Jump to content


Usher S 520


parabolis

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo danas sam spojio zvucnike preko bi-wire veze jebem li ga da li osecam razliku, mislim da ne al neka svira sada tako, na LF ide QED XT TUBE XT 300, a na HF ide Oelbach neki pojma nemam koji (jeftinoca od kabela) ali je presek 1,5 kvadrata.....ako bude promena oko utisaka javicu, neka se sve malo usvira par dana pa cemo videti, za sada toliko, pozdrav svima koji su tu, a ne na moru :)

Jel treba da je pojacalo tako vruce, s obzirom na spolj temp....mogu da drzim ruku na njemu dosta dugo....min-dva al je toplo dobrano.....cambiridge nije bio takav, ne smeta mi al ajd da pitam.....

Link to comment
Share on other sites

Ðе рече да ли чујеш неку разлику Ñа другим појачалом..

Cujem ali mislim da je jos rano, juce sam ga doneo, prvi utisci, pa otvorenije svira, bas je mnogo mnog dublji, visoki jos tacniji, zvucna slika preciznije, tzv stereofonska baza je cistija tj. imaginarna pozornia je ispred tebe, levo je levo a desno desno, dubina je isto tu....za sada toliko....svez je jos ceo sistem.

 

 

A sada ka opalim po Battlefield Bad Companyâ„¢ 2, ima komsike da zalegnu oma!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Рекох ти ја, могу ти звучници много боље..

Ðајлепше од Ñвега је то што ни то друго појачало није богзнашта..

Теби је Ð˜Ð¼Ð¿ÑƒÐ»Ñ ÐºÐ¾Ð¼ÑˆÐ¸Ñ˜Ð°.. можда он има неко решење..

Link to comment
Share on other sites

Рекох ти ја, могу ти звучници много боље..

Ðајлепше од Ñвега је то што ни то друго појачало није богзнашта..

Теби је Ð˜Ð¼Ð¿ÑƒÐ»Ñ ÐºÐ¾Ð¼ÑˆÐ¸Ñ˜Ð°.. можда он има неко решење..

JEs vala komsija, a pojacalce je sasvim okej, ako zadrzim zvucnike god - dve mozda tako kasnije da ga uparim za usher-ovim pojacalima, ili naim....samo jine mi jasno kako to mislis da nije ok, al ok onda.....meni je ok....a ako tebi nije okej i onda je to okej...okej je uvek okej, kao sto minus + minus  daju +...i to je okej....okeeej!!! :) a ja sam okej:)

 

 

 

post-30646-0-86680800-1439407138_thumb.j

post-30646-0-84633000-1439407146_thumb.j

post-30646-0-52473900-1439407147_thumb.j

post-30646-0-87146800-1439407551_thumb.j

post-30646-0-41076000-1439407650_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

;-)

Samo budi svestan da su to zvuÄne kutije koje se samo cenom svrstavaju u „low budget“ varijantu.

InaÄe, sve ostalo im je u gornjoj srednjoj klasi, ako tako mogu da kažem – debelo „gornjoj“…

:cheers

Jeste,tu si u pravu, to sam shvatio tek sinoc posle celodnevnog slusanja i navikavanJa na novo pojacalo, audiolab je jedno excellent pojacalce, samo me brine da se ne greje previse, objasnio sam u prethidnom postu....mogu da drzim ruku na gornjoj ploci ali akk bas hosu tj nije bas najprijatnije, gledao sam reapair filmica na you tubu.... Ali gde uopste nabaviti u Srbiji kvalitetne komponenete...cisto razmisljam glasno....pojacalo je model iz 2006 god....a po serijskom broju nisam proveravao,treba da posaljem serial number proizv ....pa ako mi odgovore...stavio sam bi wire konekcije pa cu videti za koji dan kad se sve slegne da li ima napretka.
Link to comment
Share on other sites

Ima dovoljno mesta, ali možda nema strujanja vazduha. Uostalom, možda je normalno da greje. Moj mali NAD skoro prži.

Posto mi je komp relativno blizu, imam uslova da izvedem sa napajanja na kompu napon za jedan ventilator, 12 -ska koja je inace sluzila i montirala se na bocnu stranicu kompa, a bas u te svrhe e sluzila, samo da uhvatim vremena.....

Link to comment
Share on other sites

Одврни поклопац, пуÑти га заклопљеног да ради Ñат-два, па отвори и Ñтави руку на хладњак.. метода за брзу орјентацију је да ако можеш да издржиш мање од деÑетак Ñекунди температура је већа од 50, ако можеш дуже не прелази 50 Ñтепени.. било како било, оÑим ако не задобијеш опекотине није Ñтвар за панику и ако је 60 Ñтепени, оÑим евентуалног Ñкраћења века кондензатора нема бојазни да нешто цркне.. ово је доÑта јако појачало, Ñа великим напоном напајања, без обзира што ради у ÐÐ’ клаÑи хладњак је доÑта мали за ту Ñнагу и није неочекивано да буде топло..

 

 

Link to comment
Share on other sites

i jos malo.........

Хајде када Ñте већ у елементу Ñликајте мало крупније и јаÑније заокружени део..

post-33117-0-69466100-1439468854_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Хајде када Ñте већ у елементу Ñликајте мало крупније и јаÑније заокружени део..

attachicon.gifpost-30646-0-76973600-1439468384.jpg

nadam se da je ovo ok....

post-30646-0-37217800-1439469683_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ðе изгледа да је нешто чачкано, мали електролити ниÑу цурели, они плави тримери изгледа да Ñу за мирну Ñтрују па би грејање могло мало да Ñе Ñмањи.. мада пробај руком, не верујем да прелази 50-60 Ñтепени..

Link to comment
Share on other sites

Relativno mali hladnjak i kućiÅ¡te niskog profila koje mu dolazi priliÄno blizu. Verovatno je da svi rade tako na toplijoj strani. I ja se pridružujem predlogu za metodu ispipavanja hladnjaka, sve dok te ne opeÄe je dobro.  :thumbsup2 Možda mu je eventualno prethodni vlasnik malo pojaÄao mirnu struju.

Link to comment
Share on other sites

Ðе изгледа да је нешто чачкано, мали електролити ниÑу цурели, они плави тримери изгледа да Ñу за мирну Ñтрују па би грејање могло мало да Ñе Ñмањи.. мада пробај руком, не верујем да прелази 50-60 Ñтепени..

Evo probao kako ste mi sugerisali, stavio ruku na hladnjak, sa stisnutim zubima jedva izdrzo 7-8 sekundi, bez opekotina, al da je peklo - peklo je.....sta mu bog da neka radi tako kako je..

Link to comment
Share on other sites

То значи да има Ñигурно 60-ак Ñтепени..

Да ли поÑтоје перфорације иÑпод хладњака, изнад на поклопцу Ñам их видео на Ñлици..

Ðе знам да ли Ñе Ñви примерци толико греју, није неочекивано Ñа толиком Ñнагом и малим хладњаком.. Ñвакако би му требало обезбедити што више проÑтора около..

Link to comment
Share on other sites

Toplo je u sobi i zabudzio si ga u rupu bez cirkulacije vazduha, ako mozes skini zadnju stranu police i biće već bolje.Normalno je da se amp greje do 50-60 stepeni,a to zavisi i od zvucnika tj kako amp podnosi nisku impedansu eventualno.Jedan od mojih ranijijh zvuÄnika je MF a100 amp gasio vrlo brzo zbog pregrevanja.isto mali zvucnik sa 83db efikasnosti.Moj amp nije nikad pa mi je to bilo Äudno.Sadasnji amp mi je ovih dana dosta topliji nego inace.Amp treba da jd gornji u sistemu ili sa dosta prostora i cirkulacijom vazduha koji lako ode svojim putem kao laksi, ako ima gde naravno.Nek ti neko proveri tzv mirnu struju, i na jendom mom starom ampu se neki pametnjaković igrao sa potenciometrima da mu amp bude blize A klasi.Znaju to majstori vrlo brzo da utvrde.

Link to comment
Share on other sites

Из мерења на првој Ñтрани види Ñе да звучници не падају иÑпод 6 Ohm-а..

Могуће да је појачало неко гурао ка РклаÑи, а могуће је да Ñу тако замиÑлили и у фабрици..

Обезбедити му адекватан проÑтор около па пробати..

Link to comment
Share on other sites

Proveri u manualu radnu temperaturu.kod mene je to do 70 iako nije nikad ugrejan dotle.uostalom amp ima termo zastitu, ugasiće se kad se pregreje.Komsija ti je impuls pa mozda da ti on moze proveriti mirne struje, verujem da je service manual dostupan.iako stojim iza toga da je mesto za amp lose, 10cm je malo ako nema cirkulacije i prvo to proveri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...