Jump to content


"Mali sistem ostao mali ali zvučno porastao."


Nenadapple

Recommended Posts

Ranije na forumu sam predstavio moj skromni sistem koji je bio gararitno i cenovno jako skroman, a zvucno dosta iznad same cene.

Linn music

Dynaudio 42

Linn k20 kablovi

Gramofon skeleton

Kao i kod ostaloh članova apetiti su porasli ali nazalost prostor za slusanje muzike je ostao isti tako da je i sam sistem moraro gabaritno da ostane isti. Sada je tu:

Naim unitiqute2

Q Acoustic concept 20

Chord odissey 2

WD nas 2tb

MacBook pro (koji sa dolaskom Wd se koristi samo za Deezer)

Gramofon isti ( za sad ukras jel nemam phono sekciju)

Zvucnika mi je u zadnjih godinu dana dosta protrčalo kroz ruke ali je odabir pao bas na ove. Dobio sam jako dosta kvalitetnog zvuka iz pikolo sistema ;)3620ebf33cc2b8d70c37540de145e8b2.jpga3d133c807dc456ed7b6a682d9cda8ec.jpgdbb8b7c557ba47b00a83a2edf8d2713f.jpg217404bbf260849b58e4844f40fb76e5.jpg7a7ac06b9ca645729ce73af8708b875a.jpgca7d73c05dcd2c1f02349ed1f0389306.jpg57128ac257f260fe01f02f10293fc406.jpga8dd20abf0d3701a418d7c47481ed752.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minuta ranije, Nenadapple said:

gramofon cu izvaditi iz stakla i staviti na plocu nesto kao Rega look. 

Имао сам такав грамофон и стварно као да је у акваријуму а и руковање је стварно компликовано.. Вади га што пре.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, Nenadapple said:

 Moram da nadjem nekog ko ce mi odratiti donju plocu profi u klavir laku.

Имао сам давно исту замисао и у целу причу сам увек убацивао радну плочу за кухињу. Прво приличне је дебљине има завршну површинску обраду и мотива има као у каталогу, а при том цена није нешто.

Link to comment
Share on other sites

Имао сам давно исту замисао и у целу причу сам увек убацивао радну плочу за кухињу. Прво приличне је дебљине има завршну површинску обраду и мотива има као у каталогу, а при том цена није нешто.

Nije to losa idea, ovo sam nasao po netu:
71549ba9f312d6b1ef3f64f7a5f23082.jpg79a46307bbe89babb3b104d86ca49085.jpg
Drveni mi se dopada ali ovaj sa plocim onako :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Интересантно али има превише посла.
Прва слика је кич не опевани а друга као да је не завршен.
Имаш ПП.

Smesan je izbor na netu samih slika od gramofona, izgleda da ih malo ima zivih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Te radne ploče za kuhinju su loša podloga za gramofon.Viseslojna sperploča od bar 40mm bi bila i moj izbor,ne naravno obrađena kao na onoj slici .

Vidim da ti je estetika vrlo bitna, ali sugerišem: dobar stalak za zvučnik će u tvom slučaju doneti vise nego većina uređaja na koji su prikačeni.Gramofon ako jos stavis na komodu na kojoj su zvučnici mozeš da ga koristiš samo kao ukras.Biće u feedbeku 100%.Estetika je nesto sto je audiofilina najčešće zadnja rupa na svirali,ali ima i stalaka za zvučnike koji mogu da budu vrhunski dizajnirani pa da se sklopi lepo s korisnim.Šteta da tako dobri uređaji budu za gledanje,a da koristiš tek mali deo zvuka koji mogu da pruže.

Nadam se da vidiš moj post kao dobronameran.

Link to comment
Share on other sites

Sondek slazem se sa tobom u vezi stalaka ali ja nemam izbor osim da napravim neke od 5cm i stavim ih na policu. Od zvucnika do slusaoca kako sad stvari store ima 2.5m na misice. Brundalo bi malo kod gramofona ali nista posebno, kutije su skoro pa mrtve prilikom rada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

nemoj protiv fizike.Gramofon i zvučnici na istoj dasci su srpski rečeno smejurija,mikrofon na vibrirajućoj dasci . Stetoskopom se bolje čuje.Nije hifa muzej voštanih figura :unsure: ,makar minimum tehničkih zahteva mora da se ispoštuje,ipak je to tehnika,a ipak smo na hifi forumu.Imas dosta zidnih resenja za zvučnike,pa i neki "teleskopski" stalak je bolji od ove loše postavke i da se spreči akustička sprega gramofon/zvučnik ,a i zbog zvučnika da dođu u visinu usiju i oslobode se podloge.

Da nemaš ovako fine uređaje koji treba da se cuju u najboljem svetlu,bilo bi mi teško da kuckam s mobilnog.U najboljoj nameri naravno.

Link to comment
Share on other sites

Kapiram te u potpunosti, svestan sam svega sto pricas. Gramogon za sada greje orman, na polici su naim i kutije i nas hdd. Iskreno da ti kazem sad kako je sve setapovano jako lepo svira. Za kutije bi mogao da napravim zidni nosac koji bi isao tik iznad police, sad koliko bi to imalo smisla nemam pojma. Ali ako se preselim i prosirim obecavam orginalne stalke i policu za naim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Svakako bi valjalo da zvucnici stoje na nekakvim apsorberima / stalcima i na sadasnjoj polici. Imas relativno povoljno resenje od firme Adam Hall - ECO2 izolacione podloge (trebalo bi da je dobavljivo i lokalno) ili Ckupo resenje pod imenom IsoAcoustics Aperta. Potonje resenje je standard za Dynaudio Pro monitore. Ima i kineskih kopija, koliko su efikasne - ne se znae.

Inace, lep sistem(cic)

Pozz

 

Link to comment
Share on other sites

Svakako bi valjalo da zvucnici stoje na nekakvim apsorberima / stalcima i na sadasnjoj polici. Imas relativno povoljno resenje od firme Adam Hall - ECO2 izolacione podloge (trebalo bi da je dobavljivo i lokalno) ili Ckupo resenje pod imenom IsoAcoustics Aperta. Potonje resenje je standard za Dynaudio Pro monitore. Ima i kineskih kopija, koliko su efikasne - ne se znae.
Inace, lep sistem(cic)
Pozz
 

Prva opcija je sasvim korektna i pristojna je cena malo mi je ruzna ali bi mogao da se izborim sa tim ako je razlika osetna, e sad pruga deluje profi ali 250e je vec jaka cena u odnosu na cenu kutija. Voleo bi da probam te apsorbere pre kupovine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Sistem je prava mini bombonica , vrlo lepo.

Sve sto su kolege navele u vezi pozicioniranja je tacno i valjalo bi da se potrudis da ispostujes. Pogotovo kad gramofon udje u postavku.

Slike su vecinom krupni(ji) plan i ne moze da se preciznije nasluti kako to ustvari izgleda u prostoru. Mozda bi neka slika sa pozicije slusanja dala bolji uvid o prostoru, tj. dimenzijama pa da se kalkulise sta bi moglo biti najbolje resenje i sa estetskog i sa radnog aspekta, sto rece Sondek u hifi ipak valja ispostovati neke bazicne stvari.
Te apsorbcione podloske za zvucnike treba uzeti u obzir svakako, ako zvucnici moraju ostati na sadasnjoj poziciji - polici. Pominjani su i zidni nosaci, valja i to razmotriti. Takodje, mislim da je izvodljivo i za gramofon da se uradi zidni nosac ako zvucnici ostanu na polici (na apsorberima)? To ce znati bolje gramofondzije s obzirom na tip gramofona ? Pritom, za takvo resenje je ipak presudno sagledati siru sliku prostora da se utvrdi da li je uopste izvodljivo, sa postavljenih slika je maltene nemoguce nazreti dimenzije postavke i prostor koji bi se eventualno tretirao.

Link to comment
Share on other sites

Ne gine ti ovako nešto http://m.ebay.com/itm/B-Tech-BT77-Ultragrip-pro-tm-wall-mount-for-Speaker-up-to-55-1lbs-Pair-NEW-/191813717149?cmd=VIDESC . Ima dosta takvih na netu,a verovatno i kod nas po radnjama. visina zvučnika sad nije u visini usiju,a bar neće da rezonuje polica.Nadam se da je zid od cigle.Ja sam tako nesto predvideo za sinovu sobu i već pri krečenju spremio buzire za kablove.Slična postavka sobe kao kod tebe.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa OK, sa slike se vidi da je prostor veci nego sto je bio prvi utisak.
Ako je moguce onda obavezno po Turbo predlogu smestiti zvucnike, ti zvucnici su, koliko sam citao, vrlo dobri i steta da im se ne dozvoli da rade kako mogu.

Ukoliko nije moguce izvlacenje na stalke napred u sobu onda makar ih odvojiti nekako od police (ja bih ipak isao na zidni nosac, ima i onih kojima se moze menjati "rastojanje" od zida na koji su pricvrsceni, slicno kao za tv. Mozda nije idealno estetski ali moze da se koristi na taj nacin sto se izvuku kad se slusa a posla se vrate prema zidu).

Link to comment
Share on other sites

Nenade, da sam na tvom mestu, sve bih ostavio baš ovako kako je namešteno, jer je očito da nema dovoljno prostora za klasičnu audiofilsku postavku, već je cela soba kompromisno rešenje između uživancije i realnog boravka.Što ljudi vole da daju savete i da uređuju tuđe prostore, iako je vidljivo da je ponuđena postavka neki tvoj maksimum narušavanja ostatka životnog prostora u odnosu na hedonizam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...