Jump to content


Najlepse vintage komponente koje ste imali - imate i koje bi voleli da udomite


suca77

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

 

Ovo je moj prvi post na forumu, pa mislim da mu je ovde mesto

 

 
d57b3357ad8a.jpg
 
bec7fa23776f.jpg
 
a2d75c2f7e3d.jpg

 

neznam dali firma "Telemaster" ima i druga pojacala i druge komponente ali ja sam imao ovu istu kao sa slike,jacina mu je oko 80 W po kanalu,mozda i vise,ima blizu 20 kilograma,dva trafoa a o zvuku i da ne pricam...blizu lampasa,mekan i topao zvuk,odlican bas opseg a za ostalo ima podesavanje i srednjeg tona sa cijom kombinacijom se moze ama predivno usvirati vecina zvucnih kutija.Retki su i da se moze naci,uzeo bi opet ali ovaj put zauvek.

Link to comment
Share on other sites

@Retro-Man

 

Ja sam odrastao uz razne VU metriće. Otac je imao KA-9100, Rotel 1412, Leak 3900 i NAD model 200. Secam se da su tada sredinom '70 za mene to bili prvo svemirski brodovi sa mnostvom komandi... raj za nas decu iz ulice. Posle sam poceo da slusam muziku. NAD je kasnije zvanicno postao moj, ali kao i svaki tinejdzer koji je pravio zurke imao sam tu cast da ga neko zalije spricerom i neznam cime vec :(

 

Kasnije sam uspeo da izgorim i KA-9100 propisno. Dugo posle toga nisam zelkeo da imam pojacala sa VU metrima. Uvek sam kupovao crna. modernog izgleda. Sad me ne zanimaju nova pojacala, vec uglavnom kada naidjem na neko vintage ja ga kupim. Imam i KA-9X i KA-2200 (nemaju VU metre) Imam i JA-s 77 koji ceka da se sredi. Uzeo sam ga u prilicno dobrom stanju ali sa probijenim trafoom. Trafo sam nedavno nasao preko druga u holandiji od nekog lika kome su crkli izlaxi, pa cu ga u neko dogledno vreme dobiti

 

I dan danas ne mogu prezaliti tog NAD-a i Kenwooda. Da sam bad bio pametan pa da ih zadrzimi tako neispravne. Ova druga dva je ja mislim otac nesto menjao ili sta vec i na kraju je on digao ruke od toga i prepustyio meni da gubim vreme :(

 

Ja mislim da u porodicnoj kuci imam fotografije nas dece u zamisljenom svemirskom brodu sa pojacalima oko nas :) :) ehhhhh... :'(

Link to comment
Share on other sites

@alti

 

Tele-Master ima 60W@8ohm, mozda 80W @ 4ohm ali nisam siguran u to. To je inace Wangine unutra i gotovo su indenticni ako se ne varam

 

Mozes naci na mnogim mestima na netu gde stoji 2x70w@8ohm, sto nije tacno. Skala ima do 70W a snaga je akkako sam nasao 60 po kanalu

 

Inace to nije integrisano pojacali. Ima Hitachi snagase u TO-3 na izlazu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Imam jedino Sony LBT-V82 sa CDP M19.. E sada Å¡ta bih voleo da udomim, ovako: 

 

1) Sony LBT-V925, video sam ga u katalogu Sony Sound&Vision 1989/1990 kojeg imam i dan danas, i na prvi pogled mi se svideo, i od tada moj neostvareni san, po meni jedan od vizuelno najlepših sistema niže klase

 

Sony Stereo FM-AM Tuner ST-V925TV
Sony Stereo Power Amplifier TA-V925NE
Sony Digital Drive Pre Amplifier TA-V925EE
Sony Stereo Casette Deck TC-V925
Sony CD Player CDP-V925 
 

2) Naravno jedan sistem od Sony ES komponenti:

 

Sony ST-S707ES
Sony TA-F808ES
Sony TC-K909ES
Sony CDP-X707ES
Sony TC-RX80ES (ima zanimljiv, lep vertikalan displej, Å¡to je retkost kod Sony ES serije i inaÄe)

 

3) Technics sistem, takoÄ‘e nesotvareni san iz studentskih dana, vreme MiloÅ¡evića, sankcija, rata, a ja iÅ¡ao na SPENS i samo pario oÄi kada god bih mogao na Technics komponente tada nedostižne, imam i sad katalog iz 2000/2001

 

Technics ST-GT650 

Technics SH-GE90 
Technics SU-C909U 
Technics SE-A909S 

Technics RS-BX828 
Technics SL-PS770D

 

Å to se tiÄe novih komponenti nisam siguran, mada bih uzeo Onkyo (sve u 'silver' varijanti):

 

T-4030

P-3000R

M-5000R

C-7000R

 

SviÄ‘a mi se mnogo i Accuphase ali i mnogo koÅ¡ta, jbg...   :)

Link to comment
Share on other sites

Imam jedino Sony LBT-V82 sa CDP M19.. E sada Å¡ta bih voleo da udomim, ovako: 

 

1) Sony LBT-V925, video sam ga u katalogu Sony Sound&Vision 1989/1990 kojeg imam i dan danas, i na prvi pogled mi se svideo, i od tada moj neostvareni san, po meni jedan od vizuelno najlepših sistema niže klase

 

Sony Stereo FM-AM Tuner ST-V925TV

Sony Stereo Power Amplifier TA-V925NE

Sony Digital Drive Pre Amplifier TA-V925EE

Sony Stereo Casette Deck TC-V925

Sony CD Player CDP-V925 

 

2) Naravno jedan sistem od Sony ES komponenti:

 

Sony ST-S707ES

Sony TA-F808ES

Sony TC-K909ES

Sony CDP-X707ES

Sony TC-RX80ES (ima zanimljiv, lep vertikalan displej, Å¡to je retkost kod Sony ES serije i inaÄe)

 

3) Technics sistem, takoÄ‘e nesotvareni san iz studentskih dana, vreme MiloÅ¡evića, sankcija, rata, a ja iÅ¡ao na SPENS i samo pario oÄi kada god bih mogao na Technics komponente tada nedostižne, imam i sad katalog iz 2000/2001

 

Technics ST-GT650 

Technics SH-GE90 

Technics SU-C909U 

Technics SE-A909S 

Technics RS-BX828 

Technics SL-PS770D

 

Å to se tiÄe novih komponenti nisam siguran, mada bih uzeo Onkyo (sve u 'silver' varijanti):

 

T-4030

P-3000R

M-5000R

C-7000R

 

SviÄ‘a mi se mnogo i Accuphase ali i mnogo koÅ¡ta, jbg...   :)

MrGeo je kao ja u 70' i 80', toliko sam sanjao o pojedinim ureÄ‘ajima koje danas imam u kolekciji a sa obzirom na koliÄinu Äini mi se da sam prespavao cijelo jedno desetljeÄe :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Button ja u svojoj kolekciji imam starijeg brata Sony CDP-502ES, ( na slici je u sredini ) straÅ¡an plejer, milina je sluÅ¡ati i gledati kada izvlaÄi i uvlaÄi ladicu,  odliÄan zvuk, težak kao tuÄ, pobakreno kuÄiÅ¡te. Sony CDP-650 i CDP-502ES  koriste isti laser BU-1.

 

SuÄo daleko da sam ja najaÄi Å¡to se tiÄe Vintage ureÄ‘aja ali moguÄe je da sam najluÄ‘i zaljubljenik u svoje snove :)

post-15891-0-63176400-1425668327_thumb.j

post-15891-0-37948100-1425668361_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...