Jump to content


Problem sa phono ulazom kod novog pojačala


Alelitist

Recommended Posts

On 29. 11. 2023. at 23:04, sondek said:

Pazari neki polovnjak od nekoga sa foruma koji je to slušao, servisirao, zna da je ispravan i nadziveće većinu tih jeftinih novih. Tuzno ali istinito. Taj Teča je dobar izbor

Na kraju ce tako i biti, samo jos da nagovorim devojku da se rastane od ovog sad 😂

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 30. 11. 2023. at 11:34, Nixie said:

i posle par meseci kupio Nagaoku. Originalna glava je bila onako, tek da nešto radi.

Izvori sa Vinyl Engine sajta kažu da je originalnu 270C zvučnicu koja je išla uz taj gramofon pravila Nagaoka za Technics. :)

Ekvivalentan model je otprilike Nagaoka JT-322 ili sličan, igle su kompatibilne:

https://www.vinylengine.com/library/nagaoka/jt-322.shtml

file.php?id=52599&sid=aca5390a1cb579d9dc

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je originalna igla bila sferična, a možda i eliptična, ne sećam se više. A MP11 Boron se baš lepo slagala sa tadašnjim sistemom. Uzeo od druga na probu, on je donosio svašta i prodavao, i odmah kupio. Pri kraju sam stavio ortofon MC10 Super i napravio MC preamp na baterije, prešao na viši nivo. Ali to je kratko radilo sa SLD1, pa prešlo na Grace G707 i DIY gramofon. Teču sam prodao sa MP11. Ko zna, možda i dan danas negde vrti ploče. 🤣

Link to comment
Share on other sites




pa prešlo na Grace G707



Одлична ручица осим хедшела и носача лифта који су прављени од ПВЦ -а, ал' знајући тебе тада је изгледа и почела љубав према ПВЦ-у


Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

Grace je bila odlična, doduše ne baš za MC glave (mala eff. masa), ali koristio sam olovni podmetač koji se dobijao uz MC10. Glavna stvar je bila podešavanje VTA i geometrije na Grace, kojeg svakako nije bilo na Teči jeftinom. Samo im protaktor onaj papirni nije valjao, pa smo crtali na mm papiru onaj koji treba.

Link to comment
Share on other sites

Thorens TD160 Super/Grace G707II/Supex SDX1000 - kombinacija snova onovremenska. A dobar je bio i Ortofon u toj kombinaciji, a i jeftiniji.  Poručivalo se iz Japana i stizalo ovde sa nekom malom cenom, deklarisano kao čistač za ploče. Za to sam saznao od Koste, i naravno oma poručio. To je onda bilo ekstra komplikovano, ali smo se snalazili. Šalji pismo prodavcu, čekaj pismo sa predračunom, pa u banku da uplatiš (tu te gledaju ko neprijatelja koji šalje pare trulom zapadu) pa čekaj mesecima da stigne. Morali smo, carina je bila 80% tako nešto. Kod istog prodavca je bila i G727 u ponudi koliko se sećam, Supex i svašta nešto Japansko. Siguran sam da to šiša ove komercijalne moderne gramofone od par iljada evara samo tako.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, giZ_Mo said:

Кол'ко се Ја досећам 100С нема кварцну стабилизацију брзине...можда грешим!

Odakle to? 100C je isti MK7 minus pič, strob, vta na okret, plus šarke i auto stop. Tačno je da kod niti jednog od novih Tehniksa se ne pominje quartz, nego neka blu rej tehnologija, ali to ne nužno znači da kvarc nije u igri, verovatno je implicitno da se bez njega ne može i nisu smatrali da je u današnje doba njegovo isticanje marketinški potrebno kao 1979.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...