Jump to content


Šta ste želeli od Audio uređaja kad ste bili mali...


stex

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

@Prekobare

Hvala na lepim zeljama, ali s obzirom na to koliko radim i kakvo je zdravstveno stanje naroda Srbije, bice malo cupavo da isteram jos 40 godina... :D

Sto se tice videorekordera, nisam testirao trake sa jednog na drugom, ali zato imam (u to vreme referentni) NV-F70 Panasonic za rezervu :D

Inace, dekovi su takodje probiraci, posebno po pitanju azimuta i to je veeeeliki problem: npr. moja Alpina AL-85 je veliki probirac kada su tudje trake u pitanju i na njoj se oseti svako odstupanje azimuta. Nasuprot, Aiwa 990 i Sony 990 nisu nimalo probirljivi. Valjda je do samog mehanizma. Zato je dobar Dragon i Cassette Deck 1, kao i Nak CR7.

Nego, da li si ikada imao prilike da vidis/cujes Marantz-a SD930? Taj je kostao oko 2000 DM, takodje je imao autoazimut (ali mi nije jasno da li za glavu za reprodukciju kao Dragon ili za glavu za snimanje kao 670/680), ima ga na sajtu K-Nisi, a ja ga imam u jednom katalogu. Za razliku od Dragona i podesavanja azimuta pomocu motora itd., ovaj je imao stos sa piezokristalima u glavi kroz koje je pustana struja, te se glava pomerala.

P.S.: Da li smeta sto sam prestao da Ti persiram? Ako jeste, samo reci i izvini unapred.

Link to comment
Share on other sites

Ja imao lepog Sanya, ne mogu da se setim oznake, neki sa onim digitalnim zahebancijama, hifi stereo. Radio je kao satić, i onda mu je umrla mehanika :D. Nisam sa njim imao problema sa reprodukcijom kaseta snimljenih na drugim hifi rekorderima, sve do jedne su se odliÄno Äule. Kad sam ga napokon bacio, delova nije imalo, kupio sam Sanyo hifi plastikanac, na kome nema mogućnosti regulacije nivoa snimanja. Automatika to radi priliÄno dobro, ali nije to to. Kad bi naÅ¡ao nekog Panasonic-a 70 ili 75 u odliÄnom stanju, možda bi ga i pazario, mada ne znam Å¡ta će mi :D. Uglavnom, zvuk na dobrom hifi videu je vrhunac analognog snimanja. Dobra kaseta, one hifi sa malo drop-out-a i uživaÅ¡ u zvuku.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Nasao sam ovu temu kad sam preko search-a probao da nadjem nesto o Sansui G seriji risivera (jos uvek sanjam jedan lepi G-5700 komad, mada ne bih imao nista i protiv vecih komada u seriji). A onda se setim i casopisa Galaksija i reklama za Kenwood na predzadnjoj strani casopisa. Mislim da je tema veoma lepa da bi je zaboravili, ako nista bar za nas koji smo ta generacija.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno si ovo izvukao iz naftalina. Sjećam se da sam maÅ¡tao o Pioneer pojaÄalima koje sam vidio u katalozima poÄetkom 90tih, posebno C-73 i M-73 model, prelijepo su izgledala. Prije 10tak godina sam si i priuÅ¡tio to i to po relativno niskoj cijeni, kao novi su bili ali.....razoÄarao se zvukom, niÅ¡t to nije valjalo, samo dobro izgledalo.

Link to comment
Share on other sites

BaÅ¡ lepa tema..Meni je srce preskakalo,mislim 1983-5.. pri pogledu na ReVox liniju koja je bila izložena u Genex-ovoj prodavnici u Knez Mihajlovoj.To je bila linija iz serije B 7XX i ne lezi vraže letos naletim na jednog b750MK2 koji je bio u jadnom stanju ali uz nesebiÄnu pomoć Willi Studer-a koji ga je uradio kao da ga sada gledam u izlogu.Hvala Willi...

Link to comment
Share on other sites

Topio sam se u Dunavskoj ulici u ona dva Free Shop-a, ko se seca u NS-u. Mislim da je bilo tu Marantz-a, Pioneer-a i valjda Fisheer komponenti. Dekove sam precrtavao na papir, u pravoj velicini, bojio ih i slagao na sto, onako samo prednje maske. QQ&LELE ala sam bio lud kao klinac.. Pokojni sestrin stric me zarazio tamo neke 85-86-87 sa svojom linijom, bio neki Hafler snagas, pa trakas Sony, pa gramic Technics, neke velike MAT kutije, imao ih je kratko ali su na mene ostavile utisak, nesto valjda razglasno, ogromno a ja klinac.

E sve sam ja to zeleo kao klinac :cheers:o:)

Pozdrav

Sandro

Link to comment
Share on other sites

Daklem za mene je predmet želja bio i ostao JVC. NaroÄito oni njihovi HITECH risiveri i autoriversni dekovi. Sećam se kako sam balavio nad katalozima, do kojih se teeeÅ¡ko dolazilo. Kao primer navešću moje omiljene makine, koje nikad nisam imao: JVC RX-1001 VBK risiver, JVC TD-V711 BK dek i JVC XL-E900 BK CD plejer. BaÅ¡ me zanima kako to svira, nisam ih nikad sluÅ¡ao, a kupio bi ih bez razmiÅ¡ljanja, samo se jako teÅ¡ko nalaze :listen.
Link to comment
Share on other sites

E, nabavio sam i taj tvoj JVC TD-V711 i mogu da ti kazem da je stvarno, dobar. Direkt drajv pogon, dobre glave, trebalo bi da radi vecito. Dizajn je onako, kao Pioneer elite (narandzasto/crvena svetla, drvo). Ima neka interesantna resenja, recimo ispisuje velikim ciframa pikove dok snimas. To je jako zgodno, bolje se vidi nego pikovi na fluo vu metrima. Ima tri line in ulaza a ne samo jedan. Dva ulaza mogu da se koriste direktno, da se zaobidje pretpojacalo.

Jos jedna neobicnost - ima HX pro koji moze da se iskljuci.

Mane - izlaz mu je tisi nego kod drugih uredjaja a nije varijabilan. Tako da ako slusas izvor na recimo "osam sati", dek moras da pojacas na devet

ako hoces da poredis izvor/snimak. Izlaz za slusalice je fuserski odradjen.

Link to comment
Share on other sites

Videces da zvucno, nazalost, nije nista narocito... kao i vecina JVC dekova. Teac V7000 je bolji a o Nak dekovima da i ne pricamo.

Zanimljivo je resenje pogona: pri snimanju/reprodukciji radi samo glavni motor, dok se namotavnje vrsi preko malog idlera vezanog za desni zamajac - resenje kao na RIZ deku :listen.

Link to comment
Share on other sites

Setih se jedne Philipsove mini linije na Obilicevom Vencu. Kostala je oko 3600 DEM-a negde 1981, i sastojala se od prekrasnog digitalnog kasetdeka, digitalnog tjunera i pojacala sa pretpojacalom. Da li mozda neko zna o cemu pricam,ili je mozda za divno cudo poseduje. Znam da sam je kao klinac strasno zeleo, ali sam na kraju kupio Korting-ovu mini liniju koja se prodavala u to vreme za tada tricavih 1000 DEM-a jer je firma otisla u bankrot. Pojacalo A100 je vredelo svake pare, ostali uredjaji su bili skloni kvarovima pogotovo dek.

U stvari kad bolje razmislim mnoge stvari su bile nedostupne (ne usmislunovca vec pre svega izbora) i samim tim lepse nego sto su ustvari bile. Mada kad se setim uredjaja se LED-ovima, LC display-ima ili VU metrima, a kraj njih digitalni brojac (auuu...). Danasnji uredjaji jednostavno nemaju taj smek, a divni skacuci led ili LCD display-i kao da su iscezli. Nisam video da neko po pitanju dekova spominje OPTONICA (Sharp) dekove sa kraja 70-tih.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam 'teo sam ono sto i dan danas, a to je gomila citava: Linn LP12 Sondeck :listen , Linn Itok ;) , SME V :cheers , Koetsu black :blah , Proac Studio 1 :listen , AE 1 ;) , Energy Pro Monitor 22 ;) , MF P270 ;) ,...

Sve sto sam zeljela to (ni)sam imala... :cry:

Sve sto sma imala sam doduse manje/vise zeljela...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...