Jump to content


Prekidanje signala risivera


Recommended Posts

Forumaši dešava se nešto čudno sa risiverom ali ne znam da li je kvar ili nije...

Kad se upali odmah i pojača glasnije hoće da prekida, to ima smisla jer se nisu sve komponente "probudile"
Sačekam malo i onda radi normalno, ali kad pojačam nešto preko granice zvučnika, tad hoće da prekine i to mi je spasilo zvučnike dosta puta, ako je agresivan snimak itd...
E sad, pročitao sam da to imaju pojačala sa ugrađenom zaštitom od DC napona, ne znam sad da li to risiver ima, pošto nikada nije bilo klipinga, samo zaustavi rad zvučnika
A nedavno je počeo češće da mi prekida i to kad basevi krenu tek vidno da vibriraju, ne uvek ali nekad, nekad je sve normalno, šta bi moglo biti u pitanju i da li je štetno za zvučnike, to naglo prekidanje? i da li neki risiveri imaju integrisane clipping detektore ili je to novija tehnologija?
Mislim po meni, nije, donji centrator vraća membranu nazad, dok je zavojnica u magnetnom polju, nije opasno.
A ako je izvan magnetnog, onda je neki abnormalni signal...
Ispravite ako grešim, i ako imate nešto na temu risivera da kažete recite.
 

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, giZ_Mo said:

Не, то тјунер са појачавачком секцијом!

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

Dobro, mlad sam ja, ali sve jedno risiver radi i jedno i drugo, no imam misterije na koje nemam odgovor, a uvek predhodno 2 sata guglam pre "dosađivanja"

Link to comment
Share on other sites

On 30. 8. 2023. at 12:33, giZ_Mo said:

Извини ал' Ја тебе ништа не разумем.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока
 

Pa i ti si liričar, ja mislio da treba da prebacim temu u vintage audio, pa mi sinulo da treba na pravi "kanal" da prebacim text... Ne znam koliko ste striktni po tom pitanju
Yep, nešto sa kanalom je sigurno, pogledaće majstor

Prekidao mi je od kad ga imam, ali kad "grune" signal, pa mi to zaliči na neku protekciju zvučnika, a sad prekida kad mu se ćefne pa ne znam šta je *bem li ga...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, somilenko said:

Mislio je na kanal kao kada auto ide kod majstora, dakle, i risiver mora kod majstora a ne promena podforuma niti se misli na jedan od dva stereo kanala...

Neverovatno mi je koliko se ovde pogrešno razumeju jednostavne stvari...

Au da čoveče, čuo sam za ta poređenja ali toliko retko da sam i zaboravio...
Nije ovde nerazumevanje nego svuda i često gde se upotrebljavaju poruke

Link to comment
Share on other sites

On 8. 9. 2023. at 10:57, giZ_Mo said:

Ма ови клинци то не разумеју, није све ТикТок и фејзбук!

Misliš ti da je meni lako hahahahah, oni ne znaju ni šta su majstori, samo za garanciju...A što se novih stvari tiče, laptopu je skoro dve godine garancije, krenuo da mi brljavi pre 2 dana, ne verujem kinezu pa koliko kog koštao!

A stari grundig je bio malo nervozan...Ja znam tačno kad je njemu hladno, kad mu se neradi, kad bi na čišćenje🤣

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...