Jump to content


Kokov sistem


Koko Bil

Recommended Posts

... nego, gde su te drugarice?

A sta ce na to da kaze najbolja zena na svetu? :)

Nego ajde iz off-a u off, jel gledao neko od vas starih pankera film "This is England"?

I pod dva: Jel zna neko da mi kaze koji je to film o fudbalskim huliganima a nije ID, Football factory i Greenstreet Hooligans? Rado bih ga pogledao, volim tu tematiku - psihologija gomile, anarhija, ludilo... 8)

Link to comment
Share on other sites

Nije huliganstvo.

Pogledaj ovo

Neki od aktera u dokumentarcu:

Arthur Kane

The Slits

New York Dolls

Sylvain Sylvain

The Stooges

Tommy Ramone

John Sinclair

MC5

Patti Smith

David Johansen

Henry Rollins

Jim Jarmusch

X-Ray Spex

Chrissie Hynde

The Sex Pistols

Siouxsie and the Banshees

The Ramones

Dead Kennedys

The Damned

Black Flag

James Chance

The Clash

...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
...nije los, svidja mi se sto se konacno neko setio da predstavi skinhead pokret u pravom svetlu (reggae,ska,soul a ne skrewdriver,national front i ostala sranja).

ZaÅ¡to misliÅ¡ da je to "pravo" svetlo ako je ogroman procenat svetske skinhead populacije u NS fazonu? To je otprilike kao tvrditi da metalce treba predstavljati u "pravom" svetlu kao uber-hrišćane zato Å¡to postoji zaludna sekta hrišćanskih ekstremista koji sviraju tamo neki white metal ( :) ). To naprosto nije istina, Å¡ta god mi želeli. PoÅ¡teno je reći da postoji i TO, odnosno da nije svaki skin automatski Hitlerov sledbenik, ali tvrditi da su skinheadi u globalu friendly prema drugim rasama ili nacijama je iracionalno. Da, ima ih i anti-rasista, kao i anarhista, kao i komunista, kao i gay skinsa pa Äak i skinsa crnaca, azijata itd ali...Å¡ta bi preporuÄio proseÄnom Pakistancu kada vidi skinse na ulici, da beži ili da im potrÄi u zagrljaj?

Link to comment
Share on other sites

ZaÅ¡to misliÅ¡ da je to "pravo" svetlo ako je ogroman procenat svetske skinhead populacije u NS fazonu? To je otprilike kao tvrditi da metalce treba predstavljati u "pravom" svetlu kao uber-hrišćane zato Å¡to postoji zaludna sekta hrišćanskih ekstremista koji sviraju tamo neki white metal ( :) ). To naprosto nije istina, Å¡ta god mi želeli. PoÅ¡teno je reći da postoji i TO, odnosno da nije svaki skin automatski Hitlerov sledbenik, ali tvrditi da su skinheadi u globalu friendly prema drugim rasama ili nacijama je iracionalno. Da, ima ih i anti-rasista, kao i anarhista, kao i komunista, kao i gay skinsa pa Äak i skinsa crnaca, azijata itd ali...Å¡ta bi preporuÄio proseÄnom Pakistancu kada vidi skinse na ulici, da beži ili da im potrÄi u zagrljaj?

Da matori, ali zna sa kako su i kada nastali skinsi i ceo taj pokret. Taj pokret nastaje u 60-tim, u to iskljucivo u radnickoj klasi Engleske. Pre punka zna se dobro u sta je ta muzika bila povezana, a jedno je sigurno: da nije imala bilo kakve veze sa nacizmom. Tek vezivanjem za punk scenu, odvaja se deo koji je desni (krajnje) orijentisan, pa opet na nju odgovor sharp, itd itd.

Tvrditi da je pokret iskljucivo desknicarski (opet napominjem krajnje) aploputno nije tacno. Cak mislim i da su oni predstavljaju manji broj u odnosu na work class i sharpovace. E sad sto ih mediji/ljudi iskljucivo danas tako prikazuju, sta da se tu radi.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Evo najnovije inkarnacije sistema C:

sa naglaskom na prinove :talasi

Sansui Äeka zamenu, ali je ponuda nekako mrÅ¡ava...

U svakom sluÄaju, Thule je za sada zapakovan i Äeka da neko konaÄno kupi HT sistem, pa da gradimo dalje... Da onda spustim malo cenu za taj HT? Ili da pustim Thule-a u promet...? Decisions, decisions...

post-2463-128510588014_thumb.jpg

post-2463-128510588027_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dakle konaÄno sam raÅ¡Äistio onu nesreću od 5 zarez 1 zvuÄnika, pa sistem B sada izgleda ovako:

ZvuÄnici su novi, iQ3 od Kefa, ali ne bih gnjavio sa njima. Ovo je detaljÄić koji vrijedi :-?

Ako niste shvatili lepotu Marantzovog pojaÄala PM550DC i Tunera ST310, evo vam joÅ¡ jedne slike, iz drugog ugla:

Ovaj sistem je u izgradnji, bukvalno: Pravi se polica sliÄna onoj za sistem C, a stiže i Sir Johnov gramAfon. Dek neće biti deo ovog sistema, jer ga pravim za ćerku, a bilo bi sjajno da se primi makar na ploÄe, kasete su već egzotika... Vremenom ćemo menjati kablove, igle, i uopÅ¡te potrudiću se da je zainteresujemm za ove stvari. Pa ako se primi - milina, ako ne - uvek će mi ostati jedan lep, retro sistem...

post-2463-128510594444_thumb.jpg

post-2463-128510594453_thumb.jpg

post-2463-128510594464_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Najbolje jos pre nego sto se deca rode - da se tata izigra... :-?

Slažem se. Nego, u mom sluÄaju se tata već podosta izigrao svim i svaÄim kada je tek u zrelom dobu dobio potomstvo. Ima u kući komponenata i za jedan rezervni sistem, ali kuburimo sa prostorom, sliÄno kao i mnogi od nas.

Link to comment
Share on other sites

10 godina. Bila na Iron Maiden, Blackmore's Night i Stonesima. Veliki fan Iron Maidena.

Isto k'o moj stariji sestrić; on je '97. godiÅ¡te. I baÅ¡ je u poslednje vreme poÄeo da se interesuje za metal :-? , pa me je pitao za savete (mama i tata nisu za te stvari kompetentni). PoÅ¡to ja, ipak, trenutno viÅ¡e sluÅ¡am neke druge stvari, pod stare dane sam poÄeo da ponovo istražujem i taj žanr koji sam nekada davno pratio i sluÅ¡ao. Tako sam iskopao neke stare ploÄe i diskove, poÄeo da mu dajem smernice Å¡ta da sluÅ¡a i do sada je sve iÅ¡lo kako treba. I njemu se najviÅ¡e dopadaju Mejdeni, a zatim idu Metalika i Sabat; neÅ¡to manje mu se sviÄ‘a AC/DC. Sad treba da mu dam malo Motorheda (već sam mu priÄao da sam njegovu mamu od miloÅ¡te zvao Lemi kad smo bili mali ;) ), Deep Purple, itd., itd. Videćemo Å¡ta će biti kad joÅ¡ malo odraste. InaÄe, izbegavao sam Megadeath i sliÄne da mu dajem da sluÅ¡a, iako se raspitivao, ... joÅ¡ je mali i nezreo.

Link to comment
Share on other sites

Isto k'o moj stariji sestrić....I njemu se najviše dopadaju Mejdeni.

Da, pa sad vidi koja je njihova cljna grupa...

:-? Šalim se - ja ih i dan danas obožavam! Samo što sam bled fan u odnosu na ćerku, ona im svaku pesmu zna,'baš svaki stih'.

@Pirate:

Ne znam Å¡ta bih ti 'mudro' rekao o iQ3. U dva navrata su bili u najužem razmatranju uz Ma RS1, i mislim da se radi o veoma dobrim malim zvuÄnicima. SluÅ¡ao sam ih na NADu i svom marancu kojeg sam odneo u audioplus. U odnosu na RS1 imaju manje basa (ko bi mislio da manja kutija ima viÅ¡e basa), ali je Ävršći, utegnutiji i iQ3 ima bogatije srednje. Sve u svemu, mislim da ako se odluiÄiÅ¡ za iQ3 nećeÅ¡ pogreÅ¡iti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...