Jump to content


vezivanje zvucnika


dragutin

Recommended Posts

pozdrav gospodo.zbog prostorije u kojoj mi se nalazi ozvucenje uvek fali malo basa.dok to ne sredim razmisljao sam da privremeno prikacim vufere koji mi skupljaju prasinu u podrumu.imam magnat zvucnike model art 144 012 i harman kardon pojacalo model hk640.zvucnici rade na 4-8 oma po specifikaciji a na mernom instrumentu je to 4 oma.pojacalu odgovara 4 oma minimum kada je samo a par ukljucen a 8 oma minimum kada su a i b ukljuceni.posto imam kutiju sa 2 vufera od 6 inca koji su isto na 4 oma jedino resenje koje vidim je da oba vufera dobiju svaki svoju skretnicu za bas i da se jedan veze redno za jedan zvuvnik a drugi da se veze redno za drugi.jer ako ukljucim b par(cak i da vufere vezem redno i dobijem 8 oma i povezem ih na b) ja imam na a zvucnike koji su 4 oma.procitao sam na stranim forumima da ljudi povezuju kao sto sam ja naveo gore samo sto nisu spominjali skretnice.mada neznam da li je to uopste izvodljivo sa jednom skretnicom.koliko bi lose to zvucalo s obzirom da vezujem vufere iz iste kutije na 2 razlicita kanala?i da li ima neko drugo resenje.svako dobro zelim.

Link to comment
Share on other sites

Vezivanje drugih zvučnika na red sa glavnim zvučnicima može znatno pogoršati zvuk. Pogotovu predložena kombinacija nije dobra, a od 6" drivera nikakvog basa neće biti više, samo će induktivnost tih drivera suzbiti visoke na glavnim driverima. Za manjak basa, kupiti aktivni SUB ili više njih, i bataliti ovakve eksperimente.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Nixie said:

Koji je to model 144012 ne mogu da ih nađem? Da nije ovaj dole 144 120?

images.jpeg

ovakvi su i pise na njima 144 012.144 120 su drugaciji imaju manji srednjetonac.

4 sati ranije, petarjovic said:

Ne znam kakav mu je sub,da proba njegove kablove u konektore zvučničke u amp, zajedno sa kablovima od zvučnika.

pasivan subwoofer.ima pozadi na skretnici prikljucke left i right input i left i right output sto znaci da je predvidjeno da se vezuju zvucnici za njega.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Nixie said:

Vezivanje drugih zvučnika na red sa glavnim zvučnicima može znatno pogoršati zvuk. Pogotovu predložena kombinacija nije dobra, a od 6" drivera nikakvog basa neće biti više, samo će induktivnost tih drivera suzbiti visoke na glavnim driverima. Za manjak basa, kupiti aktivni SUB ili više njih, i bataliti ovakve eksperimente.

nisam video ovaj odgovor malopre.hvala na savetu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...