Jump to content


Thorens


Spachek

Recommended Posts

PreporuÄio bih ti da ugradiÅ¡ RCA stekere i to pozlaćene pa da odrediÅ¡ kapacitet kabla prema zvuÄnici od 75 do 90 pf.Kabal neka bude bakarni oklopljeni da al-folijom i srednjom žicom za masu,znaÄi 1-1,2 m npr naotek 201 sa teflonskim ÄinÄevima(Kanibal.co.rs)

,InaÄe taj originalni Thorens kabal ima kapacitet od 160 pf,uraÄunato ožiÄenje i kroz ruÄku,taj kapacitet je raÄ‘en za MC glave tkz Low voltage izlaza i cca 20-200 oma.

Nadam se da sam bio jasan i da si me razumeo ,pisao sam ranije o gr. kablovima. :thumbsup2  :wave2

 

Леп одговор, бољи него би га фабрика дала!

Пробаћемо данаÑ, отворимо и тражимо ...

 

Хвала, хвала на одговору ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 555
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ajd' da i ja stavim svoj thorens ovde,valja se.Ali na prvom mestu bi se i javno zahvalio uvazenom clanu Ston Cold-u,izuzetnom majstoru,velikom poznavaocu i sjajnom liku :thumbsup2 ,jer mi je utegao maximalno makinu za jedno bas dobrano vreme.Veliko hvala Stoner.

Bez ikakvog dvoumljenja tvrdim da doticni Thorens TD-160 super svira za klasu bolje od Rege planar II.

A sada malo slabijih slika :roll:  sa mobilnog,digitalac mi nije dostupan.

post-16543-0-84302600-1375301063_thumb.jpost-16543-0-95305200-1375301105_thumb.jpost-16543-0-76798900-1375301129_thumb.j

 

:wave2 od Violenta

Link to comment
Share on other sites

Ajd' da i ja stavim svoj thorens ovde,valja se.Ali na prvom mestu bi se i javno zahvalio uvazenom clanu Ston Cold-u,izuzetnom majstoru,velikom poznavaocu i sjajnom liku :thumbsup2 ,jer mi je utegao maximalno makinu za jedno bas dobrano vreme.Veliko hvala Stoner.

Bez ikakvog dvoumljenja tvrdim da doticni Thorens TD-160 super svira za klasu bolje od Rege planar II.

A sada malo slabijih slika :roll:  sa mobilnog,digitalac mi nije dostupan.

attachicon.gifIMG_20130731_143759_resize.jpgattachicon.gifIMG_20130731_150908_resize.jpgattachicon.gifIMG_20130731_191302_resize.jpg

 

:wave2 od Violenta

U zdravlju da te sluzi .. jednog dana neku lepu SME ruckicu i u penziju sa njim  ;-):wave2

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog nekadasnjeg Thorens TD 160 mk II, drugar kod koga je sad  je promenio i tanjir i ima 6o mm debeo tanjir iz jednog dela od crnog akrila. i izgleda i svira fantasticno, Ono sto je  jako specificno je da su mu skinite opruge i podsasija visi na kevlerskim koncima a  ostalo sto je posebebno se vidi na slici. Zaboravio sam sada je Goldring 1042 na njemu. 

Jednom sa Thorensom uvek sa Thorensom, ja imam u planu da nabavim ako bude moglo 124 a ako ne onda TD 125 jednog dana onako zadovoljstva radi,

Pozdrav za sve ljubitelje gramofona .

 

DSC00269_zps0e624868.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog nekadasnjeg Thorens TD 160 mk II..

Jednom sa Thorensom uvek sa Thorensom, ja imam u planu da nabavim ako bude moglo 124 a ako ne onda TD 125 jednog dana onako zadovoljstva radi,

 

DSC00269_zps0e624868.jpeg

 

 

nice,interesantno..vidi malo ovde 124 vs 125:

 

http://www.tonepublications.com/magazine/issue-54/

 

stranice 32-38..

 

ona boldovana recenica iz pera lencolovers-a :cheers

Link to comment
Share on other sites

Jednom sa Thorensom uvek sa Thorensom

 

DSC00269_zps0e624868.jpeg

 

Samo da pitam, da ne skitam: a Å¡ta je ovde Torens :wacko: Promenjeno je kućiÅ¡te, veÅ¡anje, ruÄka, tanjir, a verovatno i motor, zato Å¡to ovo motorÄe...

 

Thorens%20TD%20160%20mkII%20motor.jpg

 

sigurno ne može da vrti tanjir od preko 6 kila: 1cm akrila na ProJectu teÅ¡ko je ~1kg, znaÄi 6cm akrila na ovom Torensu je ~6kg, i to ne raÄunajući originalni tanjir i mat.

 

Koliko vidim, od Torensa je ostala samo hromirana slavina za 33 - 0 - 45?

Link to comment
Share on other sites

nice,interesantno..vidi malo ovde 124 vs 125:

 

 

Hvala Pajo, procitao sam, a pravo da ti kazem i ja slicno mislim o 124 vs 125 ali 124 - ka onako fenserice radi malo da se pravimo vazni po stare dane (naravno, ne bas toliko stare).ali i da ponovim jos se lomim, mozda ipak prevlada 125 ali naravno ide u neko babaroga kuciste. TO sve nije bas tako skoro predpostavljam.

Vidi, ja moj gramofon ne bih menjao ni  za 100.000 dolara on ostaje vecno, Thorensa bih dodao onako kolekcionarski. kao sto cu gledati da dodam jos neke gramofone samo kolekcije radi a ne da bi menjali moj Stradi-vari PTP in Cain & Cain plinth.

.pozdrav za Budimpestu

Link to comment
Share on other sites

Hvala, ja sam ovo gledao, http://www.schopper.ch/index.php?page=welcome

ali kao sto rekoh i pre jedno godinu dana ovde, ja kada sam resavao pitanje gramofona ja sam se odlucio za ono sto meni najbolje svira, podvlacim meni, a sve ovo sad ostalo je iz neke zelje da imam ,znaci samo zelja za imanjem nista vise jer da sam mislio da je bolje ja bih to onda uzeo, ili 124 ili SP 10 ili Garrard 301/401 ili nesto novo ili novije generacija ali kao sto je poznato nisam  evo ni dan danas zazalio za izborom ni sekund, to je verovatno jasno.(i isto tako  prosao i jeftinije jer skoro je bio jedan 124 na prodaju za 1000 eura i da ga skutijam jos 1000 i to je to, rucku i glavu ne racunam . Ono sto ovi prodaju za vise hiljada eura od kutije ima majstor Laza da napravi istu i to od ebanovine a nece da kosta sigurno vise od 1000 eura sa sve ebanovinom a vec imam neke kontakte kako da se uradi kutija (sta bi ja bez lenco heaven-a i drustva tamo)

Kad bude, obavesticu te na vreme jer onaj tvoj prijatelj ima iskustva sa 124 pa cemo biti u kontaktu svakako prijatelju.

ps

i ovo sto imam stalno nesto experimentisem , ne treba mi jos jedna igracka ima da izludim :) zato ako ga uzmem ,vitrina iza stakla da nema prasine i ...................................................eto vec sam poludeo.

Link to comment
Share on other sites

@Stradi:ma sve OK,tamo gde je ona 124-ka,uradili su novo,drugacije kuciste sada za to,sad je manja kutija...bem li ga,zabavi nikad kraja :)..i nisam ni mislio na cenu kucista,ves na samu spravu,cena toga je vec :1038: ..i onda jos dodatne zezancije,slucajno oces menjati tanjir,odose cca 500 "svajcaraca" jos dok si rekao "keks" :xmas  

Link to comment
Share on other sites

paja959, on 02 Aug 2013 - 19:37, said:

..i onda jos dodatne zezancije,slucajno oces menjati tanjir,odose cca 500 "svajcaraca" jos dok si rekao "keks" :xmas

Pa moze da zaboli slazem se ali kada ova nasa strast nije bolela, ako nije za ovo onda je za ono, uvek nesto mada kako me godine gaze sve vise sebe hvatam kako razmisljam da me vise i ne vuce toliko da menjam stvari kao ranije, valjda sam ili pregoreo ili imam ono sto sam zeleo i dosta je, Neka se mladji zanimaju na njima svet ostaje :)

Ovako nesto bi me bas obradovalo

IMG_1710_zps4b3dd86a.jpg

Ja imam strava zenu, ko zna...!!!

Link to comment
Share on other sites

@Zeka71

Hvala na lepim zeljama,mada rano je do penzije,ima tu mesta za josss dobrih gramofonaca.

 

@surokvl

Ja sam definitivno zavrsio sa reginim gramofonima.Pazi,sve sto ima rega planar II,ovaj thorens ima x2 pa i jace.Dovoljno je da pogledas disk,subdisk,kais,o bazi necu ni da govorim.Apsolutno u svakom pogledu jaci gramofon od rege kako inzenjerski a onda naravno i zvucno.Ajde da covek i da nekih 200e za neki planar ali kada vidis pojedine modele sa drecavo zelenom ili zutom daskom po ceni od 1000e,e to je stvarno za smeh.Sto se tice rucica tu se slazem sa tobom ja ih takodje volim.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Taman posla, kakvo izvinjenje - "DD sekta" toplo pozdravlja formiranje Thorenemenu, ali ostadoh veran starcu. Jedno vreme sam manis kluba! I bilo je vreme :thumbsup2

Thorens je bio i ostao "nacionalni gramofon" u Srba, možda i zato Å¡to je imao veoma agilnog uvoznika - zvao se Kontaktor, Äini mi se?

Uh,uh, kakva smela konstatacija! Nacinalni gramofoni bili su RIZ, Iskra...razni Turandoti, Trubaduri i sl. Thorens je uvek bio eksluziva i dosta retka zverka iz najmanje dva razloga. Prvi je bio uvek visoka cena (kao i svuda u svetu) a najveći problem je bio Å¡to se kupovao za devize na konsignaciji. Za to je trebalo imati deviznu Å¡tednu knjižicu sa poreklom deviza, pa su se mnogi snalazili koristeći ovu privilegiju preko roÄ‘aka, prijatelja, komÅ¡ije...stariji se sigurno sećaju tog doba. Puno sam i poslovno i privatno putovao, pa mogu na osnovu liÄnog iskustva da kažem da kod nas bez obzira na carinu i druge dažbine nije bio mnogo skuplji nego u velikom svetu. O reputaciji koju je uživao (i joÅ¡ uživa) govori mnogo viÅ¡e profesionalna od kućne upotrebe. Bio sam u prilici da obiÄ‘em viÅ¡e radio stanica i naravno zabodem nos u tehniÄki deo. I gle Äuda, gotovo svuda je standard bio gramofon Thorens (naješće 125) i studio monitori Tannoy. I to valjda neÅ¡to govori.

InaÄe sam svoj prvi TD 160 nabavio sedamdesetih i silno se nauživao. Neku godinu kasnije kupio sam 126 MKIII, koji Bogu hvala i danas besprekorno radi. Svega sam se nasluÅ¡ao u meÄ‘uvremenu ali ostadoh veran starcu. NeuniÅ¡tiv je! Jedno vreme sam manijaÄio menjajući glave i tražeći neku kao perfekciju i dlaku u jajetu, dok nisam shvatio da tome kraja nema i da nikad neću biti zadovoljan. Tako sam se vratio starom dobrom Stantonu 881S, povremeno nakaÄim i 681EEE i samo puca. Isto je važilo i za druge komponente, pa sam i tu prikoÄio. DoÄ‘e Äovek u fazu kad shvati da od te igranke korist imaju samo proizvoÄ‘aÄi, trgovci i plaćeni Äasopisi koji nas ubiÅ¡e "testovima". Generalni savet, ako bih smeo da dam sa svojim godinama i skoro pola veka druženja sa HI FI, sledite samo svoje uvo i oÄi. Veliko je zadovoljstvo dok sluÅ¡aÅ¡ muziku koju voliÅ¡ i pogled na ureÄ‘aj koji ti prija oku, pa bio on i "praistorija". Evo posle svih lutanja i promena zvuÄnika, ja se vratio omiljenim Wharfedale E-70 i uživam u lepom mekom "Engleskom" zvuku i njihovoj osetljivosti od 95db. Dakle, ako uÄ‘ete u igranku, dolazite do teme koja je skoro krenula, zaÅ¡to kupujemo i brzo menjamo nove ureÄ‘aje za koje u prodaji ne možete da izvuÄete ni pola novca. Uživajte, posebno srećni vlasnici bilo kog Thorensa. I ne padajte na filozofiranja da li je bolji TD 160 MKII ili 320 i sliÄna bla-bla. Svako uvo je priÄa za sebe pa slobodno sledite samo svoje! Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...