Jump to content


Koji podnostojeci zvucnici?


Leonie

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrav svima koji su se ukljucili u ovu diskusiju!!!Kada sam zapoceo temu postavio sam pitanje za tri proizvodjaca zvucnika i njihove modele:Mordaunt-short aviano 8,mezzo 8;Kef q500,q700;Boston acoustics a250,a360.Dobio sam jedan odgovor za aviano 6,jedan za mezzo 6,najvise je bilo reci o Kef-u ali nista konkretno o q500 a za q700 je Ljuba rekao da su odlicni zvucnici bez nekog detaljnijeg obrazlozenja a sto se tice Bostona bio je jedan komentar ne preporucujem(razlog nema).Vidim da je ubedljivo najmanje price za B.A.Da li ih je neko cuo i sa cim?Pitam za njih jer su postali deo D&M Holdinga(denon,marantz).Ova serija je nastala pod njihovim vodjstvom pa mi je logicno da su kompatibilni sa Marantzom ali nikako da dobijem neki odgovor vezano za njih(cena im je korektna a da li je zvuk dobar to je pitanje na koje nemam odgovor).Pozdrav!!!                                                                                          

P.S. Pozdrav komsiji,hvala na pozivu i nadam se da cemo se videti u neko skorije vreme!!!

Link to comment
Share on other sites

WHF zvezdice ne gledaju se zbog zvuk vec zbog VFM (Value For Money) komparacije i su faktor na polovnom trzistu. Ako nekome je svejedno koliko njegova kupovina drzi cenu u buduce i ne planira prodaju, njega zvezdice ne brinu.

 

Moje B&W CM1 imaju 4 zvezdice pa sam ih odabrao vs Roksan Kandy K2 TR-5 koje imaju 5. Plasticni kineski KEF mi je antipatican ma kako god svirao.

Da li slusas zvezdice ili zvuk  ?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima koji su se ukljucili u ovu diskusiju!!!Kada sam zapoceo temu postavio sam pitanje za tri proizvodjaca zvucnika i njihove modele:Mordaunt-short aviano 8,mezzo 8;Kef q500,q700;Boston acoustics a250,a360.Dobio sam jedan odgovor za aviano 6,jedan za mezzo 6,najvise je bilo reci o Kef-u ali nista konkretno o q500 a za q700 je Ljuba rekao da su odlicni zvucnici bez nekog detaljnijeg obrazlozenja a sto se tice Bostona bio je jedan komentar ne preporucujem(razlog nema).Vidim da je ubedljivo najmanje price za B.A.Da li ih je neko cuo i sa cim?Pitam za njih jer su postali deo D&M Holdinga(denon,marantz).Ova serija je nastala pod njihovim vodjstvom pa mi je logicno da su kompatibilni sa Marantzom ali nikako da dobijem neki odgovor vezano za njih(cena im je korektna a da li je zvuk dobar to je pitanje na koje nemam odgovor).Pozdrav!!!                                                                                          

P.S. Pozdrav komsiji,hvala na pozivu i nadam se da cemo se videti u neko skorije vreme!!!

Nisi odgovorio, na moje pitanje, moraju li kutije biti nove, koliko ce biti udaljene od zida, i jesi li cvrsto odlucio da biras izmedju ovih kutija koje si napisao. koliko sam video vecina ovih kutija kosta oko 1000 eura, za taj novac  mozes da kupis polovne kutije 2 klase iznad ovih koje si naveo.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Nisi odgovorio, na moje pitanje, moraju li kutije biti nove, koliko ce biti udaljene od zida, i jesi li cvrsto odlucio da biras izmedju ovih kutija koje si napisao. koliko sam video vecina ovih kutija kosta oko 1000 eura, za taj novac  mozes da kupis polovne kutije 2 klase iznad ovih koje si naveo.

pozdrav

Sve sto sam kupovao je bilo novo tako da i ove kutije hocu nove.Kutije mogu da budu udaljene od zadnjeg zida 0.5m i od zidova sa strane po 1m a da pritom razmak izmedju kutija bude 2.8m.Jako tesko mozes po radnjama da cujes ono sto hoces jer svako ima odredjene proizvodjace.Posto imam Marantza(pritom je to moja ljubav iz mladosti),jedino sto mogu uporedo da cujem na jednom mestu je to sto sam naveo.Mordaunt-short je nekad a Boston acoustics sada u saradnji sa Marantzom a Kef sam cuo sa Marantzom na sajmu(q300) i to mi se svidelo pa me je i zainteresovala kombinacija(q500,q700).Svakako kada budem imao priliku da cujem videcu da li to valja (mislim na sve sto sam naveo).Ako mi se ne bude svidelo trazicu drugu kombinaciju.Ranije sam napisao da sam bio zagrejan za Tannoy ali ono sto sam cuo nisam bio odusevljen (razliciti su ukusi ili je bilo lose upareno).Pozdrav!!! 

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na raspored u sobi, trebaju ti kutije sa bas refleksom spreda,  razmak je malo prevelik, ali ako ne moze blize onda ih mozes zakositi. S obzirom na snagu i napajanje pojacala,  ja bih izabrao efikasnije i manje zahtevne kutije sto se tice amplifikacije, sto se tice proizvodjaca i sinergije izmedju zvucnika i pojacala, nesto ne verujem previse u tu pricu, i to ne bi trebalo da ti bude ideja vodilja u trazenju kutija. Kutije su najbitnija komponenta u sistemu, i nece mnogo promeniti zvuk sa drugim pojacalom, karakter zvuka koji daju ostaje.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog predloga koji mislim da može da bude vrlo interesantan. Mene su nedavno vrlo pozitivno iznenadili zvuÄnici EPOS Epic 5 ! SluÅ¡ao sam ih sa jednim drugom u AV impulsu viÅ¡e od 3 sata i moram da kažem su prevaziÅ¡li moja oÄekivanja.

 

Epos-Epic-5.jpg

 

Koliko se sećam Sima Äak ima nekog Marantza CD6003, Å¡to znaÄi da ti je potrebno samo da poneseÅ¡ svoj amp i ÄujeÅ¡ sistem 1/1. Cimni Simu (SonicHammer) na PM i proveri ako ti je predlog zanimljiv.

Link to comment
Share on other sites

Evo jednog predloga koji mislim da može da bude vrlo interesantan. Mene su nedavno vrlo pozitivno iznenadili zvuÄnici EPOS Epic 5 ! SluÅ¡ao sam ih sa jednim drugom u AV impulsu viÅ¡e od 3 sata i moram da kažem su prevaziÅ¡li moja oÄekivanja.

 

Epos-Epic-5.jpg

 

Koliko se sećam Sima Äak ima nekog Marantza CD6003, Å¡to znaÄi da ti je potrebno samo da poneseÅ¡ svoj amp i ÄujeÅ¡ sistem 1/1. Cimni Simu (SonicHammer) na PM i proveri ako ti je predlog zanimljiv.

Predlog ti je dobar.Prvo sam slusao Epos epic 5 sa Creek evo 2 i Marantzom cd6003 i to je jako lepo zvucalo a potom smo zamenili epic 5 sa elan 30 i ja sam bio odusevljen tom kombinacijom.U prvoj varijanti je zvuk bio malo na svetlijoj strani a u drugoj je zvuk bio fenomenelan(sve je bilo na svom mestu detaljnost,dinamika,zvucna scena i pritom vrlo topao zvuk).Pre par meseci sam to slusao kod Sime.Inace sam slusao i kombinaciju Expo cd 2010s2+Marantz pm 6003+Epos epic 5 i mogu ti reci da Marantz nije mogao da ih pogura(falilo je dinamike),pa smo zamenuli Marantza sa Expo 1010(isti problem).Expo 2010s2 i Creek evo 2 mogu da ih voze bez problema jedino sto je meni elan 30 bolja varijanta.Tu je i cena veca a i povlaci da zamenim i pojacalo sto je tesko izvodljivo(zajedno creek evo 2,epos elan 30 i valjani kablovi su oko 2700 eura sto je meni previse ali da ih imam verovatno bi to bio pazar).Epos je svakako na mojoj listi.P.S. Sima je sjajan lik i mogu ti reci da sam se osecao kao kod svoje kuce.

Pozdrav!!!

Link to comment
Share on other sites

Predlog ti je dobar.Prvo sam slusao Epos epic 5 sa Creek evo 2 i Marantzom cd6003 i to je jako lepo zvucalo a potom smo zamenili epic 5 sa elan 30 i ja sam bio odusevljen tom kombinacijom.U prvoj varijanti je zvuk bio malo na svetlijoj strani a u drugoj je zvuk bio fenomenelan(sve je bilo na svom mestu detaljnost,dinamika,zvucna scena i pritom vrlo topao zvuk).Pre par meseci sam to slusao kod Sime.Inace sam slusao i kombinaciju Expo cd 2010s2+Marantz pm 6003+Epos epic 5 i mogu ti reci da Marantz nije mogao da ih pogura(falilo je dinamike),pa smo zamenuli Marantza sa Expo 1010(isti problem).Expo 2010s2 i Creek evo 2 mogu da ih voze bez problema jedino sto je meni elan 30 bolja varijanta.Tu je i cena veca a i povlaci da zamenim i pojacalo sto je tesko izvodljivo(zajedno creek evo 2,epos elan 30 i valjani kablovi su oko 2700 eura sto je meni previse ali da ih imam verovatno bi to bio pazar).Epos je svakako na mojoj listi.P.S. Sima je sjajan lik i mogu ti reci da sam se osecao kao kod svoje kuce.

Pozdrav!!!

 

preseli slamaricu u av impuls,sima se nece ljutiti,cak ce te i prijaviti na adresu! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Predlog ti je dobar.Prvo sam slusao Epos epic 5 sa Creek evo 2 i Marantzom cd6003 i to je jako lepo zvucalo a potom smo zamenili epic 5 sa elan 30 i ja sam bio odusevljen tom kombinacijom.U prvoj varijanti je zvuk bio malo na svetlijoj strani a u drugoj je zvuk bio fenomenelan(sve je bilo na svom mestu detaljnost,dinamika,zvucna scena i pritom vrlo topao zvuk).Pre par meseci sam to slusao kod Sime.Inace sam slusao i kombinaciju Expo cd 2010s2+Marantz pm 6003+Epos epic 5 i mogu ti reci da Marantz nije mogao da ih pogura(falilo je dinamike),pa smo zamenuli Marantza sa Expo 1010(isti problem).Expo 2010s2 i Creek evo 2 mogu da ih voze bez problema jedino sto je meni elan 30 bolja varijanta.Tu je i cena veca a i povlaci da zamenim i pojacalo sto je tesko izvodljivo(zajedno creek evo 2,epos elan 30 i valjani kablovi su oko 2700 eura sto je meni previse ali da ih imam verovatno bi to bio pazar).Epos je svakako na mojoj listi.P.S. Sima je sjajan lik i mogu ti reci da sam se osecao kao kod svoje kuce.

Pozdrav!!!

 

Vidim da si otvorio drugu temu i raspitujes se za Boston acoustics Ako ti je ovaj Epos skup preporucujem da se drzis MS, Kef i ostalih koje si naveo i da zaobidjes Boston u sirokom luku. To je cista komercijala dovoljno dobra za niskobudzetni home cinema i nista ambicioznije. Moj stav.

Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo Eposu, poÅ¡to kažeÅ¡ da ti se dopao Epic 5. 

 

Ja sam imao prilike da poslušam i Epic 2, koji je bookshelf ali uopšte nije mali. Slušao sam ga sa Marantzom PM6003 i sa Creek evo.

Mogu da kažem da je soba bila ''puna zvuka''. Odlican match sa Marantzom ! Naravno, sa Creekom je to bolje zvuÄalo ali radi se o pojaÄalu koje koÅ¡ta X3.

Ja bih na tvom mestu probao i Epic 2, možda uštediš nešto u budžetu za buduću upgrade, a uvek je bolji dobar bookshelf nego loš podnostojeći.

Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo Eposu, poÅ¡to kažeÅ¡ da ti se dopao Epic 5. 

 

Ja sam imao prilike da poslušam i Epic 2, koji je bookshelf ali uopšte nije mali. Slušao sam ga sa Marantzom PM6003 i sa Creek evo.

Mogu da kažem da je soba bila ''puna zvuka''. Odlican match sa Marantzom ! Naravno, sa Creekom je to bolje zvuÄalo ali radi se o pojaÄalu koje koÅ¡ta X3.

Ja bih na tvom mestu probao i Epic 2, možda uštediš nešto u budžetu za buduću upgrade, a uvek je bolji dobar bookshelf nego loš podnostojeći.

To mi je i Sima rekao(mislim na epic 2).On ih je slusao sa Marantzom i rekao mi je da se iznenadio kako dobro zvuci.Posto imam bookshelf(koje necu da prodam jer mi trebaju za radnu sobu) ostajem pri tome da uzmem podnostojece.Nigde ne zurim.Epose sam cuo i rekao sam svoje misljenje a svakako hocu da cujem i one druge pa cu onda znati sta cu kupiti.A sto se tice tvog komentara(bolje dobri zvucnici za stalak nego losi podnostojeci,ja se potpuno slazem sa tobom).Pozdrav!!!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav forumasi!

Da ne otvaram novu temu posto i mene muci ista stvar kao i covjeka koji je pokrenuo temu, sta bi ste mi vi preporucili za resiver pioneer VSX-818v? Mislio sam uzimati podnostojece polovnjake od nekih 200e!

Razmisljam o Tannoy F3 ili Tannoy MX3, ima povoljno na KP! Sto se tice muzike to je sareno, od klasicne do house, u zavisnosti od raspolozenja:)

Link to comment
Share on other sites

Ako imas priliku i ako naravno imas para,poslusaj monitor audio s6. Ja sam se iznenadio,naravno na marantzima. Pozdrav.

Pozdrav Zenja! Da li si mislio na nove MA Silver 6? Sa cime si ih slusao? Citao sam na raznim forumima da ih uparuju sa Marantzom, a usput sam procitao da su na svetlijoj strani i da imaju sterilan zvuk sto se meni ne dopada.Ja nisam imao prilike da ih cujem(mislim na MA kao firmu). 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav forumasi!

Da ne otvaram novu temu posto i mene muci ista stvar kao i covjeka koji je pokrenuo temu, sta bi ste mi vi preporucili za resiver pioneer VSX-818v? Mislio sam uzimati podnostojece polovnjake od nekih 200e!

Razmisljam o Tannoy F3 ili Tannoy MX3, ima povoljno na KP! Sto se tice muzike to je sareno, od klasicne do house, u zavisnosti od raspolozenja:)

Pozdrav None! Moj kum ima uparen Pioneer(klasican risiver) sa Tannoy zvucnicima za stalke i mogu ti reci da to jako lepo svira.On je to kupio sredinom devedesetih godina i dan danas to slusa.Ne znam koji su modeli u pitanju ali ti mogu reci da je tada platio nov Pioneer oko 600 dm a Tannoye oko 500 dm.Mozes satima da slusas bez problema.U svakom slucaju pokusaj da cujes svog Pioneera sa Tannoyem pa ces tada videti da li ti odgovara.Nemoj kupovati na slepo!!! Ja sam davno imao lose iskustvo sa kupovinom na slepo(tada i nikad vise).Obavezno poslusaj pre nego sto budes donosio odluku-mnogo je jeftinije!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...