Jump to content


'Ajde sad da vidimo sta ko ima!


空也

Recommended Posts

  • Replies 496
  • Created
  • Last Reply

Uuuuuu!!! :cheers:cheers:cheers

Ja sam davno kao klinac bas lozio na taj Philips set.

Ako ga ikada budes prodavao, prvi sam na redu! :cheers

Doduse ne znam sta bi sa njima, posto trenutno vec imam jedno pojacalce od cca 30kg viska... ali eto. :cheers

Nema potrebe da se plasis starih zvucnika. Ja malo malo pa uletim u neku restauraciju.

Link to comment
Share on other sites

@zodiac:lep sistem :cheers nadji neki vintage JBL uz to,znam jednog tipa sto je imao JBL 4435 sa Harman Citation 16 onomad,Philips pre-amp kao tvoj i hteo menjati Citation 16 za ovakav izlaz..ja samo mogu da ti kazem da sam svojevremeno imao neki vintage Philips receiver sa 2x15W,verovatno da ga vidis na buvljaku ne bi dao za njega 5 eura,i da je bolje svirao sa JBL L112 nego neki japanci sa 2x100W

@Kuja:googlaj,neki vintage klub u Grazu,za 1000 ojra su imali na prodaju ovakav pre/power/tuner....

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Evo kao sam ja rijesio sigurno i kvalitetno problem dvaju pojacala na jedan par zvucnika.

Uzeo sam kvalitetni relej sa 4 NO/NC kontakta i jedan ACDC ispravljac 12 V. Taj 12Voltni ispravljac je spojen na moj Sansui receiver, na switched AC outlet i kada ukljucim sansuia, relej dobije 12 volti od ispravljaca, prebaci na NO kontakte i signal ide na zvucnike, cim iskljucim Sansuia, relej se vrati u mirno stanje i signal ide preko NC kontakata.

relay.jpg

AC_DC_12V.jpg

Car_ICO_male_conn.jpg

connected.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jako davno , negde 80 tih sam slusao kod drugara Kenwood pojacalo nesto u fazonu kao tvoje - mnogo je dobro sviralo a i imalo je snage do besvesti. Jednom je pravo rodjendan , pola naselja nije spavalo ( baja imao neke DIY disko kutije sa 2 x 30 cm bas jedinicama ) dok nisu dosli panduri i ugasili muziku. Jesu bila vremena, umesto START-a ispod klupe mi kataloge sa uredjajima gledamo :cheers

Ne prodaj ni jedno , cene starih uredjaja su stravicno uzele maha - ako bilo koji prodas kajaces se.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Potonula ova tema u zaborav :wave2

Ajde da je osvezim sa slikama OMS7 II.

Nazalost nikako da ga uhvatim sa mojom @#$%^&*( kamerom u pravom svetlu , u svakom slucaju sem 2 minijaturne ogrebotine na gornjem poklopcu , prednja ploca i tehnicki besprekoran. Zvuk , hm , moram da kazem da sam vise ocekivao s obzirom da je baziran na 1541 ( ovo moram da proverim jer nalazim na kontradiktorne podatke) . U svakom slucaju da bi prodisao punim plucima m je potreban bolji klok jer se oseca izvesna doza ostrine u poredjenju sa modifikovanim 620 , nesto uza i za zvucnike vezana zvucna slika ( moram iskreno da kazem da 620 svira bolje) . Medjutim posto je u ovakvom /odlicnom/ stanju na njemu se nece raditi nista - nije savrsen ali ima svoju vrednost jedino ovakav - dakle ne diran.

post-1917-128510802062_thumb.jpg

post-1917-128510802062_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo da pozdravim sve ljubitelje dobrog zvuka, posto sam ja novi na forumu, i zeleo bih da se pohvalim sa Sansui SP-2000 zvucnicima, slikani su mobilnim, ali bice i boljih slicica. Ovom prilikom imam i jedno pitanje, ne uspevam da pronadjem pravu visinu na kojoj bi lepo radili, nemam stalke, pravio bih vrlo rado ako neko ima kakav predlog, jer nista od standardnih mi ne odgovara. Trenutno rade na Denon AVR 1706 receiveru, pre toga su bili na nekom Nordmende receiveru iz sredine 70-ih.

zaborav da kazem da nemanju originalne maske, ja sam ih ovakve nabavio.

post-8056-128510834177_thumb.jpg

post-8056-128510834177_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

TeÅ¡ko im je naći mesto za svirku ali kad potrefiÅ¡ osećaj je nikad bolji. PokuÅ¡avao sam sa improvizovanim stalcima (stolica pa je okreći na kant, pa hoklica itd.) meÄ‘utim ćorak. I tako ti sluÅ¡am ja kutije i pukne mi film...Znam da to može bolje. U 1 ujutru krenem da pomeram ormare i TV policu, sto za komp itd. Soba mi je bila orijentisana po dužini. 4 x 5 metara s tim Å¡to su zvuÄnici i TV polica stajali na kraćem zidu. Na istom zidu su i vrata za ulaz u sobu tako da mi je to ostavljalo joÅ¡ manje mesta za manevar. Na kraju sam shvatio da sluÅ¡am mono zvuk. Onda krenem da prevrćem sobu i zavrÅ¡im u 3 i 30 ujutru sa sobom koja je okrenuta za 90 stepeni u levo. Sada je orijentisana po Å¡irini i izmeÄ‘u zvuÄnika ima 4 metra razmaka. Zvuk se promenio totalno. Sada je to to :wave2

Link to comment
Share on other sites

Thanks na savetu, trenutno skupljaju prasinu jer renoviram stan, radice u dnevnoj koja je 4.8 x 3.7, naravno na manjem zidu, ali cu ih probati i na ovom vecem, jedino sto i dalje lutam za pravom visinom, bili su oni i na stolici, hoklici, raznoraznim cudima, i par puta sam im pogodio poziciju, i uzivao, a evo i nekih podataka sa neta o njima. Ja sam im zamenio terminale ne ledjima kvalitetnijim i razmisljam se da promenim unutrasnje ozicenje (preporuka?) a isto tako bih menjao i kond na skretnicama, sve je originalno, a kako sam shvatio, to ima rok trajanja.

ne uspevam da ukacim sliku sa mog kompa, dajem link na kome se mogu videti specifikacije

http://www.classicsansui.net/Speakers.htm#SP2000' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

U pitanju su AR 2ax, o zvuku nadam se za koji dan kad ih malo dovedem u red.Inace su to kutije iz 1969 i za divno cudo su neverovatno dobro ocuvane, cak su i vesanja u dobrom stanju mada su kutije generalno dosta ruzne i smesno izgledaju kao sto isami vidite.Ali meni je najbitnije kako sviraju tako da im sleduje malo osvezavanja pa cemo da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Puno srece! Nadam se da si svestan u sta se upustas! :lol:

Meni je stan u dva navrata sredjivanja mojih AR-ova, po tri meseca bio pretvoren u radionicu.

Zena mi je jedva izdrzala, a klincu je bilo jako zabavno posto voli da "majstorise" sa tatom. :lol:

Ti stari AR-ovi su jako z@j3bani za restauraciju, zato sto su mnogi punjeni sa staklenom vunom.

Moraju se otvarati napolju, uz koriscenje rukavica i maske preko lica, posto je stakleni prah koji odasvuda ispada jako nezgodan.

Taj visokotonac sa slike je posle 40 godina najcesce u losem stanju zbog starenja materijala od kojih je napravljen.

Ovde imas "bibliju" za restauraciju AR-3 zvucnih kutija, ali se veci deo saveta moze primeniti i na tvoje kutije;

http://www.classicspeakerpages.net/libr ... the_ar-3a/

Na istom forumu mozes saznati sve sto zelis da znas o tvojim kutijama:

http://www.classicspeakerpages.net/IP.Board/index.php?showforum=3' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...