Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Među ovima kod mene ima samo ovako pod folder nazivom McIntosh ali nema napisano na njemu:

 

post-30474-0-21279000-1425420914_thumb.j

 

Sad, ili da se kopa i traži gotov ili ako neko može lepo da prepravi sliku da piše McIntosh, moglo bi da se napravi novi VU metar.

 

Ostavio sam u temi i link do programÄića kojim se to radi. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kako da sacuvam sve plejliste i podesavanja foobara da kad instaliram ponovo windows samo vratim kako je bilo? I desava mi se da kada output koristim asus xonar asio ponekad seckaju pesme dok surfujem ili nesto radim,a kad koristim asio4all kao output nemam tih problema...Hvala na odgovorima!

Link to comment
Share on other sites

A kod instalacije ideš ovako...

 

Napravi novi folder bilo kog naziva, pa u njemu recimo drugi folder sa nazivom ProgramFilesFolder. U njega možeš da iskopiraš ceo instalacioni folder foobar2000 iz C-Program files.

 

Onda ukucaÅ¡ u putanji %appdata% i Enter, a otvoriće ti se AplicationData i/ili Roaming folder. Tu ćeÅ¡ videti isto foobar2000 folder i njega prekopiraj pored prethodno napravljenog ProgramFilesFolder foldera, iz oÄiglednog razloga.

 

To je da pokupiš.

 

Kada vraćaÅ¡ ili ubacujeÅ¡ na drugi komp, vodi raÄuna o verzijama Foobara. Ako je u pitanju ista verzija, u Program Files/foobar2000 ćeÅ¡ jednostavno prekopirati sve foldere iz ProgramFilesFolder/foobar2000 , fajlove verovatno sistem neće dati da se menjaju, no nebitno.

 

Onda opet otkucaš %appdata% i ubaciš kompletan folder foobar2000 koji si kopirao pored onog.

 

Ako pak menjaÅ¡ verziju Foobara, sve je isto osim Å¡to u Program Files /foobar2000/components/ folderu moraÅ¡ da ostaviÅ¡ osnovne komponente te nove verzije, a razliÄite dodajeÅ¡ iz prethodne. U suprotnom će verovatno da cikne.

 

I to je to.

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da imaš negde neki problem oko drajvera ili neke nekompatibilnosti sample rate-a... Može bilo šta da bude... :(

 

A kada se primećuje na FLAC dok na MP3 ne, samo znaÄi da je problem uvek tu ali se lakÅ¡e uoÄava kada se rekonstruiÅ¡e FLAC na 1411kbps nego MP3 na 192kbps.

Link to comment
Share on other sites

A kod instalacije ideš ovako...

 

Napravi novi folder bilo kog naziva, pa u njemu recimo drugi folder sa nazivom ProgramFilesFolder. U njega možeš da iskopiraš ceo instalacioni folder foobar2000 iz C-Program files.

 

Onda ukucaÅ¡ u putanji %appdata% i Enter, a otvoriće ti se AplicationData i/ili Roaming folder. Tu ćeÅ¡ videti isto foobar2000 folder i njega prekopiraj pored prethodno napravljenog ProgramFilesFolder foldera, iz oÄiglednog razloga.

 

To je da pokupiš.

 

Kada vraćaÅ¡ ili ubacujeÅ¡ na drugi komp, vodi raÄuna o verzijama Foobara. Ako je u pitanju ista verzija, u Program Files/foobar2000 ćeÅ¡ jednostavno prekopirati sve foldere iz ProgramFilesFolder/foobar2000 , fajlove verovatno sistem neće dati da se menjaju, no nebitno.

 

Onda opet otkucaš %appdata% i ubaciš kompletan folder foobar2000 koji si kopirao pored onog.

 

Ako pak menjaÅ¡ verziju Foobara, sve je isto osim Å¡to u Program Files /foobar2000/components/ folderu moraÅ¡ da ostaviÅ¡ osnovne komponente te nove verzije, a razliÄite dodajeÅ¡ iz prethodne. U suprotnom će verovatno da cikne.

 

I to je to.

Hvala na odgovoru. Odlicna i kvalitetna tema i svaka cast na trudu.

Link to comment
Share on other sites

To pitanje bi pre bilo za neku drugu temu, recimo onu nesrećnu Windows Audio , ali dobro...

 

Bilo je tu negde po temama pomenuto par problema i rešenja, npr da je bilo do AV programa ili tako nešto ali tu su uglavnom bili problemi pucketanja, ako se dobro sećam...

 

Ali ti kako opisujeÅ¡ problem sa "razliva", pre mi se Äini da je doÅ¡lo do otimaÄine izmeÄ‘u Xonar drajvera i integrisane ako je baÅ¡ u tom trenutku neki program ili Äak sam Win hteo da pusti neki zvuk. One fore tipa Exclusive upotrebe hardvera i sliÄne "optimizacije" zasada ignoriÅ¡i.

 

S obzirom da si nastavio da koristiš komp bez da ti je izbacio BSOD tj plavi ekran, pretpostaviću da si na nekom novijem, non-XP Winu.

 

Ono Å¡to bih probao da sam na tvom mestu je da iskljuÄim sistemske zvukove. Opcija je u Sounds tabu u podeÅ¡avanjima na pola padajuće liste. Potom u Power Options da je podeÅ¡eno na Perforamnce opciju. I treće, u Device Manager naći drajver integrisane zvuÄne i postaviti na Disable.

 

I naravno restart raÄunara pa ga pusti da svira da vidiÅ¡ da li će se opet javiti problem.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, valjda... Video sam samo u FAQ ESI zvuÄne da i to može ali kako, nemam pojma. Uvek sam neÅ¡to zeznuo kada sam ÄaÄkao i viÅ¡e ne petljam oko BIOS niÅ¡ta osim First-Second Boot Device. UÄ‘em, izaÄ‘em i gotovo. :D

 

To ćeš taman ti ako ovo ne pomogne. :)

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima i vremenu. Dosta se razumem u kompjutere i u biosu mi je integrusa iskljucena, zvukovi su iskljuceni, a power option mi je na Performance. Windows je 8.1 i nema govora o Bsodu jer kompjuter normalno radi ne koci ili tako nesto,samo zvuk pocne da usporava,secka razliva,to traje 2,3sec i onda normalno nastavi. Cak se desilo par puta i kad nista nije radjeno osim slusanja muzike. Setio sam se ovog za latenciju da sam negde procitao sto je gfx predlozio, pa cu to isprobati. Ostaje jos to, da stavim na high performance iako mi nema logike i da reinstaliram windows. Sutra cemo videti.

Link to comment
Share on other sites

E super, sada ćete vas dvojica meni neÅ¡to da pomognete. NeÅ¡to sam bio gadno ÄaÄkao u BIOS i napravio haos, nije hteo Win da se podigne uopÅ¡te, i svaÅ¡ta sam izmenjao Å¡ta mi se Äinilo da će reÅ¡iti problem... Na kraju se pokrenuo i od tada je ok osim Å¡to mi stalno isÄitava RAID.

 

Jednu opciju sam naÅ¡ao gde se to pominje i prebacio na Disabled ali i dalje pri pokretanju to isÄitava. Kako da ga ubijem?

Link to comment
Share on other sites

Opcija 1

Posto sam kazes da si nesto "gadno cackao" u BIOSU, i da je tu vec bio haos, mozda bi najpametnije resenje bilo uraditi reset BIOS-a, tj vratiti ga u "fabricko" stanje. Svaki BIOS ima u svojim podesavanjima opciju "Reset to Default", "Factory Default", "Setup Defaults", "Load Fail-Safe Defaults" ili sl... Pre toga mozes fizicki da uslikas svaku od stavki ponaosob (SVA trenutna podesevanja), pa posle reseta mozes opet da se "igras" i vracas jednu po jednu opciju (ukoliko je tu bilo nekih tebi bitnih izmena, tipa AHCI ako imas SSD, Disable EIST, Disable on board Sound Card i sl) koja ti se ne slaze PRE i POSLE vracanja u default stanje, i pratis sta ce da se desi posle promene svake (u koju nisi siguran sta donosi) od njih ponaosob.

 

 

Opcija 2

Udji u BIOS, uslikaj pocetni screen, i postavi sliku ovde. Onda cemo iz ponudjene liste (zavisno od BIOS-a) videti sta sve treba da pootvaras, uslikas, i da na osnovu toga "pametujemo".

 

 

Opcija 3

Nema. ;)

Link to comment
Share on other sites

Title format ili zaglavlje po naški.

 

Prilikom reprodukcije normalnih CDA ostaje Äisto, kada se pusti HDCD u nastavku prikazuje [HDCD] ili taÄnu rezoluciju fajla, na primer [24/96000]

%artist% - %title%$if(%__hdcd%,' ['HDCD']',
$if($greater($info(bitspersample),16), ' ['$info(bitspersample)'/'$info(samplerate)']'))
Link to comment
Share on other sites

Gfx je napisao ono sta bih i ja pokusao,samo bih dodao da se na nekim starijim plocama desava da ta "softverska" varijanta vracanja biosa na default ne uspeva, pa je potrebno izvaditi bateriju sa ploce i vratiti je i na taj nacin restartovati bio. Sa restartovanim biosem, osim namestanja opcije AHCI i jos dve druge nista ne treba ni da se menja. Svakako slikaj i postavi pa cemo videti sta treba da se ukljuci ili iskljuci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...