Jump to content


Rega Elex-R, neravnomerno grejanje, korisnicki servis


Dubwiser

Recommended Posts

Kada komuniciraš sa ovlašćenim distributerom normalno je i prirodno da te uputi na ovlašćeni servis ako imaš neki problem, bez obzira na to gde je sprava kupljena. U tvom slučaju je to iz nekog razloga izostalo. Ćutanje proizvodjača je tek priča za sebe. Podseća me to na slučaj sa fantomkama, tražiš pomoć od nadležnih, a oni se prave blesavi. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

9 minuta ranije, RingeRaja said:

Odgovor distributera još mogu i da shvatim (nisi kupio kod nas, ko te 'ebe), ali mi to što se proizvođač nije malo više potrudio da ti pomogne oko uređaja, koji ne košta ni ovako polovan šaku kikirikija, malo bezveze.

Da, "balkanski" odgovor One HiFi i da razumem ali da nemaju ni servis ni aktuelne demo modele u salonu mi je potpuno nestvarno.

Sve me navodi na razmisljanje da odnos Rega-One HiFi barem sto se trzisne strategije tice ne postoji. 

Ovo oko sake kikirikija ne razumem bas, vrednost ako se misli na novcanu je relativan pojam.

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, RingeRaja said:

Odgovor distributera još mogu i da shvatim (nisi kupio kod nas, ko te 'ebe), ali mi to što se proizvođač nije malo više potrudio da ti pomogne oko uređaja, koji ne košta ni ovako polovan šaku kikirikija, malo bezveze.

Imao sam i ja sličnu priču sa Markom iz M2Tech-a...Sjajni uređaji, sa njanjavim support-om.

Tebi je koliko znam  Marko odgovorio. Vise me cudi sto nisi kontaktirao pre toga ovlascenog uvoznika, tim pre sto ga licno poznajes a imas i njegov privatni broj telefona. :)

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Dubwise said:

Da, "balkanski" odgovor One HiFi i da razumem ali da nemaju ni servis ni aktuelne demo modele u salonu mi je potpuno nestvarno.

Stvarno ne razumem sta te cudi?

Zasto da imaju demo modele? Da bi interesenti mogli da dodju i cuju novo a onda kupe polovno kod svercera? :D

Mene cesto musterije pitaju da li sam normalan sto toliko robe imam na lageru. ^_^

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, Sonichammer said:

Zasto da imaju demo modele? Da bi interesenti mogli da dodju i cuju novo a onda kupe polovno kod svercera? :D

Simo, takvi slucajevi se podrazumevaju i po mojoj logici spadaju u rizik poslovanja :) sa cime se slazes i nisi lud sto ih izlazes kod sebe u radnji.  Inace tri od cetiri Rega uredjaja koja trenutno posedujem sam kupio nove kod distributera. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Sonichammer said:

Tebi je koliko znam  Marko odgovorio. Vise me cudi sto nisi kontaktirao pre toga ovlascenog uvoznika, tim pre sto ga licno poznajes a imas i njegov privatni broj telefona. :)

Kontaktirao sam te Simo u vezi baterije, to dobro znaš.

Pa sam onda kontaktirao Marka, da ga pitam za drajvere + bateriju, a znaš i šta mi je odgovorio.

Tako da sve znaš, nema potrebe za prozivkom ovako javno.;)

Link to comment
Share on other sites

Situacija je mnogo kompleksnija nego sto se cini na prvi pogled ali ne bih da otvaram pandorinu kutiju...

Sustina je da se neko nasao gotovo uvredjen sto neki distribute nema na stanju robu koju ovaj cak i nece da kupi nego samo da nesto proveri, da li se greje ili mu krcka potenciometar npr... banalizujem radi manje kuckanja  u tastaturu...:)

Sva ta roba kod distributera je kupljena, unapred placena i proizvodjacu a i drzava je odmah uzela svoj deo. Radis u spediciji znas to.

Potpuno je normalno da pod takvim uslovima i uslovima maksimalnog osiromasenja kupaca plus gomile svercovane robe  na oglasima sumnjivog porekla i ispravnosti (tvoj, na zalost, slucaj) distributeri moraju maksimalno da kalkulisu sta da uvezu a sta ne.... Popusti i ispod nabave cene (opert tvoj slucaj) govore u prilog tome da je trziste mrtvo i da malo toga moze da se proda. Floskule i dezinformacije o masnim marzama u hifi dodatno otezavaju prodaju.

Da ne govorim o tome da pojedini kupci gotovo insistiraju na tome da im se besplatno ili za "cevape" donese roba kuci na probu iako imaju svoje prodaje salone, najcesce sasvim pogodne za probu. Ako prodavac to odbije onda po njemu "drvlje i kamenje" a posle se na oglasu, na daljinu (cak i iz druge drzave) kupi i bez probe i bez slusanja?  Po sistemu nije vazno kako svira, vazno da je dobra cena. Jos se posle, na prodaji takvog uredjaja za neku godinu i zaradi neka stotka ... :) 

U takvim okolnostima prava je sreca da upste postoje  legalni uvoznici ozbiljnije hifi opreme, Ovi nelegalni su posebna prica. :)

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, RingeRaja said:

Kontaktirao sam te Simo u vezi baterije, to dobro znaš.

Pa sam onda kontaktirao Marka, da ga pitam za drajvere + bateriju, a znaš i šta mi je odgovorio.

Tako da sve znaš, nema potrebe za prozivkom ovako javno.;)

Ne secam se casna rec ali prihvatam da sam zaboravio. :wacko: 

Baterije nema i nece biti. Ako sam ti nesto rekao, to sam ti rekao.

Ne smeta mi sto si kontaktirao Marka ali za tim nije bilo potrebe.

Nije prozivka, razgovaramo... Bar ja rako vidim ovu diskusiju. 

Link to comment
Share on other sites

Da, jednom si mi rekao da se ljudima ne svidja kad im se kaze istina direktno u lice i da me neki zato ne vole..

Ni tebi se izgleda ne svidja kad neko nema dlake na jeziku?

Kakvim tonom volis da ti se ljudi  obracaju? Snishodljivim? Sorry, nisam iz te price. 

Link to comment
Share on other sites

Daleko od toga da sam se nasao uvredjen stavom distributera. Cak ni iznenadjen u slucaju doticnog, glasno sam razmisljao pokusavajuci da razumem istog. Iznenadjen sam da se nekoliko meseci nece pojaviti u prodaji aktuelni model koji se zastupa sto paralelno govori i o odnosu i (ne)interesovanju proizvodjaca prema nasem trzistu te je to je kljucna poenta teme. Posto potpuno suprotno funkcionises od pomenutog distributera, ne vidim ni razlog polemisanja. Marzu, pogotovo onu koju AV ostvaruje nisam komentarisao. Licno znam da ne moze biti velika, no ni to nije tema.

Izbor pojacala i sav rizik je iskljucivo moj, o tome nisam ni govorio. Rizik(opet, u mom  slucaju opravdan) nabavke polovnog uredjaja predstavlja razliku u ceni polovno/novo koji sam svesno prihvatio odlukom da kupim polovno. 

Proba u licnom sistemu pre kupovine novog/polovnog uredjaja se sto se mene tice podazumeva.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Dubwise said:

... Proba u licnom sistemu pre kupovine novog/polovnog uredjaja se sto se mene tice podazumeva.

Za predhodno pojacalo si mi rekao da si ga dobavio iz Hrvatske, ne ulazim u to na koji nacin. Cak si mi se i pohvalio koliko si ga povoljno dobio. Cisto simnjam da si ga pre nabavke cuo u svom sistemu. :)

Na osnovu napisanog i na ovoj i na temi o tvom sistemu izvlacim zakljucak da ni sadasnje pojacalo , Regu, nisi cuo u svom sistemu pre kupovine. Poteciometri klimavi, dugmici se klate... jedan kanal vise greje nego drugi... Pa zar si svesno kupio lose uradjeno a uz to i neispravno pojacalo? Ili je cena bila bas bas niska(?) .  Ili nisi znao sta kupujes dok nije stiglo u tvoj posed?

Ako se ne varam isti preprodavac od koga si kupio Regu je ali za realnu cenu prodavao i Exposure 2010s2? Iz pouzdanih izvora saznajem da mu se potenciometri ne klimaju a i kanali ravnomerno greju. Postoji i ovlasceni servis i solidan distributer... Zato valjda i kosta koliko kosta, pa ko voli...

p.s.

U pravu je bio Ringe Raja, ja uvek direktno kazem sta mislim. Ne zameras? :)

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, Sonichammer said:

Sustina je da se neko nasao gotovo uvredjen sto neki distribute nema na stanju robu koju ovaj cak i nece da kupi nego samo da nesto proveri, da li se greje ili mu krcka potenciometar npr... banalizujem radi manje kuckanja  u tastaturu...:)

A sta ako se pojavi potencijalni kupac koji bi zaista da cuje/vidi pojacalo pre kupovine? Da li se kupac prvo pita zasto ga interesuje pojacalo (provera necega ili da zaista cuje robu) pa shodno tome odgovor ili ignorisanje distributera?

Da li bi direktan odgovor, bez "uvijanja u oblande", bez dlake na jeziku, bio "Platite unapred, pa cemo nabaviti pri sledecem uvozu, za 3-6 meseci" ? Ili mozda "Predlazem vam da odete u Hrvatsku/Madjarsku/Austriju i da tamo pazarite taj pojacavac" ?

Pitam kako funkcionise legalno HiFi trziste u napacenoj Srbiji.  :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, garson said:

A sta ako se pojavi potencijalni kupac koji bi zaista da cuje/vidi pojacalo pre kupovine? Da li se kupac prvo pita zasto ga interesuje pojacalo (provera necega ili da zaista cuje robu) pa shodno tome odgovor ili ignorisanje distributera?

Прво иде на:

nxqj2b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pricamo otvoreno Simo, naravno, kao i uvek!

Ne znam sto te boli pominjanje proba u sopstvenom sistemu. Kupci koji na tome insistiraju velikom vecinom ne cine to iz razloga provere tehnicke ispravnosti koja se u tvom slucaju podrazumeva posto prodajes novu opremu (ja sam kockar - kupujem polovno) vec zvucnog slaganja sa postojecom opremom I opsteg zvucnog zakljucka u kombinaciji nova komponenta+postojeca orpema + egzaktna slusna prostorija. Znamo koliki uticaj ima na zvuk prostor u kojem se slusa. Iskreno, meni se ne svidja oblik prostorije u kojoj prezentujes opremu ako cemo o uslovima slusanja koje ti nudis.

Vidim da si se dobro informisao oko mojih nabavki, imponuje mi.   

Naim sam nabavio u HR, ne znas sve detalje nabavke niti nacin provere stanja pojacala ali da napomenem da to nisam licno radio. Konkretan primerak koji sam kupio nisam probao u svom sistemu ali jesam isti tip pojacala  - da bih uocio zvucnu razliku izmedju njega I prethodnog Rotela. Stanje uredjaja je vazno ali  zvucna razlika je meni nemerivo vaznija i razlika koju cujem u svom sistemu/prostoru. Stanje uredjaja utice  na dalje pregovore I formiranje konacne ponude ka prodavcu. Inace ni cena po kojoj sam ga kupio nije tajna, javno sam je izneo. Sa svim detaljima je upoznat I sadasnji vlasnik pojacala (I njega poznajes dobro) te ga ukoliko te I to interesuje, pitaj u kakvom je stanju dobio pojacalo od mene. Sto se Elexa tice, banatska varosica nije daleko od Beograda, Accord je brz auto. Potenciometre I prekidace sam proverio svojom rukom pre nego sto sam je zavukao u dzep. Grejanje Elexa nisam kontrolisao, ucinice to serviser, kao ni taj Exposure 2010S2 koji se I dalje muva po oglasima po realnoj ceni :wink:

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, garson said:

A sta ako se pojavi potencijalni kupac koji bi zaista da cuje/vidi pojacalo pre kupovine? Da li se kupac prvo pita zasto ga interesuje pojacalo (provera necega ili da zaista cuje robu) pa shodno tome odgovor ili ignorisanje distributera?

Da li bi direktan odgovor, bez "uvijanja u oblande", bez dlake na jeziku, bio "Platite unapred, pa cemo nabaviti pri sledecem uvozu, za 3-6 meseci" ? Ili mozda "Predlazem vam da odete u Hrvatsku/Madjarsku/Austriju i da tamo pazarite taj pojacavac" ?

Pitam kako funkcionise legalno HiFi trziste u napacenoj Srbiji.  :)

 

 

jedna strana glumi kupce a druga onda primereno tome glumi distributere :D

i po pravilu i jedni i drugi i maju primedbe na drugu stranu!

ko je u pravu 'ebem li ga....niko!

Link to comment
Share on other sites

Tržište je takvo kakvo je, kome se ne sviđa da bude distributer HiFi-ja neka menja delatnost, ja prvi nikada ne bih ovde bio distributer audio uređaja.

Radim u firmi koja distribuira prilično skupe i sofisticirane medicinske uređaje i vlasnik jako vodi računa da lager praktično teži nuli. Ne daj Bože da ga pitam da nekom potencijalnom kupcu damo demo aparat da se malo "igra" sa njim, a posle ga vrati i zahvali se... Neki drugi daju, mi ne. Pa opet, firma opstaje od 1989. i to prilično uspešno. Stvar poslovne politike, ali pokazalo se da pije vodu. Marže nisu više tako "masne", pa je i tu jedan od razloga zašto je lager "lagan". Da ne pričam o naplati... državne zdravstvene ustanove, iako je zakonski 90 dana kasni se lagano i po 6 meseci i možeš samo da plačeš.

Dakle, ono što sam hteo da kažem, stvari su takve, tržište siromašno i za neke važnije stvari u životu, "valja" se uglavnom second hand, pa se tome treba i prilagoditi. Nisu džabe svi naši proizvođači okrenuti izvozu, ovde se ne bi nešto usrećili sa prodajom, pogotovo što manje više svi pikiraju ili su već u Hi-End segmentu.

Ja se iskreno divim entuzijazmu ljudi koji kod nas pokušavaju da naprave/prošire biznis u ovom segmentu i skidam kapu svakom ko se uhvatio u koštac sa svim problemima koji nisu baš mali.

Ali... nema potrebe svoju frustraciju, koja je očigledna i sasvim razumljiva, prazniti na forumu, već tu energiju kanalisati na malo drugačiji način.

Simo, svaka tebi čast, iskreno, kapa dole, ali nema potrebe na ovakav način braniti svoj biznis, može to i drugačije.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, garson said:

A sta ako se pojavi potencijalni kupac koji bi zaista da cuje/vidi pojacalo pre kupovine? Da li se kupac prvo pita zasto ga interesuje pojacalo (provera necega ili da zaista cuje robu) pa shodno tome odgovor ili ignorisanje distributera?

Da li bi direktan odgovor, bez "uvijanja u oblande", bez dlake na jeziku, bio "Platite unapred, pa cemo nabaviti pri sledecem uvozu, za 3-6 meseci" ? Ili mozda "Predlazem vam da odete u Hrvatsku/Madjarsku/Austriju i da tamo pazarite taj pojacavac" ?

Pitam kako funkcionise legalno HiFi trziste u napacenoj Srbiji.  :)

 

Za robu na stanju odgovor glasi:

" Imamo trazeni uredjaj. Mozete ga cuti u nasem salonu u terminu koji vam odgovara pod uslovom da isti nije zauzet. Mozete, ukoliko zelite, doneti vase pojacalo/zvucnike, dac... da povezemo na zeljeni uredjaj koko biste stekli sto vernije saznanje o zvucnom kvalitetu uredjaja za koji se zanimate. "

ili

" Na zalost, na stsanju nemamo trazeni uredjaj ali imamo model koji je po performansama slican onome sto zelite da cujete. Mozete zakazati termin za slusanje .... " nastavak isto kao gore...

"U slucaju da se odlucite za kupovinu uredjaja koji nemamo na stanju, uz maksimalno kratak rok isporuke, obezbedicemo isti ali vas molimo da svoju ozbiljnu zainteresovanost potkrepite uplatom avansa koji predstavlja deo cene  kako bismo bili sigurni da ce kupovina kad uredjaj stigne biti zaista i realizovana. Spremni smo i da odobrimo odredjeni popust za ovakav vid kupovine i time za vas obezbedimo dodatni benefit. "

Tako radim ja, kako rade drugi, druge i pitaj. :)

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, RingeRaja said:

Tržište je takvo kakvo je, kome se ne sviđa da bude distributer HiFi-ja neka menja delatnost, ja prvi nikada ne bih ovde bio distributer audio uređaja.

Radim u firmi koja distribuira prilično skupe i sofisticirane medicinske uređaje i vlasnik jako vodi računa da lager praktično teži nuli. Ne daj Bože da ga pitam da nekom potencijalnom kupcu damo demo aparat da se malo "igra" sa njim, a posle ga vrati i zahvali se... Neki drugi daju, mi ne. Pa opet, firma opstaje od 1989. i to prilično uspešno. Stvar poslovne politike, ali pokazalo se da pije vodu. Marže nisu više tako "masne", pa je i tu jedan od razloga zašto je lager "lagan". Da ne pričam o naplati... državne zdravstvene ustanove, iako je zakonski 90 dana kasni se lagano i po 6 meseci i možeš samo da plačeš.

Dakle, ono što sam hteo da kažem, stvari su takve, tržište siromašno i za neke važnije stvari u životu, "valja" se uglavnom second hand, pa se tome treba i prilagoditi. Nisu džabe svi naši proizvođači okrenuti izvozu, ovde se ne bi nešto usrećili sa prodajom, pogotovo što manje više svi pikiraju ili su već u Hi-End segmentu.

Ja se iskreno divim entuzijazmu ljudi koji kod nas pokušavaju da naprave/prošire biznis u ovom segmentu i skidam kapu svakom ko se uhvatio u koštac sa svim problemima koji nisu baš mali.

Ali... nema potrebe svoju frustraciju, koja je očigledna i sasvim razumljiva, prazniti na forumu, već tu energiju kanalisati na malo drugačiji način.

Simo, svaka tebi čast, iskreno, kapa dole, ali nema potrebe na ovakav način braniti svoj biznis, može to i drugačije.

tebi hvala najiskrenije na ovakvoj analizi, podrzavam i slazem se 100%  :thumbsup2ali... call me stupid, ja stvarno ne znam sta sam lose rekao...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...