Jump to content


Pomoc pri izboru novih zvucnika


lukkov

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, potrebna mi pomoc u vezi sa izborom novih zvucnika. 

Moj trenutni setup je: 

   Denon PMA-600NE pojacalo

   Wharfedale Diamond 11.1 zvucnici

   QED Revelation PRE-TERM kablovi

Pojacalo je nakaceno na racunar i muziku slusam uglavnom za radnim stolom. 

Ovi zvucnici su mi bili odlicni ali sam ih vec malo izgustirao pa bih zeleo da probam nesto novo, sprema se i renoviranje stana tako da planiram da setup prebacim u dnevnu sobu i povezem ga na tv. Da napomenem dnevna soba ima nekih 18m2.

S obzirom da sam pocetnik zamolio bih vas za neke predloge koji bi bili logican naredni korak, kako bih suzio listu modela koje bih otisao da poslusam uzivo. 

Takodje imam dilemu u vezi toga da li se zadrzati na bookshelf zvucnicima, eventualno im dodati subwoofer( na trenutnim mi fali malo basa) ili preci na podnostojece, pa ukoliko imate bilo kakav savet bio bih vam zahvalan. 

 

Note: Slucajno sam pitanje vec postavio na pogresan forum pa ako neko od moderatora moze da obrise tamo 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, lukkov said:

Takodje imam dilemu u vezi toga da li se zadrzati na bookshelf zvucnicima, eventualno im dodati subwoofer

Prepraviš  ovako WD11.1 i kupiš aktivni SUB jer ne vredi očekivati pravi bas iz minimonitora. I recimo častiš ih sa VDH CS122 kablovima za puni doživljaj. Ispred visokotonca neka bude 1R0 ili 1R5, 1R8 itd. utvrditi probom šta najviše odgovara sistemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...