Jump to content


Snimanje i produkcija muzike


Willi Studer

Recommended Posts

Uf, imam racunar, ali skupio sam pare da uzmem ruDAW PRO, i da odem na kurs audio produkcije na prolece.

Imam AudioTechica ATH M50 slusalice, i to je to. Stize mi od nedelje to lampasko pojacalo zs sluske, a uzecu i DAC. Do marta imam fore da skupim za m-audio kartu i akai midi uredjaj, ne mogu sad da se setim koji model. Posto zivim u stanu radio bih na slusalicama, posle bih uzeo zvucnike ako bi mi bili potrebni. To je neki plan. :-)

Akai axiom 69 valjda...

Link to comment
Share on other sites

... i da odem na kurs audio produkcije na prolece.

Bolje ti prvo upiši kurs za Hi-Fi pa tek onda posle za produkciju, mnogo bre ideš napred.

Do marta imam fore da skupim za m-audio kartu i akai midi uredjaj,

Jel to mpc maÅ¡ina taj akai ureÄ‘aj? A Å¡to se tiÄe kartice m-audio koja bi to bila?

Za poÄetak proÄitaj knjigu ''Uvod u Hi - Fi tehniku'' link (http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/11059-service-manual/?p=540585) gde možeÅ¡ da preuzmeÅ¡ knjigu u pdf formatu.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo hvala vam za linkove za literaturu, skinucu to sto pre.

Ja bih isao na takav neki hi-fi kurs, cisto da se upoznam sa komponentama jer ne znam sta je sta, ali ne znam ko to drzi.

Sto se tice zvucne karte m-audio m-track tako nesto u playeru je na snizenju 150eur.

Nisam siguran sta znaci mpc, ovo je klavijatura polu otezana, ima klizace, knobove, one plocice za udaraljke, i par tockica. Nije nesto ali ce da sluzi. Rekli su mi u Rumskom da ce da mi sve spoje i nasteluju.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj pogrešno da me shvatiš, ali, moj utisak je da ne znaš šta radiš, da ne kažem nešto teže.

TražiÅ¡ savjet (za pojaÄalo za sluÅ¡alice), dobijeÅ¡ savjet (da ne kupiÅ¡), ti uradiÅ¡ za inat (možda i neki opipljiviji razlog?) kako ti hoćeÅ¡.

TražiÅ¡ savjet za magnetofon i onda ide ovo Å¡to ide. Ajd' se malo uozbilji. Ne znaÅ¡ ni da spojiÅ¡ opremu ni da posluÅ¡aÅ¡ Å¡ta ti se priÄa, a hoćeÅ¡ da produciraÅ¡ muziku? Kako ćeÅ¡ da ÄujeÅ¡ zahtjeve tržiÅ¡ta ako ovo ne ÄujeÅ¡?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...