Jump to content


'Ajde sad da vidimo sta ko ima!


空也

Recommended Posts

E pa lepo... posto smo dobili novi podforum, 'ajde sada da razbijemo led!

Da vidimo sta ko poseduje od dragih nam srebrnih sprava sa gomilama dugmica, VU metara i lampica.

Naravno da moze i bez svega toga - bitno je da je matoro

SLIKE SE PODRAZUMEVAJU!

Predlazem da se izbor dostupnih smajlija uveca za ovaj sa prijateljskog Audiokarma foruma:

ttiwwp.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 496
  • Created
  • Last Reply

Ja imam magnetofon philips N4418, cale ga je kupio polovnog od nekog prijatelja pre petnaestak godina. Ima ugradjeno pojacalo 2x80w i ulaze za tjuner, gramofon,dek i cini mi se aux. Imam i desetak traka. Posto je neispravan interesuje me vredi li da ga popravljam,mislim da kvar nije veliki? Inace ima ugradjene i zvucnike pa moze da se koristi i bez pojacala, a nikad ga nisam zakacio na pojacalo da cujem kako svira, niti sam na njegovo pojacalo zakacio kutije. Sta mislite? Evo i slike:

post-338-128510477612_thumb.jpg

post-338-128510477612_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Philips 4417 (sliÄan model), je prvi HiFi magnetofon koji sam kupio (Minhen - 1974 godina), radio u kući, vukao sam ga godinama po diskotekama. Ne bih se sa istorijske distance usudio da komentariÅ¡em kvalitet zvuka, znam da sam u ono vreme bio prezadovoljan. Posle sam preÅ¡ao na Revoxe.

Jedini problem koji sam imao sa Philipsom su hladni lemovi na PCB.

Verujem da ta makina i dan danas može lepo da svira.

pozdrav, Ivan

Link to comment
Share on other sites

Greskom sam stavio ovaj post u raspravu o filmskim eksponatima sada sam mozda na pravom mestu.Imam ove kutije oko 5 godina ali i do dan danas neznam kako im izgledaju maske samo znam da sviraju predivno :wink: cini mi se da ih neko sa foruma ima ! Pa ako ima sliku kako izgledaju sa maskama bilo bi lepo da vidim to .Hvala

post-1038-128510477625_thumb.jpg

post-1038-128510477625_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moram da pomenem i mog ljubimca iz 1970 godine koga sam pronasao na trotoaru napustenog od svih ja sam ga usvojio i sada je deo moje skromne kolekcije vintage uredjaja svira perfektno i posle toliko godina bez greske :wink: rec je o B&O beomaster 1000

Divan mali risiver sa odličnom radio sekcijom, vrlo cenjen među kolekcionarima. Ovo je prvi uređaj koji je Jakob Jensen dizajnirao za B&O. Verzija sa crnim dugmićima je starija i ima Ge tranzistore, dok se godinu dana kasnije pojavila vezija sa metalnim finišom i silicijumskim poluprovodnicima.

Link to comment
Share on other sites

Heathkit IM-21 cevni AC true RMS voltmetar (tzv. VTVM) sa opsegom od 1 mV do 300 V. Godina proizvodnje: 1964.

Radi na patentu iz 1910. godine (Vinstonov most?) sa tri lampe. Dvaput godišnje ga nosim na baždarenje i neverovatno je precizan. U odnosu na digitalne instrumente ima dve velike prednosti: kazaljku i skalu na kojoj je moguće pratiti trend napona kao i određeni pad/porast u dB i neverovatnu brzinu tako da je idealan za testiranje kondenzatora. U redovnoj upotrebi.

Ima li neko nešto starije?

post-590-128510477694_thumb.jpg

post-590-128510477694_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Divan mali risiver sa odliÄnom radio sekcijom, vrlo cenjen meÄ‘u kolekcionarima. Ovo je prvi ureÄ‘aj koji je Jakob Jensen dizajnirao za B&O. Verzija sa crnim dugmićima je starija i ima Ge tranzistore, dok se godinu dana kasnije pojavila vezija sa metalnim finiÅ¡om i silicijumskim poluprovodnicima.

Link to comment
Share on other sites

Posto je neispravan interesuje me vredi li da ga popravljam,mislim da kvar nije veliki? Inace ima ugradjene i zvucnike pa moze da se koristi i bez pojacala, a nikad ga nisam zakacio na pojacalo da cujem kako svira, niti sam na njegovo pojacalo zakacio kutije. Sta mislite?

Kako vi lekari ono kažete: "Ne znam šta je, kolega, dok ga ne otvorim". Svaku staru mašinu se isplati popraviti ukoliko za nas predstavlja ličnu vrednost a ne cifru sa EBay-a. Šta je malom, šta ne radi?

Da nije ugrađeno pojačalo možda 2 x 8 W?

Link to comment
Share on other sites

SONAB OA-14 i SONAB R-4000-ll Evo jos malo vintage koji mi se na zalost nalazi trenutno u Srbiji ali su lepo zasticeni od uticaja spoljasne sredine :D Risiver sam kupio ima nekoliko godina a i kutije pa su otisle dole da cekaju na moj povratak jednoga lepoga dana :wink: Risiver je bio neispravan takvog mi je tip prodao otvorio sam ga promenio osigurace na izlazima i radi kao nov nema apsolutno nikakvo krckanje u potenciometrima , meni izgleda smesno sa ovim dugmicima kao na nekim starim stednjacima,inace cela kutija mu je hladnjak jer je od metala ,normalno ima i hladnjak unutra ,kada sam ga otvorio cekalo me je iznenadjenje u obliku pisma a unutra detaljna sema uredjaja :lol: jedino sto nisam stigao da mu promenim lampice koje osvetljavaju skalu,

post-1038-128510477716_thumb.jpg

post-1038-128510477716_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kvar je sledeci-nece da mota traku kad se pritisne play, premotavamotava, ali nece da svira.

Pozdrav

Ako se pri reprodukciji okreće kapstan a desni kotur ne namotava traku, onda je otišao transmisioni točak ili nešto u mehanizmu za njegovo približavanje osovini desnog kotura.

Ukoliko se kapstan ne okreće znači da je pukao kaiš.

Link to comment
Share on other sites

Hoće sigurno, mala brzina će istupiti oštricu MP3. Ali snimak zavisi od ukupnog stanja i podešenosti mašine. Eto, učinili smo jedno dobro vintage delo. Kaiševi su nabavljivi, ako mi javiš dužinu i širinu (okrugao ili pljosnati presek) možda mogu da je nabavim u Beogradu.

Link to comment
Share on other sites

Hoće sigurno, mala brzina će istupiti oÅ¡tricu MP3. Ali snimak zavisi od ukupnog stanja i podeÅ¡enosti maÅ¡ine. Eto, uÄinili smo jedno dobro vintage delo. KaiÅ¡evi su nabavljivi, ako mi javiÅ¡ dužinu i Å¡irinu (okrugao ili pljosnati presek) možda mogu da je nabavim u Beogradu.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Intra, ovakvi likovi kao vintage electronics ne prodaju gumice nego znanje koja gumica pasuje na koji deck.

Prava cena gumice je 40-50 centi komad, tri guimice $1.5 a ne $15.

Meni je to rekao neki tip sa ebay kad sam po drugi put narucio gumice od njega, bilo ga sramota da me dere ko mladog majmuna.

MCM prodaje setove gumica za smesne pare. Imaju i druge delove,

motore za dekove, idler gumice itd.

http://www.mcminone.com/search.asp?keyw ... sette+belt

Pitanje za tebe: Kad se detektivski odredi sirina gumice po tragu, kako se odredjuje koliki treba da bude obim gumice da bi imala potrebnu zategnutost, ni manje ni vise?

Inace, svasta se ljudi sete. Video sam savet nekog lika koji umesto da se aka sa skidanjem transporta presece gumicu, usnira je kao pertlu a onda zalepi nekom kompozitnom smolom (nanese dosta smole sa spoljasnje strane. Kad se stisne posle nekoliko dana, pazljivo osmirgla dremelom. Mozda je resenje za neke dekove gde promena gumice zahteva rasklapanje i lemljenje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...