Jump to content


Najlepse vintage komponente koje ste imali - imate i koje bi voleli da udomite


suca77

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne svira Micromega bolje zbog osiguraca (kojih i ona ima i to po dva po kanalu),nego zbog bolje koncepcije,pametnije izrade itd...

Tako je.

Ovo Å¡to sluÅ¡amo je fetiÅ¡izacija delova, neÅ¡to na Äemu je cela audio industrija predano radila poslednjih bar 30 godina. Ako koristim samo delove od proizvoÄ‘aÄa A, koji su poznato dobrog kvaliteta, kako onda ja mogu da budem loÅ¡?

Nema veze sa životom, ali utuvljeno je u glavu potroÅ¡aÄa pa sada refleksno reaguju. Naravno da ne tvrdim da je sve svejedno, ali tvrdim da kvalitet delova ne utiÄe viÅ¡e od maksimalno 5% u celini zvuka, veliki elektroliti za napajanje možda i celih 10%. I to je to.

Link to comment
Share on other sites

dvv@

Mislio sam na cd pleyer od Micromege...no nema veze....ali sa ovim tvojim zadnjim komentarom se apsolutno slazem!

Da nekom stavljam Iskrine blokove...on bi pao u nesvjest od soka i nevjerice, a pogotovo nedo bog da netko za to sazna...mogu ja njemu pricati sto godina da su bolji i kvalitetniji od hrpe smeca na trzistu...

Link to comment
Share on other sites

dvv@

Mislio sam na cd pleyer od Micromege...no nema veze....ali sa ovim tvojim zadnjim komentarom se apsolutno slazem!

Da nekom stavljam Iskrine blokove...on bi pao u nesvjest od soka i nevjerice, a pogotovo nedo bog da netko za to sazna...mogu ja njemu pricati sto godina da su bolji i kvalitetniji od hrpe smeca na trzistu...

I ja svaki dan mislim na Halee Berry, pa još uvek ništa. :D Što kaže naš narod, misliti i cveće brati su dve stvari, ja znam samo šta si ti napisao.

A slažem se sa tobom oko Iskra blokova, neki od njih su stvarno svetlosne godine ispred danaÅ¡njeg baÅ¡ibozluka upakovanog u seksi omotaÄe. BaÅ¡ po narodnoj, spolja gladac, iznutra jadac. Ne znam kakvi su danas.

Znam samo da je nekada davno, beogradska firma Kartonka Avala pravila ubedjivo najbolje tantalske kondenzatore koje sam ikada video. Čuvam još par komada, onako za lepo sećanje. Veliki, u metalnom pakovanju. Bila živa muka da se dođe do njih, jer su radili samo za vojsku.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

BTW, ako pogledate od Vukovog reÄnika do Vujaklije, "udomiti" znaÄi otresti se, izbaciti napolje - Äisto sumnjam da je to bila namera prilikom imenovanja teme. Valjda bi treba da glasi "...- i koje bi voleli da imate".

Ne zamerite, Älan sam Udruženja NauÄnih i StruÄnih Prevodilaca Srbije joÅ¡ od 1979. godine, pa sam jako osetljiv na reÄi i njihovu zloupotrebu.

Potpuno ispravno! I ja sam po naslovu pomislio na uredjaje kojih bi se oslobodili...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Kakav stav ovde vlada o Yamahama reda veliÄine CA-800/810/CA-1010 i CR 800/810/1020?

 

Interesuje me jer iako trenutno nemam sistem (kurtoazija ovogodiÅ¡njeg ne studiranja na budžetu) ipak bih voleo da imam neku globalnu ideju za Å¡ta da Å¡tekam novce, da ih ne spiskam neÄ‘e drugde.  ;-) 

 

Fala vi unapred!  :wave2

Link to comment
Share on other sites

Kakav stav ovde vlada o Yamahama reda veliÄine CA-800/810/CA-1010 i CR 800/810/1020?

 

Interesuje me jer iako trenutno nemam sistem (kurtoazija ovogodiÅ¡njeg ne studiranja na budžetu) ipak bih voleo da imam neku globalnu ideju za Å¡ta da Å¡tekam novce, da ih ne spiskam neÄ‘e drugde.  ;-)

 

Fala vi unapred!  :wave2

Srle sve su to dobri ureÄ‘aji ali sa obzirom na starost treba obratiti pažnju na stanje i ispravnost. Odluka o kupovini starih Vintage ureÄ‘aja koji imaju nekoliko decenija je OK ali morate znati da vas u dogledno vrijeme Äeka ozbiljan refreÅ¡. To nije problem ako se toga prihvati pravi znalac ali problem je Å¡to to nikako nije jeftino, no ako se ureÄ‘aj ostavlja na duže vrijeme ima smisla i vrijedi svaku paru.

Ono Å¡to je joÅ¡ itekako važno je da se pripazi pri odabiru zvuÄnika jer krivi odabir može rezultirati krivim sudom o zvuku neke od navedenih komponenti.

U mojoj kolekcji imam neke od navedenih ureÄ‘aja koje sam uparivao sa raznim tipovima zvuÄnika, moje iskustvo je da im odgovaraju AR zvuÄnici starijih generacija kao Å¡to su AR-11, 12, 14,18 itd...TakoÄ‘e sam koristio i Yamahine zvuÄnike NS-690, JBL-L-20T, Tannoy Mecury S. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru Retro, Å¡to se tiÄe refreÅ¡a ureÄ‘aja svestan sam toga, al' ako mi se komponenta svidi i reÅ¡im da je zadržim svakako ću biti spreman i na taj korak. Zato i kontam da se dobro pripremim unapred. 

 

InaÄe Äuo sam "mali" CR-620 i to mi je zvuÄalo sasvim vrlo fino upareno uz neke KEF-ove iz davnina.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Srle Retro je u pravu za sve a ja bi malo pridodao nesto iz svog ugla obzirom da sam u vintage - u decenijamai  bez obzira na  A sistem koji slusam. Yamaha nije tako cenjena u vintage uredjajima ali i srazmerno tome i njene cene na trzistu  su dosta povoljnije

 

Yamahe jesu lepe ali nisu nikad bile deo mojih interesovanja. Ja sam uvek nekako bio uz Marantz ,  Sansui , Pioneer i oni i jesu ostavili najveci pecat u vintage - u pa su shodno tome i najtrazeniji. Zvucno opravdavaju svoje pozicije pa bi toplo savetovao da se i ti shodno svom budzetu okrenes u tom smeru. 

 

Ovo su dva lepotana koja trenutno krase moj dom iako jako malo sviraju , dovoljno je da su tu i da mi je dusa mirna samo gledajuci u njih . Pogledaj samo ove dugmice na Sansui - u kako su uradjeni i kako izgledaju a u pitanju je 1967 god... Kursum ga je cuo kod sebe u sistemu na JBL - u  L - 86 kako radi. Zvuk je kristalno cist i transparentan zahvaljujuci bas refresh - u o kojem je Retro pricao i koji kostaju. Ista prica vazi za Marantz - ov receiver 2250b koji usput moze da se pohvali sa trafoom od 750w

post-11928-0-07985700-1414093248_thumb.j

post-11928-0-07259200-1414093308_thumb.j

post-11928-0-70510500-1414093338_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Suco meni je Marantz 22xx serija risivera neÅ¡to najlepÅ¡e Å¡to mogu da zamislim a da nije devojka ili Jaguar E-Type, ali ih nikad nisam Äuo, za razliku od Yamahe koju jesam. Svakako da ako/kada budem imao novaca i bude povoljne ponude razmiÅ¡ljaću i u tom smeru. 

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...