Jump to content


VladaStevic: Infinity kappa 9.2i mk2


vladastevic

Recommended Posts

Ja sam slušao jednom te zvučnike sa nekom Diy zveri od ampa,sugestivno je nazvan Demon,bio naziv ispisan Denonovim fontom na kućištu,jedva i primetih razliku u slovu.Tu je kod izbora ampa bitna snaga ali i tolerancija prema impedansi.Zbog cene takvih ampova nije lose razmisljati u Diy pravcu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ima mu sad bar 20g,al napravi se ponovo il refrešuje pa vozi ako je i dalje u prodaji.Lepo je radilo u kompletu,ima takvih projekata sigurno jos.Drugar je imao pravljenog Krell-a uz kupovni preamp Conrad Johnson radilo je vrlo fino.Ja bih sačuvao te zvucnike uz neki VD amp,dok se ne skupe novci za bolji amp il polovan za refresh il DIY.Lepi su i kvalitetni,danas tako nesto novo kosta ko Sv. Petra kajgana.

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, vladastevic said:

Povezana je na preout av resivera.Sto se tice zvuka nisam dobio neku promenu vec samo vise snage,veci i bolji bas.

Te kutije imaju bas-refleks otpozadi? Sve i da nemaju, morale bi ići još najmanje pola metra napred, u odnosu na to kako sada stoje, sudeći po fotografiji u prvom postu. 

Ako ti nije praktično, izvuci ih za metar, samo probe radi.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, beatgoeson said:

Te kutije imaju bas-refleks otpozadi? Sve i da nemaju, morale bi ići još najmanje pola metra napred, u odnosu na to kako sada stoje, sudeći po fotografiji u prvom postu. 

Ako ti nije praktično, izvuci ih za metar, samo probe radi.

Uglavnom kad slusam muziku pomerene su jos ka napred,na nekih 80 cm od zadnjeg zida.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, sondek said:

ako nemas boomi bass problem sa ovom pozicijom zvucnika uz zid,mozda i jeste najbolje nista ne dirati,ocigledno se slopilo dobro u tom slučaju.

Zvucnici su na oko 50cm od zadnjeg zida i ne primecujem da im smeta u nekoj vecoj meri,pri glasnijem slusanju mozda.

 

Link to comment
Share on other sites

U sustini lepo to radi sad,jedino su malo srednji tonovi povuceniji.

Necu da zurim sa preampom,strpicu se da ih sto vise probam i da uklopim zvuk koji mi najvise odgovara.

Yamaha M80 je stabilna i na 2 oma, tako da kad je slusam a ne radi u A klasi uvek je hladna.

Ono sto sam mogao da cujem do sad trebace mi preamp ciji je zvuk otvorenijeg,svetlijeg karaktera.

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Sondek je verovatno mislio vise na bocni zid. On je previse blizu definitivno i rekao bih da nema trika da to ne smeta - i ne samo zid, vec i komoda koja je odmah pored. Tim zvucnicima treba mnogo vise prostora oko njih da se razmasu, a da ne "muljaju".

Znam i ja da im treba vise prostora oko njih ali jbg...Vise su muljale vienne kad su bile blizu zadnjeg zida.

Sinoc sam se malo poigrao sa automatskom kolibracijom resivera i dobio odlicne rezultate,mogu da kazem da sad svira odlicno.

Link to comment
Share on other sites

EQ treba koristiti kad bas ne moze drugacije.

Jesu DSP-jevi znatno ojacali, ali jedno je kada se EQ primeni iskljucivo na subwoofer, gde je vrlo koristan, a drugo je kad pocne da brlja po celom spektru iiliti po front-ovima.

Za visekanalni zvuk je to i ok (filmovi, donekle koncerti), ali kada je rec o Hi-Fi primeni (stereo, ali i visekanalni DSD), jos pogotovo kada koristis eksterni DAC, a onda risiver to pusti kroz ADC, odradi EQ u digitalnom domenu i onda ponovo na DAC.- treba izbegavati, ako je ikako moguce. Naravno, u nekim sobama i/ili konfiguracijama je nemoguce izbegavanje.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Delija said:

EQ treba koristiti kad bas ne moze drugacije.

Jesu DSP-jevi znatno ojacali, ali jedno je kada se EQ primeni iskljucivo na subwoofer, gde je vrlo koristan, a drugo je kad pocne da brlja po celom spektru iiliti po front-ovima.

Za visekanalni zvuk je to i ok (filmovi, donekle koncerti), ali kada je rec o Hi-Fi primeni (stereo, ali i visekanalni DSD), jos pogotovo kada koristis eksterni DAC, a onda risiver to pusti kroz ADC, odradi EQ u digitalnom domenu i onda ponovo na DAC.- treba izbegavati, ako je ikako moguce. Naravno, u nekim sobama i/ili konfiguracijama je nemoguce izbegavanje.

I ja sam ovih par godina izbegavao to,uglavno slusao stereo u Direct modu.Prvi put sam sad nakacio mikrofon i odradio  auto kolibraciju.

Nije neka razlika u odnosu na Direct mode,mozda malo glasnije i prijatnijeg zvuka.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Delija said:

Sondek je verovatno mislio vise na bocni zid. On je previse blizu definitivno i rekao bih da nema trika da to ne smeta - i ne samo zid, vec i komoda koja je odmah pored. Tim zvucnicima treba mnogo vise prostora oko njih da se razmasu, a da ne "muljaju".

nego jes' ti primak'o ili odmako nesto već jednom svome zidu il slusas na walkmanu u podstanarskoj sobi u raseljenju ko sirijac,imam neku flašku uvatila se već prašina :lol::D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...