Jump to content


DIY - pomoć oko interkonekt kabla


vladat1

Recommended Posts

Zdravo, gledao sam na sajtu 

http://www.moxtone.com/interconnect.htm i

http://diyaudioprojects.com/Power/diySilver/ kako se prave interkonekt kablovi. Na Moxtone sajtu ima jedan deo 

Sljedeći je korak skidanje crne izolacije s VGA kabela te odvajanje oklopa i feritnog prstena od ostatka (slika 3). Ostatak žica ne treba nam za izradu strujnog kabela, ali može poslužiti za izradu nekog pristojnog interkonekta ili s/pdif kabela, što će biti opisano u drugom projektu.

 

gde se opisuje izrada interkonekt kabla od VGA kabla. Da li imate neku šemu za izradu, jer mi je ostao materijal od izrade kabla za napajanje ?


 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minuta ranije, Father said:

Ja bih povezao

NA PLUS ČINČA -  Ljubičastu+Orange+Žutu+Roze+Zelenu+Sivu+Plavu

NA MASU ČINČA - Crnu+Belu+Sve Širm pletenice (roze, zelenog, sivog i plavog)

 

 

Tako ću i da uradim. Da ih upletem nekako ili samo da ih uguram u termoskupljajući bužir? Da li da stevim feritni prsten kao na "diyaudioproject"? Da li da ih izolujem pamukom pre nego što ih stavim u bužir ?

 

30 minuta ranije, siroma said:

UTP kabl nije dobar izbor za interkonekt

 

Ovo je samo proba. Zaiteresovalo me što su rekli na Moxtone sajtu za VGA kabal od CTR monitora

Link to comment
Share on other sites

Pa uputno je upresti ih u spiralu samo nikako gusto. Ako je moguce sto opusteniju periodu umotavanja, npr na 10cm okret. I dobro stegni teflonskom trakom da bude fest stegnuto. Preko teflona navuci termalni buzir.

Ne ocekuj previse od tog kabla, ali kao iskustvo je uvek dobro igrati se. Mislim da su zice kalajisani bakar. Ako je cisto srebro onda mozda nesto i postignes sa tim.

U svakom slucaju neka ti je srecan rad. Javi sta si uradio. 

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, Father said:

Ako je moguce sto opusteniju periodu umotavanja, npr na 10cm okret. I dobro stegni teflonskom trakom da bude fest stegnuto. Preko teflona navuci termalni buzir.

One su već umotane tako. Samo onda da ih obmotam teflon trakom, i navućiću termali bužir.

 

 

 

 

Capture1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pa da. Lepo ih zategni izmedju dve stege i namotaj jedan sloj teflona cisto da sve stisne. Dodatno provuci kroz termo buzir i bice to dovoljno.

Naravno ima tu dosta propusta na temu RF i EMI izolacije, ali ovo je neki ok koncept na zadatu temu. Mozda bi dodatni omot aluminijumske folije pomogao, ali bi mogao i da napravi neki problem sa unutrasnjim sirmovima...??? 

Link to comment
Share on other sites

Многи вишежилни каблови данашњице, тј. њихови проводници ,укључујући УТП нису направљени од бакра, већ од алуминијума превученог танким слојем бакра , наравно због ниже цене. Говорим из искуства.

Скалпелом загребати лицну, и ако се испод укаже бела боја алуминијума кабал иде у канту за отпадке. Може и тест упаљачем- алуминијум се одмах заковрџа. Чак сам наишао и на струјни кабал од алуминијума. Посумњао сам када сам видео да се тешко леми, калај одмах потамни и не ствара спој.

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Streetplayer said:

Ko kaze nema sanse?

Nigde ih nikada nisam video, a nema ni veze. Obavio sam ga teflon trakom. Čekem za vikend da odem do Woby Haus po Termoskupljajući bužir. Gde ima da se kupi providni od 12 mm ?

*** Ovo za istu boju činča je zbog toga jer sam te samo imao. I ovako je za probu u učenje :)

 

Capture1.JPG

Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2018 at 20:08, Father said:

Ja bih povezao

NA PLUS ČINČA -  Ljubičastu+Orange+Žutu+Roze+Zelenu+Sivu+Plavu

NA MASU ČINČA - Crnu+Belu+Sve Širm pletenice (roze, zelenog, sivog i plavog)

Pre svega da se zahvalim @Father na pomoći. Završio sam kablove uz dosta muke :) Ovo se odnosi na povezivanje žica. Dva puta mi se desilo da sam morao da krenem iz početka jer sam isekao "predzadnju žicu" :D . Lemnjene je bio lakši posao. Kablovi su ispali kako su ispali. Od materijala nisam kupio ništa osim termoskupljajućeg bužira. Ovo je više imalo za cilj vežbu i edukaciju. Možda sam još mogao da dodam " PET Expandable Braided Sleeving Cable" ali nisam mogao da čekam više :)

 

 

Capture1.JPG

Capture2.JPG

Capture3.JPG

Capture4.JPG

Link to comment
Share on other sites

Pusti taj kabl da dugo i neprekidno svira, kako bi se sve te žičice medjusobno "zavolele" :P

Verujem da je tu splet više materijala i medjusobnih uticaja pa je potrebno svakako jedno 7 dana da se dobije konačan utisak o zvuku. Odmah sam rekao da nije obećavajući, ali kao svojevrsna škola i sticanje iskustava je neprocenjivo.

Svaki sledeći kabl biće laća, a pouke izvučene iz ovog projekta će svakako pomoći u odabiru neke buduće konstrukcije i lakšoj realizaciji. 

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...