent.co.uk)

Ovaj rigol našao u šveci, pa bih malo čekao da mi ga neko donese.. Oscilloscope Rigol DS1054Z - 4 Channels for sale in Gothenburg | Block (blocket.se), ali ako bih mogao da nađem siglent 200MHz za te pare i uzmem na tax free bliže negdje, to bi mi bilo savršeno prihvatljivo..

Link to comment
Share on other sites

Kod nas dvokanalni 1202x-e je oko 48k. Ja se nisam cimao sa sverc kombinacijama, uzeo pre nekog vremena 1104x-e. Jos jedna stvar dobra kod siglenta, ima meksi prikaz kao analogni :) Pored toga sto je brzi i lepsi UI. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...