Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

Zaraza, taman kad sam otpisao dek kao komponentu o kojoj se razmiÅ¡lja Äitajući forum naložim se i uzmem jedan. Bez obzira na sve (praktiÄnost CD-a) imam dosta dragih kaseta iz detinjstva i ako niÅ¡ta vredi zato uzeti dek. I stvarno, nikad jeftinije nije bilo uzeti vrhunsku spravu nego sada, samo ako je ispravna (postavlja se jedino pitanje dobavljivosti rezervnih delova).

Link to comment
Share on other sites

Ukoliko se Koko ne odluÄi za promenu kazetaÅ¡a, ja se dobrovoljno prijavljujem za taj model. :):wink:

Jel to ja vidim ponudu za otkup.Pa taj model nije bio baš jeftin.Teacovi kazetaši su se mogli dobiti u dvije varijante: zlatnoj i crnoj boji. Moj model je sav od metala, na njemu možeš slomiti nokte do mesa.Unutra su tri glave s monitoring sustavom.

Link to comment
Share on other sites

Ipak, sistem C se ponovio! Zahvaljujući dobrim ljudima sa foruma, tj ZoranuBG i SandruNS koji su me uputili u kupovinu, prijavljujem prinovu, Akai GX-65 i definitivno analogniju orijentaciju ovog sistema.

Dek je sjajan! Nije neki top model, ali lepo je oÄuvan (kao Å¡to vidite), lepo svira (ÄuÄnuo je sa Thule-om), a lepo i snima, ako zatreba! Ovo je tako fino, da se sve mislim da ponovim i sistem A s neÄim malo kvalitetnijim...

Hvala Ti na lepim recima i drago mi je da si se ponovio. To je solidan dekic, inace je bio strasno dobro ocenjen kod Svaba u Stereoplay.

Link to comment
Share on other sites

Ali izvedba s boÄnim drvenim stranicama je meni super.

Jeste, izgleda super, sem toga ti dekovi su postenije odradjeni od, na primer, Teac-a V7000/8000 itd.

Poseduju mehaniku sa rubinskim lezajevima (zamajci se vrte jos 8 sekundi po iskljucenju deka, sto je prava retkost), sama mehanika je original Sony i ne kvari se. Koriste se audiofilski kondenzatori - Elna for Audio itd. Glave su amorfne, dekovi su odradjeni u kvalitetu uredjaja iz 70-ih, unutra su podeljeni na tri fizicki odvojena dela: levo - logika; desno - audio sekcija; sredina - napajanje. Odlicne sprave. Imam negde i sliku kako izgleda iznutra (veruj mi na rec, mnogo bolje od fantasticno ocenjenog TC-KA6ES).

Link to comment
Share on other sites

Akai GX-75/95 su solidne masine, ali imaju standardni problem Akai-evog naduvanog basa i nikada ne moze da se izvuce zvuk kao sto je originalan, uvek mu "nesto fali". Inace su odlicne masine za 1000 i 1200 DEM koliko su kostali. Pored toga, dosta se i kvare - cini mi se da unutra nisu bas najkvalitetnije komponente, potenciometri otkazuju posle odredjenog broja godina itd. Vrata su takodje dosta nezno uradjena. Dek izgleda kao bomba, ali nije bas tako dobar kao sto se prica (imao sam ih dva).

Aiwa-u sam imao model XKS7000, ali mi je poznat i 9000. Trudili su se, nije da nisu. Dek odlicno svira, ali za mrcinu od 14 Kg ima vise nego bednu mehaniku, sa sitnim malim zamajcima, solenoidima i idlerima i vrlo je tezak za rad - npr. donja drvena ploca mora skroz da se skine da bi moglo dalje da se radi itd., a mehanika mora da se sredjuje svakih par godina ili proklizava. Ugradjeni DAC je 18-bitni BB PCM58 i sasvim lepo svira, samo je suludo bacanje para na njega od strane proizvodjaca kada je onaj ko je kupio dek od 2000 DEM sigurno kupio i CD za tolike pare, a onda taj DAC tu nema sta da trazi. Znam - poredio sam, snimak koristeci analogni izlaz sa 779 je bio osetno bolji nego kada sam 779 vezao na 7000 preko digitalnog ulaza.

Veruj mi na rec, Sony TCK9xx je tata i mama za obadva - nisam ga dzaba zadrzao sve te godine a i sada ga cuvam uvijenog da ne skuplja prasinu. Ne prodajem ga jer znam da bih se kajao. Naravno da ima boljih od Sony-ja, ali to nisu ova dva na slikama, posebno ne Akai.

Link to comment
Share on other sites

Dok sam radio u prodavnici ploÄa, gazdarica je imala obiÄaj da me (kad ne oÄistim radnju recimo, ili je promet mali) grdi reÄima - bićeÅ¡ jeban i to loÅ¡e. Dosta dugo sam to prihvatao kao uzreÄicu, a onda sam jednom pitao kako to izgleda biti jeban loÅ¡e. Bila je kratka - navuÄen pa ostavljen. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mislim, sta reci :o

Ovde se diskutuje o stvarno opakim spravama za snimanje ali me cudi kako gosn ZokranBg ne spominje svoju Alpinu, naravno ako je jos uvek poseduje. To je makina.... Dodao bih Teac modele Z 5000, 6000 ili 7000 pa Pioneer CT 91 i 93 ili CT-A1 koji mislim da je bio pokusaj da se "potrefi" Nak 1000 ili CT-A7 i A9 koji su za svoje vreme bili vrh tamo 83-84 nesto kao odgovor na Nak ZX seriju. Tu su jos Revox/Studer B215 ili HK CD491 pa Luxman K-03, K-04 i K-05 i tako dalje.

Sve su to makine koje i dan danas preko imaju neku cenu mada licno mislim da se u puno slucajeva placa seta i zelja za posedovanjem kada je to vecini bilo apsolutno nedostizno od 800,900 pa do 2000 ili vise $ za komad a sada je ipak jeftinije. Sa druge strane, meni su dekovi, ti mali biseri elektromehanike "naj veca sporedna ljubav u hi-fi-u" I kada ih ne slusam, ukljucim ih da pale svoje carobne lampice i prate muziku sa "superiornijih" reproduktora. Mada nisu svi inferiorni, da se razumemo :o

Eto...

Pozdrav

Sandro

@DARKOB stvarno nije lepo da nekome po ovoj vrucini pokazes `ladno pivo i onda zatvoris frizider :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gos'n Sandro, skoro sve si nabrojao, samo si zaboravio Bang&Olufsen Beocord 9000, zaista je bio cudo tehnike :lol:

Nisam nasao za shodno da spominjem AL-85, da ne misle ljudi 'svaki Ciga svog konja hvali'. Inace, trenutno imam:

- Nak Cassette Deck 1

- Alpine AL-85

- Sony TCK-990ES

- Nak 680ZX (treba da ga sklopim)

- Onkyo TA-2066 (treba mu servis i ciscenje)

Zamalo da nedavno kupim i Nak ZX9 ali je bio u losem stanju...

Link to comment
Share on other sites

Jeziva, prodavac je krenuo od 500 evra, nasli smo se na 460. Kada sam otisao u Sremcicu i jedva ga nasao, detaljno sam testirao dek (lik je preprodavac i rekao je da mu niko nikada tako nije testirao dek, ali za te pare smatram da on mora da valja 100%). Dek je dobro radio, malcice zavijao i malo imao bruma (ali, malo, bez signala). Medjutim, deku su falila dva dugmeta za kalibraciju (iako sam dva puta preko telefona pitao da li ima svu dugmad i jasno mi je receno da ima), a ja sam ponudio 400 EUR, prodavac je trazio 410 i nismo se nasli - cak mi je rekao da sam dzukela (???), a meni je bilo nesto sumnjivo u vezi deka. Kasnije sam se setio - taj komad bez dugmadi sam video pre pet godina i nisam ni tada hteo da kupim - bio je u jezivo losem stanju, samo je sada skrpljen.

Link to comment
Share on other sites

mada licno mislim da se u puno slucajeva placa seta i zelja za posedovanjem kada je to vecini bilo apsolutno nedostizno od 800,900 pa do 2000 ili vise $ za komad a sada je ipak jeftinije. Sa druge strane, meni su dekovi, ti mali biseri elektromehanike "naj veca sporedna ljubav u hi-fi-u" I kada ih ne slusam, ukljucim ih da pale svoje carobne lampice i prate muziku sa "superiornijih" reproduktora. Mada nisu svi inferiorni, da se razumemo :lol:

Eto...

Å ta dodati. Sandro, svaka ti je na mestu.

Link to comment
Share on other sites

... Medjutim, deku su falila dva dugmeta za kalibraciju (iako sam dva puta preko telefona pitao da li ima svu dugmad i jasno mi je receno da ima)... ...cak mi je rekao da sam dzukela (???)...

:o:lol::o

(od muke se smejem)

Majko mila kakvih sve degenerika ima... Ne mogu da verujem da te je tako "castio" zato sto nisi kupio dek... E, svasta...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...