Jump to content


Sansui AU-D33


djiga

Recommended Posts

Potrebna pomoc/informacija.

 

Zanima me da li je normalno da se ovo pojacalo poprilicno zagreje (gornja ploca) nakon samo 5-6 minuta rada?
Imao sam dva receivera pre ovog pojacala (Technics/Sony), ali nikad se nisu ovoliko grejala, pa zbog toga dodjoh ovde po pomoc :)

 

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Kod klinca u sobi nam svira jaci brat iz iste serije, Sansui AU-D55X.

Leti, kada su temperature u sobi vece, zna da se bas poprilicno zagreje.

Nije vrelo, ruka moze da se drzi na njemu, ali da je vruce vruce je.

Zimi je mlako na dodir, znaci ambijentalna temperatura igra veliku ulogu.

Link to comment
Share on other sites

evo pojacalo radi malo vise od pola sata (slusa se muzika preko gramofona, pojacano na 1/3 skale), i kada stavim ruku na sredinu gornje ploce, ne mogu je drzati duze od 5-6 sekundi

to baÅ¡ i nije normalno..mislim,svako pojaÄalo se neminovno grije u radu,ali baÅ¡ toliko da ne možeÅ¡ držati ruku na njemu-e tu neÅ¡ta ne valja..

Link to comment
Share on other sites

evo pojacalo radi malo vise od pola sata (slusa se muzika preko gramofona, pojacano na 1/3 skale), i kada stavim ruku na sredinu gornje ploce, ne mogu je drzati duze od 5-6 sekundi

 

Измери мирну Ñтрују и Ñве ће ти бити јаÑније.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Vruće/hladno je subjektivan osećaj na osnovu koga ne može da se kaže da li pojaÄalo radi normalno ili se pregreva. Treba ga premeriti.

mislite na mirnu struju?

da li ima veze sto su mi zvucnici dosta jaci od pojacala?

Link to comment
Share on other sites

Snaga zvuÄnika, odnosno moguća isporuÄiva snaga zvuÄnika nije bitna, važna je impedansa zvuÄnika. Možda ovi zvuÄnici u radu padaju nisko sa impedansom i to stvara poteÅ¡koće pojaÄalu ako je ono deklarisano samo za zvuÄnike od 8 oma.

Link to comment
Share on other sites

Snaga zvuÄnika, odnosno moguća isporuÄiva snaga zvuÄnika nije bitna, važna je impedansa zvuÄnika. Možda ovi zvuÄnici u radu padaju nisko sa impedansom i to stvara poteÅ¡koće pojaÄalu ako je ono deklarisano samo za zvuÄnike od 8 oma.

pojacalo gura jedan par od 4 do 16 oma

dva para od 8 do 16 oma

manje-vise standardna prica

Link to comment
Share on other sites

Измери мирну Ñтрују и Ñве ће ти бити јаÑније.

 

:wave2

Majstor je majstor! Tacna pretpostavka, odmah nakon izmerene mirne struje se doslo do odgovra sta zapravo izaziva pregrevanje.

Pre podne donet, uvece preuzet apsolutno ispravan!

stoN_Cold  :thumbsup2  :thumbsup2  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...