Jump to content


VTL Ichiban + Cary SLP98 + ProAC EBS + Meridian200 + Rega P3


Rubaja_B

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Opasan sistem,verovatno jako dobro zvuci.Cudi malo jedino sto je najskromnija komponenta na izvoru,mislim na Regu.Ipak je daleko ispod ostatka sistema pa verujem da zasluzuje i dosta bolji gram.Ako je gram skundarni izvor onda mi je sve jasno,Rega je solidan allrounderski gram sa poznato dobrim odnosom kvalitet/ cena i za rezervnu klupu dobar izbor.Ja sam po (verskom :rolleyes: ) opredeljenju gramofondzija pa ne zameri na komentaru.Osim toga detalja sistem je  :klanjanje 

Link to comment
Share on other sites

Cesto slusam ovaj sistem  :)  jer nije u pitanju poznanik vec prijatelj sa kojim se cesto druzim i vidjam nevezano za hi - fi  i ovo je jedan od zvucno najboljih sistema koje sam slusao do sad  u zivotu . Sto se tice gramofona Sondek je donekle u pravu za Regu koja je ipak malo tvikovana i to sa vdh ozicenjem kroz rucku + 502 od rucke na dalje  ali generalno  celu stvar izvlaci jako dobar phono u Cary preampu + odlicni step up trafo i u kombinaciji sa odlicnom  Ortofonom sl 20e glavom taj gramofon svira beobrazno dobro 

 

Za neverovati je koliko snage i kvaliteta u lampama  ima taj njegov VTL Ichiban , to su najbolje lampe koje sam do sad cuo a i nisu jeftine mislim da  to polovno vredi  oko 5.000 e .To su redovi lampi , trafoa , elektrolita  - ogromnoooo i respektabilno to izgleda uzivo.  Proac Studio EBS je jako dobar ali i  zahtevan zvucnik po pitanju snage i trazi kilovate i kilovate struje , sad to ima i rezultat je zapanjujuci.

Link to comment
Share on other sites

Ni najbolji sistem na svetu ne moze da nadoknadi izgubljeno na izvoru,cak stavise sto je sistem bolji taj se nedostatak samo jos bolje cuje.Nije mi namera bila da kritikujem resenje vec samo da ukazem da ostatak zasluzuje bolje.Lako je to cuti zamenom gramofona nekim drugim, tek ce se onda videti sta je tak kvalitetan phono preamp spreman da otkrije.S tim saznanjem da je i phono preamp odlican mislim da gramofon i netreba da bude sporedni vec glavni izvor.I sam sam odskoro po drugi put zamenio gramofon boljim i razlika je jako velika,uz istu glavu i ostatak sistema naravno.Sa Turbom se naravno slazem,kod tog su gramofona dosta lose resene vibracije tako da i sam proizvodjac preporucuje zidnu konzolu ili dobar stalak.Kolega koji je napravio DIY verziju zidnog Targeta za taj gramofon dobio je dosta.I sam sam imao Target TT2 konzolu.

Link to comment
Share on other sites

Nabavio sam pre par meseci regin zidni nosac ali nisam imao vremena da ga postavim. Bice sve -polako samo...ja ne kapiram da je hi-fi trka na 100m. 

VTl DaC inace ima 4x 81 lampe sylvania i Ultra Analogue cip nekoliko trafoa... U kombinaciji sa MF V-link i XLO reference digitalnim  jako mi je muzikalan i dinamican( zavrsava posao)

Sondek ,hvala na sugestijama (ne smatram zlonamernim) ... dugo zam u ovom svetu tako da za sad je to to. Postavicu fotka kad svedem zbudz policu na nesto bolje ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Veceras ja i mali Aleksandar idemo malo da plaknemo uvce na milouhne Rubajine  LAMPE i da se uz pivce docekamo 3 i 30h i  naostrimo se za  tekmu Srbija - Hrvatska . Pre toga  bodrimo Ivanu do medalje

Idemooooooo ..........:D

ps

Samo da nam ne zaigra Stimac , Simke,  Macvan i ostala jaka klupa :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...