Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Koko, znam da si Marantzofil i sve to, ali ja bih ipak probao taj CA u A sistemu, možda se malo iznenadiš. Ja bih se zapravo jako iznenadio da Marantz ispadne bolji

:oops:

Koko:probaj,please :evil: ...(bez ikakve zle namere sam postavio pitanje).Pogledaj onu fotku unutrasnjosti CA sto je neko postavio...ne bih da farbam vraga na zid...ne znam kako je kod 7000-ke,al kod 6010-ke, PP 1 je king of the road...

Link to comment
Share on other sites

...oni se samo zezaju sa tobom...

Ma znam - levate poÅ¡tena Äoveka... :wink:

Å alu na stranu - verujem da je CA bolji od marantzovog phono stagea i bez probe, pa možda jednom to bude neki upgrade sistema A (a taman sam mislio da sam zavrÅ¡io na bar neko vreme... :evil: ). No, onda moram kupiti joÅ¡ jedan za (za prvobitnu namenu); a kako je ic kabel na Thorensu zaista iznad nekog proseka (pravio ih je Timi kako rekoh od nekakvog srebra) onda to znaÄi da i drugi kabel (od pretpojaÄala do pojaÄala) mora biti "specijalan", inaÄe Timijev kabel gubi smisao. A time cela varijanta dobija na ceni, pa će to ipak biti neki budući upgrade, možda tamo negde oko Nove godine :oops: . Kad smo već kod toga, kakav kabel biste preporuÄili? Da bude, recimo, u nekakvoj sinergiji sa Timijevim, a da nije baÅ¡ skuplji od pretpojaÄala?

EDIT: isto pitanje važi i za sistem C gde je akutnije - koji je najpristojniji mogući ic kabel? Već sam slupao dosta para tamo i ne bih da preterujem. Neki oehlbach NF1?

Link to comment
Share on other sites

Ima u Tehnomarketu neki Thomson kabal od 3m, stereo naravno, pa joÅ¡ i usmeren, a u istom tom Tehnomarketu ima i solidnih ÄinÄ konektora. KupiÅ¡ oba, preseÄeÅ¡ ovaj od 3m na koju ti dužinu treba i zalemiÅ¡ ÄinÄeve koje si kupio. Samo pazi na usmerenost kadlova :wink:, na jednoj strani nije zalemljen "oklop" kabla. Kabal je džaba, a jako lepo "svira", ako kabal to uopÅ¡te može :evil:.

Zaboravih, ne verujem u skupe kablove, mislim da je to šarena laža :oops:.

Link to comment
Share on other sites

...preseÄeÅ¡ .... zalemiÅ¡ ...

Hvala na savetu, ali ništa od toga. Zadnji put kad sam lemio lema je bilo svuda osim tamo gde treba i prava je sreća što ništa nisam zapalio... :evil:

Nego, od jeftinijih kablova postoje neki koji se zovu profigold i koji koÅ¡taju recimo 1.000 dinara. Razlika koja se Äuje kad umesto onih dobijenih uz ureÄ‘aj stavim njih je ogromna. ÄŒak mislim da su bolji od Olbahovog Blue Ice, a Olbah NF1 (koji koÅ¡ta 2.600) ne Äini razliku. NF214 (5.200) pravi razliku, ali mi je preskup za ovo. To je ono Å¡to imam ovde. Da sam u BG rado bih probao i Chordove kablove - Calypso, eventualno Chrysalis - kakvi su? Jesu li bolji od Olbahovih za te pare (NF1)?

EDIT: Između CA i Thulea stavio sam Audioquest G-Snake. Sasvim dosta :wink:

Nego, evo šta piše na kablovima od gramofona: Single shielded interconnect cable *23201* Made in Taiwan for Audiotechnik Dietz Germany. :oops:

post-2463-128510548508_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pistolsi bez Sida su kao i Exploited bez Big Johna, to je to ali bas i nije... :roll:

Mozda, ali ne treba zaboraviti da je kompletan Bollocks napisao upravo Glen Matlock, prvi (i jedini :roll: ) basista Pistolsa.

Svirali su u Ljubljani, mislim `95. kao da nikada nije ni doslo do prekida.

Sid vise dodje kao Barbika u celoj prici... :D

Link to comment
Share on other sites

Sid se rokao u venu, sekao na stageu, bas je samo pridrzavao i tu i tamo opalio po zici.Na kraju je umro u cudnim okolnostima. Mislim da to sto je on ziveo nije bio punk, vec obican kloseraj.

Sorry Koko, odosmo u off u tvojoj temi. Ja necu vise...

Link to comment
Share on other sites

Sid se rokao u venu, sekao na stageu, bas je samo pridrzavao i tu i tamo opalio po zici.Na kraju je umro u cudnim okolnostima. Mislim da to sto je on ziveo nije bio punk, vec obican kloseraj.

Bas to.

I Ian MacKaye (Fugazi, Minor Threat, Egg Hunt,...) u dokumentarcu American Hard Core - The Historu of American Punk Rock, slicno kaze, da su punk u to vreme predstavljali narkosi i pozeri kao Sid Vicious, sa kojima oni nisu imali nista zajednicko.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, ni ostatak Pistolsa ga nisu bas podnosili, a trpeli su ga zbog McLarena, koji je od svega samo video pare. Nije ni znao kakvu lavinu je pokrenuo sa Pistolsima, ali Sid nije pridoneo tome. Najbitnije je da se nakon tog perioda izrodilo masu dooooobrih bendova.

Ponosan sam sto sam u to vreme bio delic cele stvari :lol: i sto su me cobani i razni mediokriteti prezirali.

Link to comment
Share on other sites

Bas to.

I Ian MacKaye (Fugazi, Minor Threat, Egg Hunt,...) u dokumentarcu American Hard Core - The Historu of American Punk Rock, slicno kaze, da su punk u to vreme predstavljali narkosi i pozeri kao Sid Vicious, sa kojima oni nisu imali nista zajednicko.

Americki punk i hc je za mene ima znacaj koliko i americki fudbal (soccer) - nista posebno i moze i bolje (cast izuzecima D.O.A, B Flag, Suicidal, Sick of..). Koliko je neupucenih ljudi culo za Pistolse i Clash (punk iz tog vremena , sto rece McKaye) a koliko za Fugazi, Minor Threat... The Ramones su nesto drugo. Samo i oni su iz "onog vremena" ali sa druge geografske sirine. Toliko o znacaju.

Sto se tice rokanja u venu, nije se samo Sid "peglao". Bilo ih je vise sa obe strane Atlantika ali to je stvar licnog opredeljenja a ne sustina punka kao pokreta u V Britaniji tj (samo) muzickog pravca na americkom kontinentu.

Ovo je samo licni stav iz koga se vidi da meni americka scena bas i nije legla. Sta je tu je , ukusi su razliciti...

Link to comment
Share on other sites

Americki punk i hc je za mene ima znacaj...

Naljutiće se Pirat ali i u mom sluÄaju je tako. Ali zato gajim veliku ljubav prema drugom UK punk talasu - pre svega Exploited, a onda i GBH, Discharge, Disorder, Broken Bones, Chaos UK, Varukersi i mnogi drugi.

Posebna priÄa (i meni liÄno najdraža) je Oi!/streetpunk - Business, 4-Skins, Cockney Rejects, Blitz, PTTB, Last Resort, Condemned 84, Blood, Gonads, Angelic Upstarts...uh, napalio sam se samo navodeći ova imena :lol:

A onda, naravno i Skrewdriver i ostali :D

UK82 ! :D

Link to comment
Share on other sites

Nisam zeleo da ljutim deo foruma cije misljenje izuzetno postujem, rastao sam uz Engleski punk a ovaj sa druge strane atlantika je stigao nesto kasnije i moze biti da sam ga ja promasio. Pokusao sam kasnije da "nadomestim" izgubljeno ali jednostavno mi ne ide, ne lezi mi zvuk - cast izuzecima (vecinu sam spomenuo). Jos jednom - nema ljutis, nisam nista lose mislio...

:D

P.S.

nismo li se mi mozda sreli na Akademiji, PTTB pokusavaju da sviraju a pola publike na bini, medju njima i matori ja... :lol: E da , suzavac u SKC-u? :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Americki punk i hc je za mene ima znacaj koliko i americki fudbal (soccer) - nista posebno i moze i bolje (cast izuzecima D.O.A, B Flag, Suicidal, Sick of..). Koliko je neupucenih ljudi culo za Pistolse i Clash (punk iz tog vremena , sto rece McKaye) a koliko za Fugazi, Minor Threat... The Ramones su nesto drugo. Samo i oni su iz "onog vremena" ali sa druge geografske sirine. Toliko o znacaju.

Ovo je samo licni stav iz koga se vidi da meni americka scena bas i nije legla. Sta je tu je , ukusi su razliciti...

Naravno postujem svacije misljenje. Ali reci tj omalovazaveti oticaj MT i Fugazi je po meni prilicno smesno, ali bolje reci nepoznavanje materije(sorry).

Pa nije prvi talas AHC odrastao na major etiketama, pojavljivajuci se na TV, vrteci spotovr itd itd. Pola njih je propagirala DIY scenu i ostalo sto uz to ide. Milim ono poredjenje Pistoli Clash i Fugazi, hehehe jaoj, neozbiljno.

A da negovorimo o ostalim nasledju americkog punk: preko prvog talasa, no wave, noisa, alternative (pod jakim uticajem punka), HC, post HC, garage punk itd itd :lol: .

Pa samo da pricamo o noiseu i treba nam mesec dana, koliko je to siroka materija. A ko hoce tu da zagrebe neka odvoji par godina svog zivota, ne moze za dva dana.

pozdrav

PS naravno da se ne ljutim. Ali opet sta da radim kad muziku mnogo ozbilno shvatam (sto je lose, i pokusavam sto pre to da izbacim, ali mi neide:) ), mnogo ozbiljnije od kojekakvih zica, daski, rucki, siljaka, ... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...