Jump to content


'Ajde sad da vidimo sta ko ima!


空也

Recommended Posts

  • Replies 496
  • Created
  • Last Reply

Gramofon tek treba da kupim...

Trenutno mi svira Technics SLQ2 ciji sam vlasnik od 1981. godine.... U pitanju je vise nego solidan gramofon ali mislim da sam ga prerastao i prevazisao. Zao mi je da ga prodam jer ne bih dobio nikakve pare za njega cca 50E.

Razmisljam da uzmem Denon gramofon DL 59L; DL 62; DL 67 ili DL 75L....

Linn i Micro Seiki su mi preskupi dok za Thorens-e nisam zainteresovan.

Kakva su vam iskustva sa preuredjenim PD 9700. Mnogi su ispljuvali Pioneer-ove CD player-e......

PD 75 je stariji brat PD 65 koji se pravio iskljucivo za americko trziste......

Ne znam da li bi radili upgrade M90/C90a ili ih ostavili takvi kakvi jesu???

Da li dodati EURO prikljucak i energetski kabl? Na TX 9800 imam EURO prikljucak i sjajan energetski kabl ali priblizno isto zvuci kao i Pioneer F91 sa fabrickim energetskim kablom.....

Link to comment
Share on other sites

Gramofon tek treba da kupim...

Trenutno mi svira Technics SLQ2 ciji sam vlasnik od 1981. godine.... U pitanju je vise nego solidan gramofon ali mislim da sam ga prerastao i prevazisao. Zao mi je da ga prodam jer ne bih dobio nikakve pare za njega cca 50E.

Razmisljam da uzmem Denon gramofon DL 59L; DL 62; DL 67 ili DL 75L....

Linn i Micro Seiki su mi preskupi dok za Thorens-e nisam zainteresovan.

Kakva su vam iskustva sa preuredjenim PD 9700. Mnogi su ispljuvali Pioneer-ove CD player-e......

PD 75 je stariji brat PD 65 koji se pravio iskljucivo za americko trziste......

Ne znam da li bi radili upgrade M90/C90a ili ih ostavili takvi kakvi jesu???

Da li dodati EURO prikljucak i energetski kabl? Na TX 9800 imam EURO prikljucak i sjajan energetski kabl ali priblizno isto zvuci kao i Pioneer F91 sa fabrickim energetskim kablom.....

Link to comment
Share on other sites

"Kakva su vam iskustva sa preuredjenim PD 9700. Mnogi su ispljuvali Pioneer-ove CD player-e......"

Odlicna, covek je uzeo stok model i zamenio diode i elektrolite u napajanju, stavio pravljeni energetski kabl, promenio jos sto sta, ukupno oko 100 evra materijala. Rezultat je bio impresivan. Najbolje unapredjenje je promena kristala. Inace, za ove Pionire jos uvek postoje originalni rezervni delovi.

Jel mozes da mi preko pp ili ovako konkretno kazes koji si kristal stavio i sta si konkretno zamenio ja hocu da malo sredim Pioneera PD 9700

Link to comment
Share on other sites

Gde smo stali?

Koja je najbolja vintage linija?

Da li je Sansui CA/BA 5000 + TU 9900 (TU-X1) + SC 5330 +SR 929 bez konkurencije?

Sta mislite o Technics-u SE-A1/SU-A2 + SL 1000 (SP 10) + RS M95 + ST 9038 ili Kenwood-u L-02T + L-02 gramofon?

post-1978-12851050079_thumb.jpg

post-1978-128510500854_thumb.jpg

post-1978-12851050079_thumb.jpg

post-1978-128510500854_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koji je najbolji Nakamichi deck?

Dragon; ZX 9; RX 505; ZXL 1000; CR-7E ili neki treci; ....

Dragon je kod kolekcionara najtrazeniji. Nekada je kostao 4100DEM a i dostize najvisu cenu na nemackom eBay-u....

Od vintage gramofona najbolji koji sam cuo bio je kod mog prijatelja Andrije. U pitanju je sredjeni Technics SL 110 sa SME 3009 ruckom. Zvuk je topao, zaobljen i mek....

Takodje sam kod njega slusao sredjeni i upgrade-ovani Sansui SC 5330 i na mene je ostavio vise nego dobar utisak....

S obzirom da je na prelepe Vintage komponente vreme ostavilo traga da li je neophodno uraditi njihov upgrade sa novim kondenzatorima i elektrolitima i moze li se time postici da sviraju na indentican nacin kako su nekada svirale.....

Preko Bare da li si slusao nesto od Pioneer-ove exclusive serije? C7/M7 i C8/M8? Cena ovih komponenti je astronomska ali sam cuo da ih audiofili hvale.

post-1978-128510500863_thumb.jpg

post-1978-128510500875_thumb.jpg

post-1978-128510500863_thumb.jpg

post-1978-128510500875_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Najbolji Nak-ovi

1.ZXL 1000

2.ZXL 700

3.ZX9 + CR7

4. Dragon , ZX7 , RX505 , 682ZX, 681ZX..

Ovo je po nekom mom misljenju redosled najboljih Nak-ovih dekova. Za kucnu upotrebu ako volis da se igras sa dugmicima- ZX9 ( ove je inace i sam Nakamichi koristio u svom studiju -32 komada). Ako volis automatiku idi na CR 7. ZXL 1000, 700, DRAGON bolje zaobidji , dobri sudekovi ali ako ode nesto , kuku lele.

Sto se tice Sansui-ja ja bih licno preskocio sve starine ( bez obzira koliko su dobre ) i isao na ALPHA seriju sa kraja 90-tih. Tesko se nalaze van Japana i kada se nadju imaju visoku cenu.

Link to comment
Share on other sites

pilebgd, slazem se sa alexovom listom nakova, samo bih dodao da je ZXL1000 takodje izuzetno problematican sto se tice opravke pa cak i ako neko ima para za njega bilo bi dobro da razmisli dvaput pre kupovine.

Pored ZXL 700 izuzetan je i ZXE 700.

Ja imam ZX9 i CR7 i obozavam ih. Takodje i RX505 za svakodnevno background slusanje.

Od nakova po razumnim cenama koji su manje poznati preporucio bih jos

LX5 , CR4, CR5 BX300 je dobar sto se tice zvuka ali nepouzdan (japanska oznaka ZX5) .

Od Pionira koje si spomenuo nisam cuo ni jedan, verujem da su dobri.

Takodje podrzavam izbor Sansui Alpha X serije umesto klasicnih sansuija, problem je samo sto toga na trzistu jednostavno nema, ko ima nece da proda jer nema zasto.

Link to comment
Share on other sites

ZX 1000 sam vec stavio u listu problematicnih dekova za popravku i odrzavanje. ;)

Sto se tice BX300 ne bih se slozio da je problematican dek. Imao sam ga nekih 13 godina ( i dan danas svira kod mog rodjaka u Srbiji) i jedini problem su bile IDLER TIRE-s . Ovo se tesko nabavljalo 90-tih i bile su skupe preko oficijelnih dilera. Na kraju sam problem resio sa gumicama za zaptivanje hidraulike. Ovo je radilo kako treba , jedino su morale da se cesce menjaju. Inace , ne treba se plasiti Nak-ova. Vrlo retko se kvare ( za autorevers modele - na znam situaciju) i kada se nesto desi svodi se na zamenu gumica. Za ovo su zadnji modeli zgodniji nego ZX, Zxl serije.

Dali dole ima jos lepih primeraka - nemam pojma. Znam da dok sam jos bio u Bgd-u uglavnom imali tipovi koji su snimali muziku i to je uglavno dosta koriscena oprema. Nak-ove su koristili za snimanje master traka a sa njih na Technics-e ili Akai-je.

post-1917-128510501056_thumb.jpg

post-1917-128510501056_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imao sam ih dva... koja je to muka raditi. Inace, prednja maska divna, ali sva plasticna, tuga bozija. Unutra mehanizam sa 3 direct drive motora, milina, ali dek natrpan elektronikom, a pola kablova zalemljeno, nije na konektorima, pa dok sve rastavis...

Hoce da im zariba rotacija glave za snimanje/reprodukciju i to je onda jako tesko srediti jer se oguli lezaj - caura u kojoj se nalazi glava...

Inace, ima divne pokazivace nivoa - on je po mom misljenju jedan od najlepsih dekova koje sam video. Poslednji put je bio na buvljaku za 20 maraka, pre nekoliko godina i nisam ga kupio - jos su mi bili svezi utisci od prethodna dva, pa nisam zeleo da se podvrgnem seansi mazohizma...

Link to comment
Share on other sites

Davorine, pozdrav i dobrodosao na nas forum!

Sto se tice prednjih maski, nesto se ne secam da je u to vreme bio trend metalnih maski na uredjajima... evo, prisecam se nekih uredjaja, neki su imali, neki nisu. Ali i koji su imali, pa to su bile limene ploce, a ne ko danas ova masivna cuda :thumbsup2 .

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Davorine, pozdrav i dobrodosao na nas forum!

Sto se tice prednjih maski, nesto se ne secam da je u to vreme bio trend metalnih maski na uredjajima... evo, prisecam se nekih uredjaja, neki su imali, neki nisu. Ali i koji su imali, pa to su bile limene ploce, a ne ko danas ova masivna cuda :thumbsup2 .

Rajko

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...