Jump to content


Usher S 520


parabolis

Recommended Posts

ok...ja na taj "problem" ne gledam kao da je problem,nego jw to jednostavno tako, naravno da cu pokusati da resim tj. toliko mi se svidja zvuk ovih zvucnika da mi bukvalno ceo dan sviraju....e sad da li cu zrtvovati dac zbog pojacala to cemo videti jos....

Razumem te potpuno. Uživaj u novim igraÄkama. NećeÅ¡ žrtvovati dac zarad pojaÄala, nego će vreme doneti i jedno i drugo. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nema veze gde se u strujnom kolu nalazi LF ili HF filter, struja odredjene frekvencije neće teći kroz taj Kabal, ako paralelno sa tim kablom postoji onaj koji predstavlja manji otpor za te frekvencije..

Признајем да Ð²Ð°Ñ Ð¾Ð²Ð¾ ниÑам најбоље Ñхватио..

Destimulacija, prekini priÄati o neÄem Å¡to nisi najbolje shvatio..

Дакле имамо излазне транзиÑторе, из њих кратку везу до два пара звучничких терминала, или једног пара из кога иду два пара жица..

Где у том проÑтору Ñтруја ''Ñхвата'' да треба да крене Ñамо ка виÑокотонцу или мидбаÑу.. одноÑно како Ñе тиме раÑтерећује излазно појачало да ради квалитетније у одноÑу на ''обично'' повезивање..

Опет понављам, говоримо о идеји влаÑника да веже звучнике на иÑто појачало Ñа два пара каблова..

Link to comment
Share on other sites

U zvucniku postoji skretnica, tu shvata. Ne moze visoka frekvencija da ide kroz kabal na cijem se kraju nalazi kalem, i obrnuto, niska na cijem je kraju kondenzator. Pogotovo ako su kablovi u paraleli, a jesu.

Struja nece ici linijom veceg otpora. Po tvojoj logici onda skretnice ne funkcionisu. To sto pricas bi bilo tacno kad ne bi skinuo kratkospojnike sa kutije.

Pojacalu je svejedno, boli ga uvo kolko kablova koristis, al frekvencije onako kako ih skretnica razdvaja ce se razdvojiti na samom izlazu iz pojacala i svaka putoivati linijom lakseg otpora.

Isto se desava i unutar kutije. Samo sto kod biwiringa razdvajanje nastaje odmah na terminalima pojacala. Pojacalo naravno tu kutiju vidi kao isti teret, nije mu lakse i nije rasterecenije, to nigde ni ne stoji u tekstu.

Link to comment
Share on other sites

ÄŒestitke ponosnom vlasniku novih kutija, ali me iznenadjuje Äinjenica da kutije stoje na kompjuterskom stolu , sa totalno neprihvatljivim položajem od zida i ostalog, a priÄaju svi o ekstra zvuku, subićima, kablićima, novom pojaÄalcetu itd. , a niko da pomene da će se najviÅ¡e recimo dobiti postavljanjem zvuÄnika na odgovarajuće stalke i adekvatnom smeÅ¡taju u prostoru.

Link to comment
Share on other sites

Pojacalu je svejedno, boli ga uvo kolko kablova koristis, al frekvencije onako kako ih skretnica razdvaja ce se razdvojiti na samom izlazu iz pojacala i svaka putoivati linijom lakseg otpora.

Isto se desava i unutar kutije. Samo sto kod biwiringa razdvajanje nastaje odmah na terminalima pojacala. Pojacalo naravno tu kutiju vidi kao isti teret, nije mu lakse i nije rasterecenije, to nigde ni ne stoji u tekstu.

И, где је ту онда бенефит.. једину добит имају продавци каблова, продали Ñу тачно дупло више него што је потребно..

Link to comment
Share on other sites

Dobiće se više nego bilo kojim predlozenim apgrejdom ako se stave na stalke sa spajkovima i stave u pravilan polozaj, cak i zidna konzola moze doneti napredak.Imam osećaj da sam već dosadan svaki put kad se pojave na forumu ovako pogresno postavljeni zvucnici.ko se potrudi pa proba biće mu jasno, dzaba pisanie i citanie.Kvalitetniji amp će doneti bolju kontrolu i upravo kvalitetnije slusanje i bolje pokrenut zvucnik na tihom slusanju,pritom ne misim na snazniji amp,to uopste nije neki siguran znak kvalitet,cak stavise oduvek vise verujem kvalitetnom ampu manje snage.

Link to comment
Share on other sites

Dobiće se više nego bilo kojim predlozenim apgrejdom ako se stave na stalke sa spajkovima i stave u pravilan polozaj, cak i zidna konzola moze doneti napredak.Imam osećaj da sam već dosadan svaki put kad se pojave na forumu ovako pogresno postavljeni zvucnici.ko se potrudi pa proba biće mu jasno, dzaba pisanie i citanie.Kvalitetniji amp će doneti bolju kontrolu i upravo kvalitetnije slusanje i bolje pokrenut zvucnik na tihom slusanju,pritom ne misim na snazniji amp,to uopste nije neki siguran znak kvalitet,cak stavise oduvek vise verujem kvalitetnom ampu manje snage.

Da,znam za tu opciju, kada sam bio kod coveka da ih mejam i on ih drxi na stalcima, medjutim to kod mene nije moguce i zato idem na plan B, a to je ova prica koja se mota po forumu vec par dana...prbacu sa menjazom pojacala ali to tekza koj mesec...a sada je u trendu neki DAC....ali izvucu iz zvucnika maximalno u ovoj mojoj postavci, pre ili kasnije, kompromis je moguc....videcemo....

Link to comment
Share on other sites

Za takve zvuÄnike stalci su obavezni.

 

Tek ukoliko je apsolutno nemoguće da ih postaviš na stalke, moraćeš da razmišljaš o drugim rešenjima.

 

Bojim se da ne postoji rešenje koje može adekvatno da zameni stalke.

 

 

Generalno ti imaš 2 problema:

 

Prvi problem je Å¡to zvuÄnici stoje na radnom stolu koji najblaže reÄeno ''svira'' zajedno sa njima. Taj problem bi eventualno mogao da probaÅ¡ da reÅ¡iÅ¡ antirezonantnim podloÅ¡kama, pa predlažem da obratiÅ¡ pažnju na temu: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28250-antirezonantne-podloske/

 

Drugi problem je položaj zvuÄnika u odnosu na zidove, kako meni deluje jedino ti preostaje da napraviÅ¡ potpuno novi raspored...ako je to moguće....

Link to comment
Share on other sites

Za takve zvuÄnike stalci su obavezni.

Tek ukoliko je apsolutno nemoguće da ih postaviš na stalke, moraćeš da razmišljaš o drugim rešenjima.

Bojim se da ne postoji rešenje koje može adekvatno da zameni stalke.

Generalno ti imaš 2 problema:

Prvi problem je Å¡to zvuÄnici stoje na radnom stolu koji najblaže reÄeno ''svira'' zajedno sa njima. Taj problem bi eventualno mogao da probaÅ¡ da reÅ¡iÅ¡ antirezonantnim podloÅ¡kama, pa predlažem da obratiÅ¡ pažnju na temu: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28250-antirezonantne-podloske/

Drugi problem je položaj zvuÄnika u odnosu na zidove, kako meni deluje jedino ti preostaje da napraviÅ¡ potpuno novi raspored...ako je to moguće....

To je nemoguce posto smo uselili pre mesec dana u renoviran stan,tako da zvucnici barem jedno duze vreme ostaju tu gde su....a antirezonantne ploce au sasvim ok predlog i odmaah idem da procitam link...bas me interesuje...tnks!!!e da i zaboravih da kazem da su zvucnici postavljeni istog dana kada su stigli, na silikonske podloske cetvrtastog oblika,zena kupila po mojim instukcijam od pre par nedelja...negde u DM-u..i ok je to za sada...medjutim ja sam probao da malo iztjuniram sve to dodavanjem i gume, koja mi je ostala od sastavljanja reketa za stoni tenis,inace je to guma visokog kvaliteta, medjutim tako sam slusao dva tri dana i nesto mi se nije svidelo, bas je izgubio svoju tacnost i preciznost...definiciju...tranzijenti kao da nisu bili tu....skinuo sam gumu i ostavio samo na silikonima...i jos nesto....sta kazete za pojacalo audiolab 8000se, imam priliku da ga dobijem u zamenu za moj camb audio...nesto je malko jace od mog CA....al cisto da promenim ...il da ne diram mog CA....
Link to comment
Share on other sites

Sa slika se ne vidi ostatak prostorije, al ja mislim da problem možda i ne potiÄe toliko zbog police, koliko zbog blizine zida i desnog ćoÅ¡ka.

Predlog: Kad žena ne bude tu, pomeraj to levo, stavi na stalke, nadju najbolji položaj... I kad se ona vrati pravi se da se ništa nije desilo.

Link to comment
Share on other sites

Sa slika se ne vidi ostatak prostorije, al ja mislim da problem možda i ne potiÄe toliko zbog police, koliko zbog blizine zida i desnog ćoÅ¡ka.

Predlog: Kad žena ne bude tu, pomeraj to levo, stavi na stalke, nadju najbolji položaj... I kad se ona vrati pravi se da se ništa nije desilo.

yes...good idea...a sta kazete za ovu zamenu za audiolaba 8000se...probacu maximaono da odaljim sto od zadnjeg zida...sto nije problem...i od desnog...pa cemo videti...javljam utiske....
Link to comment
Share on other sites

Šteta, te kutijice traže prostora i obavezno stalke...

Uf,muke su ovo....ni sam ne znam kako da im dam prostora za stalke....moracu nesto izkonstuisati...u zadnjih po sata mi se javila jedna idea ali naravno kosta....ako uspem da osloborim prostor levo o d stola bice mesta,ali moram prvo da krenem sa pregovorima sa lepsom polovinom:)...
Link to comment
Share on other sites

Ako pregovori propadnu neki studijski nearfield monitori ili slusalice ti ne ginu.prevaspitaj ti to na vreme, moja kuka da nam boravak vise lici na studio nego na boravak ali sve reÄ‘e,vidi da ne Äujem dobro u tim momentima...nekad Äak ide slika, a ton niÅ¡ta.

Link to comment
Share on other sites

Ako pregovori propadnu neki studijski nearfield monitori ili slusalice ti ne ginu.prevaspitaj ti to na vreme, moja kuka da nam boravak vise lici na studio nego na boravak ali sve reÄ‘e,vidi da ne Äujem dobro u tim momentima...nekad Äak ide slika, a ton niÅ¡ta.

sluske su vec u systemu...akg k99...a ove ushere ne dam bar godinu dana...:)
Link to comment
Share on other sites

Moraš da budeš uporan.

I moja lepša polovina je u startu minirala, problem je bio sa stalcima (zar baš moraju takvi, pa baš tu,...), ali je sa vremenom shvatila da je meni ovo važno, pa je stvar legla.

Svako ima neke svoje bube, ako te iskreno voli i poÅ¡tuje (u Å¡ta ne sumnjam) shvatiće koliko ti ovo znaÄi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...