Jump to content


Lampaški PreAmp


Dr Roadstar

Recommended Posts

Imam želju da ušetam u svet lampaških uređaja , pa sam tražio nešto povoljno da mogu da probam sa raznim DAC-ovima i snagašima, a da ne bude previše skupo...Kao neki uređaj za eksperimente 😀

Mogu da nabavim pramp rađen po šemi musical fidelity x-10d (saznao od pouzdanog izvora) sa trenutno B 519II lampama. U ok je stanju, domaća polukomercijalna izrada...

Zanima me da li je preamp sa takvim lampama dobar za entry level i za kasnije probu sa drugim lampama. Da li možda nešto drugo....Snagaši na raspolaganju: Rotel, Vincent, NuForce....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

X10D je bio buffer sa jediničnim pojačanjem koliko me sećanje služi. Mana je loše napajanje i mali radni napon ECC88 cevi. To po meni samo muti zvuk, tako je i napravljeno da "ubije" digitalnu oštrinu. Imam negde originalnu šemu, a Kinezi to prave na kilo sa raznim lampama  i previše jeftinim delovima. Neki od tih sklopova osim sličnog napajanja veze sa X10D nemaju. Inače originalna šema ima naponsko pojačanje koje je svedeno na 1X negativnom povratnom spregom

Link to comment
Share on other sites

6N1P-EV imam i odlične su stvarno. Jedino što za tako malu lampu imaju nenormalno veliku struju grejanja od celih 600mA. E88CC i slične duple triode su sasvim zadovoljne sa 300-350mA.  Zato ih je teško ugraditi umesto E88CC/ECC88 i ako je isti pinout. I karakteristike im nisu iste.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Nixie said:

6N1P-EV imam i odlične su stvarno. Jedino što za tako malu lampu imaju nenormalno veliku struju grejanja od celih 600mA. E88CC i slične duple triode su sasvim zadovoljne sa 300-350mA.  Zato ih je teško ugraditi umesto E88CC/ECC88 i ako je isti pinout. I karakteristike im nisu iste.

Dobro, znači upgrade lampi je moguć? Vraćanje na 6N1P....

Ša je sa ovim B 519II?

Link to comment
Share on other sites

Nije ni V519 ako je Ruska lampa. Magija neka. Tvorac toga možda zna šta je to. 
Jedino što je sigurno ako je šema X10D je da su u pitanju duple triode.
Lampa kažu američka.
A tvorac kaže da su bile 6n1p izvorno ali kako je preamp kupljen od njega, vrv je doživeo zamenu lampi. Da ne eksperimentišem previše, sačekaću drugi preamp.

Za sada slušam hibrid Vincent /ShengYa i ok je. Sa istim snagašem i Hegel DACom malo oštriji, sa Musicak Fidelity M1 DACom je prijatniji za moje uho. Ali to je sve na prodaju.... Tako da idemo dalje.
Hvala na savetima i mišljenju.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...