Jump to content


Mikseta sa pojacivacem


laki91

Recommended Posts

Pozdrav forumasima! Nov sam na forumu.
Pre par meseci sam nasao staru miksetu sa pojacivacem:

u4cfSAD.jpg

J6XEiMu.jpg

 

 

Ima 8 izlaza za zvucnike (i kontrole za pojedinacne) i 1 integrisan unutra.
3 izlaza za mikrofon i 1 integrisan unutra.
Ekvilajzere.
2 dela koja ne znam cemu sluze (P1 i P2)
I kasetofon kao iz auta koji pusta audio kasete.

Ne znam koji je model samo sam nasao oznaku MX-20 ali nigde na net nisam nasao nesto slicno.
Ima prejak izlaz i svaki zvucnik cepa zvuk , visoki tonovi cvrce ili suskaju a nizi kao bas rade solidno. To se desava sa zvucnicima sa mini linija. Pre neki dan sam uzeo 2 drvena velika zvucnika kao na slici i 2 velika crna kao iz bioskopa.
Rade fenomenalno , zvuk je neverovatan , pogotovo bas. Ali znaju nekad da suste i krce , cini mi se da je u pitanju ekvilajzer podesavanje koje nikako ne mogu da utrefim kako valja.
Probao sam zakaciti gramofon , mini liniju , druge kasetofone iz auta i sve je radilo.
Zanima me da li neko zna jos nesto o ovom uredjaju. Ako treba napravicu jos slika ove su stare mesec dana i nisam imao vremena da se bavim njime.
Kako da usavrsim zvuk ako je to uopste moguce s obzirom da je mikseta iz 80-tih. Moze da se koristi kao razglas u skolama , na koncertima itd. Verujem da ima dobar potencijal ako je popravim, dosta stvari je oslabilo vremenski npr. gumice za popustanje tonova koje su bile najcesce koriscene i kasetofon.

Link to comment
Share on other sites

ОÑим пар плаÑтичних кутија и две дрвене, једне електричне пећи нешто мало алата и   :ruganje  ормарића за ципеле, Ја не видим Ñ€Ð°Ð·Ð³Ð»Ð°Ñ Ð¸ микÑету.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Tražio te je direktor škole, poslao je moderaciji poruku da nedostaje neki razglas...

Da zapravo i jeste iz skole , iznad svakog izlaza za zvucnike pise br. ucionica , zbornica , hala  ;-) 

Radije bih sebi kupio zvucnu + dobre zvucnike za pc nego na ovo da trosim pare. Ali moj stari voli ovo iz mladosti pa navalio da popravi. :D

Link to comment
Share on other sites

DA, da... to je razglas.... takav je postojao nekada i u I beogradskoj gimnaziji, samo sto nije imao eqalizer...

Sto se tice kvaliteta zvuka, o tome ne moze da se diskutuje, to je cisto razglas (samo da se cuje)... snage je odprilike oko 100 W (po jednom pojacalu koliko se secam)... a mislim da tu imas dva pojacala (P1 i P2)...

Moze da gura gomilu manjih zvucnika (po ucionicama je kod nas to bilo rasporedjeno)... ili recimo, par vecih (koji su bili okrenuti u dvoriste skole)...

Sto neki rekose - toga je bilo i u kasarnama... 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...