Jump to content


DIY Cincevi , kablovi za zvucnike itd.


skomirendalica

Recommended Posts

Ovako , pozdrav svima , ovo je moj prvi post na forumu , iako vas pravim vec neko vrijeme :) 

Dakle , prvo bih htio da iznesem pohvale za sav rad , trud i pomoc clanova foruma , bas svaka cast ! 

Druga stvar , mislio sam da znam o audio opremi mnogo , ali citanjem ovog foruma vidim da bas to nije tako :) 


Uglavnom , htio bih da zamolim nekoga od clanova da odvoji malo vremena i pomogne audiofilisti u nekom entry levelu i odgovori mi na neka pitanja a ujedno da postoji i jedan objedinjeni topic koji se bavi temom self made , kablova i cinceva , jer sam prelistao 12 13 stranica i nisam nasao konkretno odgovore. Pa evo : 

Pitanja vezana za cinceve : 

1) Koje su to po vama najbolje marke cinceva ili RCA plug-a u nekoj da kazem " srednjoj klasi " cijena , vise pristupacnoj ? 
2) Da li znate odredjene sajtove sa istim markama koje vrse dostavu ?  Htio bih da pocnem da izradjujem i eventualno za neki studentski dzeparac prodajem malo kvalitetnije cinc kablove koji ce da naprave slusaocu razliku i s`obzirom da kod nas nema da se kupi ( makar kod nas u Crnoj Gori ) nema takvih. Tako da preporuke u tom nekom odnosu cijena-kvalitet i ako je moguce i ako neko zna bio bih zahvalan neku listu od 5-10 marki cinceva od najjeftinijih do najskupljih.
3) Koji su to kvaliteti koje treba gledati prilikom odabira cinca ? 
 
Pitanja za kablove za cinc :

1) Da li solid core i koja debljina ? 
2) Cime oblagati kabal ? 
3) Da li duzina kabla ima uticaja na zvuk i sta uraditi povodom toga ? 
4) Neki sajt za narucivanje solid core kablova ? 

Pitanja za kablove za zvucnike : 

1) Vidio sam da neko radi kablove od onih kablova za ADSL pa 6 zicica jedna strana , 6 druga , pa oblaganje. Da li neko moze nesto vise da kaze o ovome ? 
2) Eventualno neki drugi sistem povezivanja bio bih zahvalan.


Izvinjavam se na dugom postu , nadam se da nisam prekrsio pravila postovanja foruma. Hvala unaprijed na odgovorima i pozdrav za sve ! :) 
 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@siroma. Nisam pitao da mi neko otkrije tajnu pravljenja atomske bombe da je prodam sjevernoj koreji za 10 milijardi dolara, nego jednostavno za smjernice i sitnu pomoc , kao sto je uradio @zoranzu i uputio me kako da saznam vise o tome i dao mi link i njemu hvala :) 

Neko ko zna mnogo o ovome ne predstavlja mu nista da napise 3 4 rijeci i link sajta. 

Hvala , pozdrav :) 

Link to comment
Share on other sites

skomirendalica боље Ñе баци на туризам, батали конекторе и каблове.

 

Kupi Ersu. Weller ne valja osim ako nije sa potpisom Willi Studer AG, ne slušaj Ston-a.

 

Боље да набави ИÑкру ТХС11    :roll:

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala @Willi Studer na linku , skinuo sam knjigu , bice malo tesko zbog strucnih naziva engleskog , ali snaci cu se. I hvala za sajtove proucicu ih , vec su u favorites ubaceni. 

Hvala @Ston_Cold , nabacices mi ti neku ruskinju da uzmem neki kes kad dodje ljeto ;))

@Trotter , jbg , nisu nam svima zivoti ispunjeni maksimalno ;))

@suerferlola hvala za link , odlican je ! 

@zoranzu i hvala tebi druze , vidi se da si voljan da konkretno pomognes :) 


Ako neko jos ima da napise par marki cinceva , valjalo bi :)

Valja li cemu " Nakamichi " marka cinceva ? Procitao sam da je ta marka radila nekad ( 70te , 80te ) odlicne dekove , al ne znam kakvi su sad i kakavi su za cinceve i ostalo ..

 

Link to comment
Share on other sites

Ево као на вашару Ñве на једном меÑту:

 

http://diy.kpizlog.rs/

 

:wave2

za metar YARBO-a na KP

http://www.kupujemprodajem.com/Yarbo-SP-1203PS-pure-Silver-IC-kabl-3918191-oglas.htm

moze se kupiti kotur od 100metara od proizvodjaca

http://www.aliexpress.com/item/Yarbo-sp-1203ps-core-pure-silver-audio-signal-wire-silver-plated-100-meters/1477917936.html

Link to comment
Share on other sites

 

Мошда ал' мора да Ñе чека и није могуће платити динарима.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Мошда ал' мора да Ñе чека и није могуће платити динарима.

 

:wave2

Uf al ti je razlog. Od kad se braci Crnogorcima zuri a kod njih ionako Evri figuriraju a za nas na svakom cosku ima menjacnica.

Ako ti je sto puta skuplje OK onda u redu. Trk kod majstora.

Link to comment
Share on other sites

И није баш тако. Прво цена је ~21 Е + шипинг ~28 Е затим куповина уз помоћ картице и на крају треба то и раÑпарчати. Ипак је 100м у питању.

 

Ртреба и Ñачекати 15-35 дана.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

haah pa da :) Nego mi recite taj signalni kabal sto ste dali link je li dovoljan za neku malo bolju varijanticu povezivanja ? I , procitao sam negdje da su kao najbolji od bakra ? mozete li to u par rijeci objasniti ? :) 

Hvala jos jednom. 

I inace mi nemamo u CG apsolutno nista od ovoga. A to sto imamo , imamo u jednoj jedinoj prodavnici koja dere sa cijenama. Tipa cinc 1.70e a takav na netu 20 komada , 15e . uzas bas.

Link to comment
Share on other sites

И није баш тако. Прво цена је ~21 Е + шипинг ~28 Е затим куповина уз помоћ картице и на крају треба то и раÑпарчати. Ипак је 100м у питању.

 

Ртреба и Ñачекати 15-35 дана.

 

:wave2

O cemu pricas?  49Evra za 100 metara i 40 Evra za jedan metar!!!! Za cenu 1,25 metara ovde imas ceo kotur. Rasparcavas jedan po jedan metar. Kad ti pritreba. Kad napravis prvi interkonekt sve ostalo ti dodje dzabe.

 

Evo primera jednog postenog trgovca. Proelectronic.

Moj poslednji uradak , interkonekt Ag 0.8mm sa konektorima od 15Evra (4 komada)

http://www.proelectronic.rs/CINC%20MUSKI%20POZLACENI%20DYNAVOX%20HIGH-END%208mm%20206066-9591.htm

Isti taj kod Alija 32Evra

http://www.aliexpress.com/item/Hiend-Pailiccs-24K-Gold-plated-hiend-performance-RCA-connector/1002759355.html

Link to comment
Share on other sites

Причам да Јарбо кабл ниÑи пробао ни у једном ÑиÑтему 100%.

 

:wave2

Pod jedan to nisi pricao.

Pod dva jesam probao YARBO. Sa Yarbo konektorima.

Pod tri propagiras Majstora i njegove bezobrazne cene.

Pod cetiri Da li sam probao ili nisam nema nikakve veze sa marzom od 100 puta.

:blah

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...