Jump to content


CD transport


den!s

Recommended Posts

Da li neko možda koristi CD jedinicu iz neke mikrolinije, tipa Denon, Yamaha… kao CD transport?

 

Å ta biste inaÄe preporuÄili iz nekog iskustva?

 

Da li može neki jeftini Pioneer DVD player da radi korektno uz optiÄku vezu sa DAC-om?

 

 

Kao Å¡to se može zakljuÄiti poenta je da to bude neÅ¡to jeftinije, tj. sa laserom koji je lako nabavljiv i jeftin.

A moje dosadaÅ¡nje ideje se kreću u pravcu Marantz CD playera (CD63, CD48, CD5400…) koji imaju optiÄki izlaz a cene su im 40-70 €… Oni imaju standardno pouzdan Philips 12.1 mehanizam.

Eventualno bih kućište sâm dampirao, promenio nogice/šiljke, i promenio napojni kabel.

Å ta mislite?

 

 

...

ps. Zašto ne radi opcija search na ovom sajtu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slabo jeftini cd plejeri imaju optiku kao digitalni izlaz.
To se uglavnom može naći na bluray plejerima.

E sad i meni je to interesantno, medjutim imam nekoliko dilema u vezi sa kvalitetom.

 

Da li su  transporti ugradjeni u tanke mehanizme dvd/bluray plejera inferirorni u odnosu na robusnije mehanizme cd plejera, npr sa stabilizacijom i da li se razlika Äuje 

Pravi li buffer kod dvd plejera kvalitativno drugaÄiji zvuk o odnosu na cd plejer ?

Link to comment
Share on other sites

Upravo i mene tako nešto zanima.

Imam DV player Pioneer DV610 koji sam isprobao kao transport direktno ga poredeći sa transportom koji ima jeftini Sony KSS210 mehanizam (ali zato ima dosta toga drugog dobro u sebi).

Pioneer Å¡upalj, tanak, dvodimenzionalan… i sporije oÄitava diskove. Kada stisnem pauzu treba mu posle 2 sekunde da doÄ‘e sebi... Mana velika!

Link to comment
Share on other sites

Upravo i mene tako nešto zanima.

Imam DV player Pioneer DV610 koji sam isprobao kao transport direktno ga poredeći sa transportom koji ima jeftini Sony KSS210 mehanizam (ali zato ima dosta toga drugog dobro u sebi).

Pioneer Å¡upalj, tanak, dvodimenzionalan… i sporije oÄitava diskove. Kada stisnem pauzu treba mu posle 2 sekunde da doÄ‘e sebi... Mana velika!

 

Такође имам 610 и иÑкуÑтво је Ñупротно твом. Да ли Ñи на фабричком фирмверу или Ñи узео ''народну'' верзију која чита и нарезане Ñацд и Ñл?

Link to comment
Share on other sites

Nadji nesto sa koax izlazom.s boljim transportom imaces bolji zvuk,ja koristim linn transport ali i pored njega dvd kao losiji za cdr razlika se jasno cuje ali po meni je samo opticki izlaz veci pro lem.Doduse zavisi koliko si zahtevan i koliko sistem prikazuje razlike.Kod nekih se nebi ni cule,a i na ove moje bi neko odmahnuo rukom,nisu dramaticne ali nama dugogodisnjim pacijentima znace.

Link to comment
Share on other sites

Nadji nesto sa koax izlazom.s boljim transportom imaces bolji zvuk,ja koristim linn transport ali i pored njega dvd kao losiji za cdr razlika se jasno cuje ali po meni je samo opticki izlaz veci pro lem.Doduse zavisi koliko si zahtevan i koliko sistem prikazuje razlike.Kod nekih se nebi ni cule,a i na ove moje bi neko odmahnuo rukom,nisu dramaticne ali nama dugogodisnjim pacijentima znace.

 

Imam mali M2Tech Evo DAC koj iima jedan I²S, jedan coax i jedan optiÄki ulaz.

Na tom koaksijalnom mi je već spojen raÄunar, pa razmiÅ¡ljam iako sada većim delom sluÅ¡am sa raÄunara, da ipak zbog velike kolekcije diskova vredi imati solidan CD player...

Link to comment
Share on other sites

Такође имам 610 и иÑкуÑтво је Ñупротно твом. Да ли Ñи на фабричком фирмверу или Ñи узео ''народну'' верзију која чита и нарезане Ñацд и Ñл?

 

Za taj player sam i dobio preporuku da je vrlo dobar uređaj u ulozi transporta, pogotovo ako se malo doradi kućište, izvede direktan strujni kabel boljeg kvaliteta i eventualno pozabavi problemom eliminisanja spoljnih vibracija.

Mada ga jesam poredio sa ureÄ‘ajem koji je visoka klasa, ali me na prvu loptu razoÄarao i od onda ga nisam ni koristio...

Link to comment
Share on other sites

Imam mali M2Tech Evo DAC koj iima jedan I²S, jedan coax i jedan optiÄki ulaz.

Na tom koaksijalnom mi je već spojen raÄunar, pa razmiÅ¡ljam iako sada većim delom sluÅ¡am sa raÄunara, da ipak zbog velike kolekcije diskova vredi imati solidan CD player...

 

Taj I2S bi mogao da bude bolji i od coax-a (bar tako kažu iskusniji od mene :D ).

 

Što ne pitaš zoranzu-a da probaš neki I2S kabal?

Link to comment
Share on other sites

Taj I2S bi mogao da bude bolji i od coax-a (bar tako kažu iskusniji od mene :D ).

 

Što ne pitaš zoranzu-a da probaš neki I2S kabal?

 

Probali smo mi taj I2S protiv coaxa  kod mene i nema nekih spektakularnih razlika,  nesto je bolje tamo nesto vamo - obrni okreni zakljucili smo  uz neke kompromise da je ipak bolji  coax  u sistemu 

Link to comment
Share on other sites

Mojne komplikujes za 40-70 evra. Kupi tako neki DenonÄić ili Yamahicu i zabavljaj se dok ti ne dosadi. Za te novce moze da udje u izbor i neki od Pioneer-a sa stable platter (ima ih sa optickim izlazom), kad crkne laser, kupis drugi plejer. Ionako ce plejeri biti sve jeftiniji, cd prodaja i upotreba nije vise na zavidnim nivoima.

Link to comment
Share on other sites

Denise,

 

A zasto ne pokusas sa ovim:

http://store.apple.com/at/product/MD564ZM/A/apple-usb-superdrive-laufwerk

Na taj nacin mozes da koristis vec postojecu usb/coax konekciju izmedju tvog Maca i DACa. Dobices nov drive po ceni koja je vise nego interesantna.

 

Ha, to mi ne pade na pamet!

 

Mada je ovo kod mene MacBook Pro koji ima interni DVD/CD rezac. Ali verovatno se ne preporucuje zbog toga sto je u kucistu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...