Jump to content


kupovina u Madjarskoj ?


dr Pavlovic

Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

ajde ti onda objasni, zasto je Korato tako skup, ako ti smatras da je bezveze . sudeci po tvom pisanju, tako mi izgleda

Pametni ljudi cene svoje pare, a budale i kompleksasi placaju pune cene, pa se posle jos i hvale koliko su para potrosili, da bi ispalo kako imaju para, a ispadaju budale. !!

u Americi (a i dosta zemalja na Zapadu) pametni ljudi kupuju na rasprodajama. Ok, ne cekaju svi u redu po celu noc, ali za ovako ekstremne popuste isplati se.

jedino ako ti ne zaradjujes 2.000 - 3.000 dolara dnevno, kao sto mi se ucinilo iz tvog posta ?

a inace, pozdravicu druga, dosao je ovde sada , kupili su stan na Vracarskom platou, pa zvali da caste.

ajd ziv bio

Link to comment
Share on other sites

Nije Ä‘uturativno ocenjivanje nego wide angle pogled.

Ako će da sužavamo pa evo

Option A: Paćenje na snegu pa stampedo, šverc iz Segedina ( zabušavanje državi), dreždanje po redovima i granicama, špedicijama, vraćanju PDVa....

Option B: Sedi , odmori, radi , zaradi, odi u ljudsku prodavnicu, izaberi, poslušaj, kupi, plati. Sutra imaš garanciju pa ne brineš dal ćeš pa u Segedin ako se ne daj bože pokvari....

Over&Out

Link to comment
Share on other sites

Iako imam 42 godine, mislim da sam mator da zevam ispred radnje do ujutro da bi kupio nešto jeftnije.Kad sam imao 20 to se dešavalo, mislim na celonoćno dreždanje ili opuštena vožnja do Gorice u italiji da drug kupi petarde za šverc, a ja krenuo da mu pravim društvo da ne zaspi usput. Sada, ne ... nikako ...

Link to comment
Share on other sites

Nije Ä‘uturativno ocenjivanje nego wide angle pogled.

Ako će da sužavamo pa evo

Option A: Paćenje na snegu pa stampedo, šverc iz Segedina ( zabušavanje državi), dreždanje po redovima i granicama, špedicijama, vraćanju PDVa....

Option B: Sedi , odmori, radi , zaradi, odi u ljudsku prodavnicu, izaberi, poslušaj, kupi, plati. Sutra imaš garanciju pa ne brineš dal ćeš pa u Segedin ako se ne daj bože pokvari....

Over&Out

Link to comment
Share on other sites

U Americi i Evropi ovako razmisljaju samo milioneri , mada i oni poprilicno debelo razmisle gde ce kupiti ako im je usteda jedna ili vise mesecnih zarada. Uostalom zasto i oni beze u poreske rajeve.

I dok se taj bogat svet mozda i rasipa , onaj obican radni mora da gleda gde ce pre da ustedi.

A kod nas je sve jos drasticnije. Velika vecina gradjana ove tzv drzave neke stvari mozda i ne bi mogla tek tako da priusti sem da izgubi tako jedan dan. da ustedi mozda mu je nemoguce a jedini drugi izbor su mu zelenaski krediti banaka

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto je lose ako neko zeli da ustedi, verovatno visak novca smeta? Svako gleda da ustedi, razlika je samo u tome ko na cemu stedi, odnosno koliko je kome odredjena svota zapravo usteda a kome je minorni gubitak, gotovo neosetljiv. Da li ce neko da ide do Segedina ili da skuplja kupone sa pumpe totalno je irelevantno. Kapiram da neko nema potrebu za stednjom na taj tacin ali ovo uopste nije tema za njih.

Link to comment
Share on other sites

@ Siroma... nemam ja nista protiv onih koji imaju vise i kojima ovakvo jednodnevno "maltretiranje" nije isplativo ( ni novcano ni fizicki ) ali zasto ne ostavis onima koji to ne mogu tako lako da priuste mogucnost da nesto ipak makar i sa mucenjem kupe. Sve je stvar relativiteta. Nekom je i jeftinija hrana iz Segedina olaksanje za kucni budzet. A oni koji uz recimo LED TV donesu kuci i nesto hrane iz Segedina , usteda je mozda i znatnija.

Za primedbu o garancijama u Madjarskoj i problemima na granici ( za one koji ipak zele ici ) ... Tih problema nema.. dovoljno je pri izlazku iz zemlje od nasih carinika zatraziti potvrdu da tu stvar iznosite iz zemlje ( TV recimo ) zbog garancije i onda nece bitti problema pri povratku ( u smislu da vam carinici traze da platite carinu za to )...

I kao neko ko se mnogo godina bavi uvozom svega i svacega pa i tehnike ( jos iz vremena Minhena ) mogu dati i savet za tehnicke uredjaje. Naime uvek trazite od prodavca da vam doticni uredjaj ukljuce i da ga isprobate dali radi. Jer u najvecem broju slucaja ukoliko uredjaj u startu radi ima 90+ % sanse da ne mora da bude reklamiran

Link to comment
Share on other sites

Gledajući black friday snimak još više sam uveren da ni lud ne bih pristao da se guram sa ovom svetinom pa sve da je džabe sve što mogu da ponesem. Odvratni su mi. Biju se za fuckin' electronic stuff ...

Dok su se naši tukli ovde za hleb i mleko to sam mogao da razumem, ali ovo mi je ogavno. Da mi neko izbije disanje zbog mikrotalasne od 20$ - ne hvala ...

Link to comment
Share on other sites

Ne samo milioneri. Postoje ljudi koji cene i svoj komoditet i dignitet. Da nije tako sve bi se prodavalo na prostrtoj ciradi na buvljaku a ne u buticima.

Nisu zelenaÅ¡ki krediti jedina opcija. Neptun daje na 6 meseci bez kamate. UraÄunaj na to garanciju (koja je teÅ¡ko iskoristiva za robu iz MaÄ‘arske) i kupovinu u pristojnom salonu, gde sve proveriÅ¡, uporediÅ¡ i isprobaÅ¡ a da se ne smucaÅ¡ preko grane po Å¡pedicijama i Å¡ta ti sve znam. Da ne pominjem kampovanja pred radnjom i stampedo. Na takvu kupovinu je primorana sirotinja u Americi ( da i toga ima tamo i sve ih je viÅ¡e)

amer.jpg

igracle.jpg

Da je malo više pristojnosti ne bi se ni otvarala tema o švercu na forumu i trošilo vreme .

Link to comment
Share on other sites

ZnaÄi ovako: ovo je sirotinja koja nema 'leba da jede, ali će im biti lakÅ¡e ako kupe lcd tv za 100 dolara da mogu da kao ljudi gledaju tv program ? Ako ostanu usput bez zuba, jbg. nije se laktao kvalitetno ...

Link to comment
Share on other sites

Gledajući black friday snimak još više sam uveren da ni lud ne bih pristao da se guram sa ovom svetinom pa sve da je džabe sve što mogu da ponesem. Odvratni su mi. Biju se za fuckin' electronic stuff ...

Dok su se naši tukli ovde za hleb i mleko to sam mogao da razumem, ali ovo mi je ogavno. Da mi neko izbije disanje zbog mikrotalasne od 20$ - ne hvala ...

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem zaista cemu toliko trovanje teme zluradim komentarima.Narocito kad vidim da potice od ljudi koji su na tri dana jahanja od Madjarske i 5 drzava im je blize.Ko kad bi ja nekom iz Pirota krenuo da solim pamet o kupovini u Bugarskoj bez i najmanje zelje da nekad i odem tamo s tim razlogom.Ako postoje razlike u najnormalnijoj prodavnici bez kojekakvog cekanja i gluposti sa ovih klipova od 200-300E na jedno glupavom televizoru i mogucnost da uz povracaj AFE(poreza) platis tim parama nasoj drzavi sve sto joj pripada,valjda je to razlog da se zapitamo ko nas i zasto sisa i pravi planetu majmuna od ove srbijice, kritikujemo nase sisace ovaca.Uz sve ove gluposti i odvracanje rekao bi covek da mozda prodajete tehniku kod nas,da bar prodajete nego kupujete.Ne cudi me sto nas šišaju ko ovce ni najmanje,ja svoj novac cenim zato sam valda nesto i stekao u zivotu, i ovde se naravno raspitam gde cu sta i od koga da kupim.Neko kome je na razumnoj razdaljini od sat-dva voznje autoputem do Madjarske sasvim je normalno da ce za tako velik kusur da upali auto,ako mu toliko para znaci.Guzve na granicama se izbegnu ako se izbegnu praznici i spicevi,ali i tada uvek postoji alternativa postoji AMS se nazove ,proveri se,pa odes na drugi prelaz- ja sam kad sam poslednji put kad sam isao(pre dve godine) skrenuo s puta do prelaska Backi breg i gastarbajtersku guzvu na Horgosu od 3-4sata sveo na 20 minuta cekanja.

Da se razumemo ne podrzavam sverc,utaju poreza i sl.,pre sam cak za porucivanje preko interneta,naravno najidealnije je kad nadjes proizvod kod nas u nasoj radnji sa nasom garancijom po povoljnoj ceni.Ovo sa garancijom je naravno smesno -da u Italiji imas garanciju na Nokiu ovde nemas ...stvarno smo zadnja zabit ovog sveta.Sta nam se tek uvaljuje kao originalna roba po radnjama tek to je smejurija-nedavno sam saznao da jedna ekskluzivna prodavnica satova prodaje po pravim cenama kineske kopije skuplje od originala u inostranstvu,tuga bozja.Kakav je miris nasih "originalnih" parfema u odnosu na onaj kuljen u EU,malko razlicit jelda?

...ima bar sto pametnijih pitanja,osim da se ismeva necija zelja da sacuva svoj posteno zaradjen novac.Najbogatiji imaju novac zato sto ga cene,a povoljnija roba uvek nadje put do kupca.Nisu li se Italijani svojevremeno dosetili da WW vozila koja su kod njih bila jeftinija spakuju na kamion i vrate u nemacku-jesu.Jesu li ih nemci kupovali jer su jeftinija-jesu.Naravno,zato sto cene svoj novac zato ga i imaju.

Mi cemo naravno da kazezemo-izes 300Evra,a posle cemo da se grbavimo da ga zaradimo.pola srbijice radi ceo mesec za te pare...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...