Jump to content


VladaStevic: Infinity kappa 9.2i mk2


vladastevic

Recommended Posts

S obzirom na godine mislim max 300€.

Pitao si da li se greje, da greje se ko šporet Smederevac kad radi u A klasi. Treba da stoji na otvorenom da ima prostora.

Pominjana greška je postojala, ispravljena je kod M85.

Za eventualni rekap je malo nezgodno naći kondove.

Iz te serije biser je bio MX-1000.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 226
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jesam imao problem sa m-80, jedan kanal je prooscilovao i pregrejao se, ali je Zen Mod to vrlo brzo regulisao. To se desilo posle duže upotrebe, ne bih rekao da je fabrička greška. Uostalom, nisam ni prvi korisnik.

Vrlo malo (svega dan-dva) sam ga probao sa Ardenima, vrlo je lepo svirao. Nisam primetio veću razliku između režima rada (sa ili bez A klase), pa mislim da nije neophodno koristiti "auto class A", jer se tada zaista solidno greje. Doduše, nisam sklon apotekarski preciznim poređenjima, verovatno nekome znači razlika između dvaju režima.

Pre nekih 7-8 godina, cene na licitacijama su prelazile 500Eur, ja sam pazario po fiksnoj ceni od 600Eur. Mislim da vredi.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Kuršum said:

S obzirom na godine mislim max 300€.

Сложио бих се са Куршумом у вези цене, е сад' што продавци дижу цене произвољно то је нека друга прича.

Ако је већ Јамаха у питању предложио бих нешто из P серије, једино је питање где наћи иначе разлике у звуку између кућних М и P скоро да и нема.

Yamaha P-2100

Yamaha P-2200

Yamaha P-2201

Link to comment
Share on other sites

Da sam čuo išta od ovih pominjanih pojačala, rekao bih nešto konkretnije. Imam utisak da ni predlagači nisu slušali m-80. Verujem da su sva ova pojačala odlična, samo bih napomenuo da je Yamaha jača od ovih ostalih. Pedeset do sto vati snage viška na 4Ohm-a nije na bacanje, nije daleko od pameti da baš ta razlika usfali. Naravno, zavisi i od glasnoće koju preferiraš, ali, čim si uzeo takve gromade - valjda ne slušaš na uvo?B)

Sećam se svog prvog utiska kada sam počeo da odvrćem volume - zvuk samo raste, nigde tragova usukanosti.

Da je Kragujevac malo bliže, doneo bih ti da probaš.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, beatgoeson said:

Da sam čuo išta od ovih pominjanih pojačala, rekao bih nešto konkretnije. Imam utisak da ni predlagači nisu slušali m-80. Verujem da su sva ova pojačala odlična, samo bih napomenuo da je Yamaha jača od ovih ostalih. Pedeset do sto vati snage viška na 4Ohm-a nije na bacanje, nije daleko od pameti da baš ta razlika usfali. Naravno, zavisi i od glasnoće koju preferiraš, ali, čim si uzeo takve gromade - valjda ne slušaš na uvo?B)

Sećam se svog prvog utiska kada sam počeo da odvrćem volume - zvuk samo raste, nigde tragova usukanosti.

Da je Kragujevac malo bliže, doneo bih ti da probaš.

 

To je i meni najveci problem,dok ne probas nista.

Ovako uzmes na slepo pa sta mu bog da....

Inace od ovih pomenutih meni Yamaha deluje naj ozbiljnije.

Link to comment
Share on other sites

Yamaha jeste ozbiljna, pitanje je šta sa budžetom kojim raspolažeš.

Bilo je i razmišljanja kakvi problemi mogu da te sačekaju. O tome se i pisalo.

Ne znam da li vodiš računa i o potrošnji struje, ali treba pomenuti da troši ko omanja kvarcna grejalica.

Takođe je postavljano i pitanje cene.

Beat je skoro duplirao ono što je po meni realno, ako pretpostavimo izvesna ulaganja. Čak i ako je već urađen full refresh, mnogo je 600€.

Za manje novce se prodavao bolji MX-1000.

image-58c507eca0378c5915cfcbcfbc03628f6a

Na kraju, naravno, bilo bi stvarno dobro, kojim kod putem da kreneš, da pojačalo čuješ sa svojim kutijama. Kappe znaju da budu izbirljive.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Kuršum said:

Beat je skoro duplirao ono što je po meni realno, ako pretpostavimo izvesna ulaganja. Čak i ako je već urađen full efresh, mnogo je 600€.

 

Obrati pažnju da je prošlo nešto vremena.

- Na samom Ebay-u su cene bile veće.

- Prodavci nisu bili voljni da trguju sa nekim ko je odavle.

- Nismo imali način da platimo robu, osim bankarskom transakcijom, što je prodavcima bilo neprihvatljivo.

- Ponuda na našem tržištu je bila neuporedivo slabija. Šansa da ovde kupiš ovakav komad je bila minimalna.

Yamahu je kupila moja sestra od tetke u Budimpešti. Nisam mogao od nje da tražim da džedži na računaru i licitira, pa sam kupio po fiksnoj ceni. Po fiksnoj ceni prodaju uglavnom profesionalci, pa je to bila neka garancija da je uređaj ispravan. Tako da je, u tom momentu, pazar bio odličan.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, vladastevic said:

O tome sam i ja razmisljao,da uzmem sad snagasa a kasnije neki cevni preamp(obavezno sa daljincem).

ako ides na cevni preamp povedi obavezno racuna i o ulazno - izlaznoj osetljivosti preamp - ampa...Ta varijanta je kod mene gotovo 30g, i ako ne uparis dobro, sem loseg zvuka mozes dobiti i to da na potu preampa od 13 - 14 sati kod snagasa od 2 x120w cujes jacinu kao da pustas neki mali tranzistorcic.

Znaci, obavezno proba

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, milovan1963 said:

ako ides na cevni preamp povedi obavezno racuna i o ulazno - izlaznoj osetljivosti preamp - ampa...Ta varijanta je kod mene gotovo 30g, i ako ne uparis dobro, sem loseg zvuka mozes dobiti i to da na potu preampa od 13 - 14 sati kod snagasa od 2 x120w cujes jacinu kao da pustas neki mali tranzistorcic.

Znaci, obavezno proba

 

Naravno.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Kuršum said:

Za manje novce se prodavao bolji MX-1000.

Po čemu je bolji?

Sa ove distance, ništa ne znači što je tri-četiri godine mlađi.

Iste su snage.

Kada sam kupovao m-80, preporučivan je kao poslednja serija u kojoj se još nije kalkulisalo sa kvalitetom ugrađenih delova. Kanda je bolji zato što je 1000>80?B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...