Jump to content


Cambridge Audio CXN2 vs externi DAC/laptop


paja959

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

22 sati ranije, Sonichammer said:

Ja sam prodavao ( ili bar pokusavao) jedno vreme taj Asus.

Uradjen kao tenk ali zvucno teska kanturina. (mozda malo preterujem ali bas malo). Muljav, tunjav, nedefinisan bass. Neki bi rekli “ćebovan”. 

...imao si varijante i sa ovim DSD Muses upgradeom ?...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, lars said:

Ne zavirujem nikom u džep. Ovo je samo kolegijalni predlog dat iz najbolje namere. Chord Qutest (sa ili bez ifi napajanja) i Ideon. Mislim da nećeš isprobavati dalje, savršeno zvuči. Govorim iz iskustva.:listen

IMG_9748.png

falaVi na predlogu...ne sumnjam u taj Chord,al ne cilja se taj (cenovni)segment :cool:

Link to comment
Share on other sites

R2R dacovi koje si naveo su ok, da li su bolji od Qutesta ne znam. Da li si direktno poredio sve ove navedene modele? Koji uređaj je bio u ulozi transporta a šta je bio ostatak sistema. Koja se vrsta muzike slušala i u kojoj rezoluciji. Ako te ne mrzi odgovori mi zanima me. 

Za tu cenu diy nema šanse da priđe, ni za višu cenu ako ćemo pošteno.Ali ok

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, lars said:

R2R dacovi koje si naveo su ok, da li su bolji od Qutesta ne znam. Da li si direktno poredio sve ove navedene modele? Koji uređaj je bio u ulozi transporta a šta je bio ostatak sistema. Koja se vrsta muzike slušala i u kojoj rezoluciji. Ako te ne mrzi odgovori mi zanima me. 

Za tu cenu diy nema šanse da priđe, ni za višu cenu ako ćemo pošteno.Ali ok

Direktno smo poredili, ja i Aibo. Na njegovom kanalu postoje testovi i poređenja. SIstem takav da sa lakocom pokaže razlike. Zvučnici Spirit Wind (Jeff Bagby), AI predpojacalo, AI Ice power snagaš. Strimeri Ifi zen stream sa ifi iPower X, Pi2Aes Mercury sa Allo shanti napajanjem.
A za Diy pošteno da ti kažem, šestoro ljudi sa foruma ima isti diy dac koji je neuporedivo bolji od bilo kog daka iznad navedenog..
 

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da su našli optimalno rešenje za dac  po pristojnoj ceni. Qutest ipak traži bolju opremu, pre svega transport a i amplifikaciju da bi došao na svoje. Ta oprema koju ste koristili je kvalitetna ali ne dovoljno. 

Zvučnici su diy pa ih ne bi komentarisao.

Pitanje sam postavio ne zbog toga da dokazujemo šta je bolje već me zanimaju R2R dacovi samo  iz više kategorije.

Link to comment
Share on other sites

Preamp, Dac, pojačalo za slušalice... Ono što mi pada na pamet, ako nisi "gadljiv" na polovno je PS Audio Stellar GainCell Preamp/DAC. Ja sam svoj, prošlog proleća (u top stanju 10/10) kupio za 1200 EUR u Holandiji (po SAD-u se da pronaći i puno povoljnije). Godinu dana sam uživao sa istim. Po meni retko dobar 3u1 bez vidljivih i čujnih kompromisa, naravno u tom cenovnom rangu.

Da ne dužim odličan preamp i odličano pojačalo za slušalice u A klasi, i vrlo dobar i ESS Sabre DAC...

Bilo bi savršeno ako bi imao priliku da čuješ i svojim ušima, najbolje u svom sistemu...

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, _Naum said:

Pitaš a sve znaš. Zanima te r2r ali ne u kontekstu dal je bolji ili ne.. Zanimljivo 

Nema tu ništa nejasno a ni posebno zanimljivo. Bitan je bio i drugi deo pitanja koja muzika i u kojoj rezoluciji. Ali ok je 🙂

Link to comment
Share on other sites

nisam hteo,al eto djavo mi ne da mira...poteglo se pitanje Asus-a,"muljavosti"..nemam nikakvih moralnih obaveza prema Asus-u,posto je vracen prodavcu iz tehnickih razloga,uradjen je Muses DSD upgrade na (bivsoj) doticnoj spravi,ali javljali se random neki "supersonicni" zvuci u vidu smetnji,nakon par sati upotrebe u trajanju od 30 sekundi-1 minut...prodavac kontaktiran,bio je korektan,vratili sve,svako svoje....na lokalnom forumu su mi savetovali da vratim sve na "bazicni" set up.i da proverim.....nisam hteo,da kazem iz neke legalne perpsektive...listajmo dalje..

Chord 2 qute je i dalje tu,i bit ce jos x meseci,i to je sprava koju sam i sam zaciljao,prosle godine ,onako na osnovu slusanja kod vlasnika istog u full Quad sistemu sa ESL63,34/606...prije je on imao Mojo,da kazem medj prvima koji je uleteo u njega...

 

no eto vrag ne spava,prosle nedelje je zvanicno i na Tidal,i u slobodnoj prodaji objavljen Little Feat "Sailin' shoes",i "Dixie chicken" (2CD/3LP varijante ).. kod prvorazrednog idijota "Dixie chicken" je i da danas recimo u top 5 muzickih dogadjaja danasnjice,vrsi zagrevanje,pa slusa sve to no Tidal,dok ne stigne naruceni LP-i....kako to svira na Tidal /2Qute?...iskreno cu reci....odvratno sa 2Qute,barem meni...cekam da stignu naruceni LP-i,i slusam radije Erik Truffaz,Vladislav Delay,Jon Hassell-a i dalje sa velikim zadovoljstvom sa Chord...

transparencija,detalji. ?..who the fuck is Alice ?

 

:beer

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...