Jump to content


Koji FM tjuner kupiti?


HMrules

Recommended Posts

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-st-se700qs-ocuvan-12065297-oglas.htm?filter_id=15021

Odlican prijem,dve antene,mogucnost daljinskog upravljanja,prvi ispod sts 3 es..ili

http://www.kupujemprodajem.com/Sony-ST-SE500-Tuner-12427844-oglas.htm?filter_id=15021          

Cena je dosta niza,ima rds,indikacijujacine signala,ali nisam siguran da podrzava dalj.upravljanje.

Link to comment
Share on other sites

I ja imam ovaj sony 700...Preporuka ko kuca! Za te pare tesko da ima bolje, a s obzirom na kvalitet nasih stanica u etru (mp3, limiteri, napucani kompresori...) ne verujem i da treba.

 

Ja sam ga najvise pazario zbog RDS-a (ima i mala slova, a meni je to bilo neobicno bitno svojevremeno)

 

Medjutim, realno i po merljivim karakteristikama, a i po sluhu je odlican. Uporedi mu samo tehnicke k-ke sa npr ovim slabijim iz serije (500...)

 

 

Iskreno, nisam ni znao ovo za daljinsko upravljanje, niti sam probao. Ovaj tuner je  verovatno prva stvar koju sam kupio polovnu i drzim je u kuci nekoliko godina, a da je nisam otvorio:) I to moze da se protumaci kao neka preporuka.

 

Back to remote... Mislim da ima neku foru da on moze da kontrolise odgovarajuci pojacavac ( da selektuje tuner input, oslanjajuci se na  RDS  EON i 'vazne informacije', ali o5 to vrlo verovatno s obizrom na nakaradnu primenu RDSa kod nas nece raditi..)

 

EDIT: Evo sad sam pogledao service manual, stvarno ima IC remote senzor... Idem da programiram univerzalne :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kod nas malo cemu korisnom, realno :) Meni je RDS bio interesantan iz ugla razvoja RDS enkodera

 

Za slucaj da je pitanje bilo ozbiljno ;) napisacu samo ukratko:

 

1. Za identifikaciju stanice (Ime stanice PS, i PI kod. Ima ociglednu primenu i za FM DXing... )

2. Za alternativne frekvencije (npr radio u kolima sam "salta" s predajnika na predajnik trazeci najjaci signal, ako  je u pitanju mreza sa vise predajnika i ako im je RDS podesen kako valja)

3. Za servis tacnog vremena

4. Za prenos raznih tekstualnih poruka (moze biti bilo sta, npr ime pesme i izvodjaca, mada se to kod nas izbegava -SOKOJ ;)

5. Za prenos informacija o saobracaju (tenutna zakrcenja, guzve i sl. Neke navigacije mogu da biraju putanje na osnovu tih "live" podataka. Koliko znam ovo se ne koristi kod nas...)

6. Prenos bilo kakvih podataka. (npr nadzor i upravljanje)

 

eto ukratko...

 

 

Link to comment
Share on other sites

tjuner je nebitan jer je zvuk radio stanica krÅ¡, osim Radio beograda koji joÅ¡ uvek emituje stari dobri audio zvuk, najbolje uzeti multimedijalni plejer sa ÄinÄ izlazom za pojaÄalo imati WI FI za internet i cepaj internet radio stanice od 128 do 256kb ima svih žanrova, svi oni puÅ¡taju preko DACova zvuk fenomenalan tako da tjuner u naÅ¡im uslovima neznaÄi niÅ¡ta osim ukrasa i za vesti.

Link to comment
Share on other sites

 tako da tjuner u naÅ¡im uslovima neznaÄi niÅ¡ta osim ukrasa i za vesti.

 

Тачно тако, а веÑти има и на ТВ-у Ñвако мало.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

tjuner je nebitan jer je zvuk radio stanica krÅ¡, osim Radio beograda koji joÅ¡ uvek emituje stari dobri audio zvuk, najbolje uzeti multimedijalni plejer sa ÄinÄ izlazom za pojaÄalo imati WI FI za internet i cepaj internet radio stanice od 128 do 256kb ima svih žanrova, svi oni puÅ¡taju preko DACova zvuk fenomenalan tako da tjuner u naÅ¡im uslovima neznaÄi niÅ¡ta osim ukrasa i za vesti.

To si u pravu, na primer 202 sa Avale ima oÄajan kvalitet zvuka, sa ostalih lokacija je solidan, sa loÅ¡im kvalitetom emituju već 4 godine tj. od trenutka kada su krenuli da emituju sa tornja, kvalitet zvuka je bio bolji sa starog predajnika, verovatno je u pitanju dotur signala sa malim bitrejtom, jedino BG 1 i BG 2 imaju zaista dobar zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Ako možeÅ¡ da preživiÅ¡ bez RDS, onda ti reporuÄujem ovaj model: https://www.kupujemprodajem.com/Technics-ST-G5-11859812-oglas.htm?filter_id=419948  (imam ga ja)

Naravno, prodavca odaberi sAm, vrlo Äesto se nalaze u ponudi. TakoÄ‘e, skoro isti model, samo godinu dana mlaÄ‘i : https://www.kupujemprodajem.com/Technics-ST-505-12402892-oglas.htm?filter_id=419948 (Ima ga Ston).

 

PreporuÄujem i neki drugi od modela iz ovih serija, jer imaju fenomenalan zvuk, odliÄno podnose domaći trash signal, i lako su nabavljivi po smeÅ¡nim cenama.

Link to comment
Share on other sites

Čovek traži kvalitetan tjuner do 50€ i takvih zaista ima mnogo na oglasima ali kao što kaže kolega goxy62, zbog kvaliteta zvuka koji emituju naše radio stanice (najlošiji MP3) možda se ta kupovina i ne isplati, osim da nabavljeni uređaj služi kao ukras?!

Mnogo puta sam uporeÄ‘ivao zvuk sa raznih tjunera i zvuk radio striminga iz raÄunara sa audigy 2 zvuÄnom karticom i pogodite ko je pobednik? Ja sam tjuner kao komponentu odavno izbacio iz sistema. 

LiÄno preferiram RADIO PARADISE i joÅ¡ par dobrih rock stanica.

Link to comment
Share on other sites

pozdrav goxy62 ! poÅ¡to je jako teÅ¡ko naći  radio paradise u slobodnoj prodaji predlažem ti da ipak uzmeÅ¡ taj sony tuner jer radi i hvata stanice na parÄence žice i ima odliÄnu separaciju stereo signala :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...