Jump to content


Najlepse vintage komponente koje ste imali - imate i koje bi voleli da udomite


suca77

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 weeks later...
On 29.6.2018. at 18:35, alI_Zée said:

По годишту ту су негде.

2rgnh8i.jpg

Prvi CD plejer u zivotu koji sam cuo i vidio,slusao bio je HITACHI DA1000.Mala ploca vidis kako se vrti, ostar zvuk, suma nigdje.Bila je to jesen 1983 godine.Nijesam bio bas odusevljen zvukom,u istom sistemu gramofon PIONEER LP 12 je ljepse svirao,mada nijesmo imali isti naslov da uporedimo, ali ostro je to bilo...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, alI_Zée said:

Е тада није било резанаца или резаних дискова.

Teška su to vremena bila, skupi diskovi, skupi plejeri, moralo da se uči svaki dan ispiti da se polažu, nema vremena za ploče, samo se slušao radio i kasetdek.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kao prvo nov sam na forumu, a isto u svemu ovome.

Pa sad,da li vredi menjati Yamahu AX 496 za vintage Kenwood KR 4200 iz 1973 god. Pritom imam Wharefedale 2XP i Canton plus C pasivni vufer. Yamaha ima 2 x 85w,dok je na Kenwood-u 2 x 19w. Da li ću pogrešiti? Može neki savet id vas iskusnih. 

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Wharfedale 2XP zvučnike koje imam su iz 1971 godine, sad jedino što je kanton sa kraja 90-ih godina. Zvučnici bi rekao da se poklapaju sa Kenwood-om, ali ne znam da li će pojačalo moći da gura i woofer. 

Specifikacije za woofer (na linku ispod)

https://www.cnet.com/products/canton-plus-c-subwoofer/specs/

i za Wharfedale Denton 2XP 

https://www.hifiengine.com/manual_library/wharfedale/denton-2.shtml

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

OK. To su 2x CIZEK MODEL II monitor i WOOFER  CIZEK MG27 nije na sliki, ali i on 2x, znači 4x25cm woofer.  Ne znam još točno godinu izrade ali je tu negde oko 80-ih. To je sistem koji još danas impresionira a razpon mu je 27-20kHz +-3db. Woofer iako izgleda ko subwoofer, to nije! On ima pasivnu skretnicu na 200Hz za satelite. Komplet ima oko 2x40kg. Te woofere mnogi su upotrebili sa elekrostatima i magnetostatima, jer su rijetki, koji imaju brzinu, da ih slijede.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...